Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

Jeśli r300 poprawiły sie znacznie po około dwóch ,trzech tygodniach,to i tu licze na to samo.

Moim zdaniem ,żadnych jasnych wzmacniaczy nie można do nich podłączać,chyba że ktoś lubi jak mu krew z uszu leci.

sam teraz myśle żeby jakąś lampe wypróbować.

Edytowano przez izapat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harbeth 7es3 , dynaudio x18, esa tritron1se, chario delphinus, dynaudio dm 2/7, audiovector qr1, audiovector sr1, harbeth 30.1 , kef r300 i monitor audio rx2 chyba niczego nie pominąłem.

tu nie chodzi ,że są ostre,tylko odrobine za jasne(jak dla mnie) ale może sie ułożą.

a może poprostu naim tak ma.Może czas wymienić go na coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.Miałem również kilka swoich konstrukcji i też po jakimś czasie nie pasowało.Karton kondensatorów cewek rezystorów i ciągła wymiana,ale zmęczyło mnie to psychicznie i finansowo,więc zaprzestałem działań na własną rękę.Jak się człowiek w to wpakuje , to nie ma odwrotu.Myślałem że Harbethy zostaną na zawsze,bo to bardzo dobre kolumny,ale nie bo po co.

U mnie chyba sie nie skończy i bardzo dobrze😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim mieszkaniu było jeszcze kilka,ale to już przeszłość.Chyba eltaxy century 400 i jbl nie pamietam jakie,nie ważne.

W aktualnym mieszkaniu zacząłem od MA bx2+nad c356. tanie dobre,bardzo ladny wokal.póżniej z tym samym wzm, MA silver 1 mocny bas na tak zwaną" v" , Dynaudio dm2/7 tu już było bardzo dobrze w całym pasmie,ale bas troche taki buowaty,grały i z nadem i z exposurem 2010s z tym drugim lepszy bas.Potem MArx2 porażka,to nie są dobre kolumny,szkoda o nich pisać,następnie audiovector qr1 z fezz audio silver luna,ładnie przejrzyście przyjemnie,detalicznie,mały bas,dalej,chario delphinus z exposure,póżniej naim 5i ,mocny i głęboki bas wyrażne średnie i delikatne wysokie,byly fajne,ale..🤨 ESA TRITRON se ,z naim xs2 ,piekne wysokie ładna otwarta średnica twardy bas,raczej tak konturowo,Wreszcie harbeth 7es3 +naim xs2,piekne wokale spory bas,ale raczej go bylo czuć niż słychać,wysokie nie co wycofane,dalej audiovector sr1 + naim xs2 średnie i wysokie jak w r3 od kefa,ale bas słabiutki,podłączylem rela t5i i mozna bylo by z nimi żyć.Nastepnie dynaudio x18 + naim xs2, bardzo ladne,grzeczne z solidnym basem.Potem kef r300 tu mnie drażniła nie co wyższa średnica dlatego sprzedałem.Wreszcie HARBETH 30.1 To są piękne kolumny o pięknym brzmieniu,troche tylko bas jest lżejszy,w porównaniu do kef.Kiedyś znowu je kupie i zostaną na zawsze.Po drodze jeszcze byly wzmacniacze audiolab creek destiny i 50a vincent 237

A działo sie to w przeciągu 6lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi para kolumn na pół roku. Nie wiem, czy Ci zazdrościć, czy współczuć. Z jednej strony wspaniałe doświadczenie, ale czy taka galopada nie przeszkadza Ci w cieszeniu się muzyką? Jak człowiek ciągle myśli, że to jednak nie to i coby tu poprawić, to jak tu oddać się słuchaniu. Ja nie cierpię odsłuchów, podczas których mam ustalać, czy coś gra tak, czy inaczej. Choć z drugiej strony dzięki różnemu brzmieniu kolumn możemy odkryć w nagraniach elementy na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.Czlowiek wsłuchuje sie w dżwięki a nie w muzyke.Ja cały czas poszukuje ideału.Z drugiej strony lubie porównywać sprzęt,dlatego też często zmieniam,oczywiście nie jednokrotnie ze stratą a raczej zawsze.

ale jest sprzet ,który zostawiam na dłużej,chociażby Naim xs2 I tak jak już wcześniej napisałem,jak sie tym wszystkim zmęcze,to kupie hatbethy i zaczne słuchać muzyki.

Na szczęście są jeszcze takie dni ,kiedy wsłuchuje sie w muzykę  a nie tylko wysokie,średnie czy bas😃

Edytowano przez izapat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kraft napisał:

Uwaga o krwi z uszu bardzo mnie zdziwiła. Ja odebrałem R3 raczej jako spokojne i wycofane na górze. 

A to mnie akurat też, teraz.

10 godzin temu, izapat napisał:

To prawda.Czlowiek wsłuchuje sie w dżwięki a nie w muzyke.Ja cały czas poszukuje ideału.Z drugiej strony lubie porównywać sprzęt,dlatego też często zmieniam,oczywiście nie jednokrotnie ze stratą a raczej zawsze.

Szkoda czasu, nie znajdziesz! To jest właśnie gonienie królika w Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień odsłuchu kef r3 +naim xs2. W odtwarzaczu wylądował Charly Antolini i Marcus Miler.

W porównaniu do Audiovector sr1 super , mniej szybkie i konturowe przy perkusjonaljach,ale za to mocniejsze w niższych partiach i pełniejsze,bardziej obszerne.Koniecznie bez maskownic,mocno kierunkują i degradują dżwięk.CDN...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth 30.1 to zupełnie inne brzmienie niż kef R3. Jeśli lubisz średnicę to zdecydowanie pójdź w stronę Harbeth czy Spendor, na R3 nigdy nie uzyskasz tak soczystego wokalu. P3esr to świetne monitory o punktowym dole, basu nie ma dużo ale w pomieszczeniach 15-18m2 sprawdzają się na prawdę super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Harbeth 30.1 to zupełnie inne brzmienie niż kef R3. Jeśli lubisz średnicę to zdecydowanie pójdź w stronę Harbeth czy Spendor, na R3 nigdy nie uzyskasz tak soczystego wokalu. P3esr to świetne monitory o punktowym dole, basu nie ma dużo ale w pomieszczeniach 15-18m2 sprawdzają się na prawdę super.

Q21 Nadal nie moge sie do Was dodzwonić.Chętnie bym skorzystał z porad i ewentualnie oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, bo zgadzam się z  Q21 o średnicy tych kolumn jest na prawde dobra.

Ale o ile dobrze pamiętam, a słuchałem ich dośc dawno to bass tam jest na niższym poziomie.

http://www.highfidelity.pl/@main-1480&lang=

I to się raczej potwierdza:

"Mocny i dobitny wyższy bas z większością nagrań był nieco nużący."

"W tak zestawionym połączeniu Harbethy M30.1 wciąż miały dość punktowy, trochę podbarwiony wyższy bas, czasem nieco głuchy. To cecha tych kolumn, z którą trzeba żyć"

Moim zdaniem to znakomite kolumny do Jazzu dla osób ceniących łagodność. Natomiast w cenie 12k szukał bym czegoś innego.

Absolutnie je posłuchaj, Tym bardziej jestem ciekaw Twojego zdania skoro już pewne testy za tobą.

Daj znać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...