Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

Hej wszystkim, to mój pierwszy wpis.

 

Po przebrnięciu przez cały wątek mam parę pytań. Obecnie posiadam wzmacniacz Arcam SA30 + kolumny podstawkowe Paradigm Monitor 3v4 + subwoofer Paradigm PDR-10. W moim pomieszczeniu wraz z korekcją Dirac Live gra to według mnie bardzo ładnie. Jednak kolumny te za parę miesięcy skończą 18 lat (jestem ich pierwszym właścicielem) i tak się zastanawiam nad zmianą ich na coś nowszego, np. KEF R3. Moje pomieszczenie ma około 18 ~ 20 metrów kwadratowych, słucham głównie mocnego rocka i metalu, choć lubię wszystko poza disco polo, hip hopem i rapem. Biorąc pod uwagę, że DL bardzo ładnie wyrównało charakterystykę brzmienia i wyeliminowało wszelkie rezonanse zastanawiam się nad tym, czy zmiana moich kolumn w ogóle ma sens. Nie mam dużego doświadczenia z audio, stąd moje wątpliwości i rozterki. Te moje monitory mają nisko / średnio tonowe membrany o średnicy 21 cm, wspomniane KEF mają tylko 16 cm, jednak z przeznaczeniem wyłącznie dla niskich tonów. Wiem, że sprzęty te dzieli wiele lat, ale czy takie "maleństwa" zagrają "lepiej" od obecnych kolumn? Najchętniej to posłuchałbym u siebie wygrzanych KEF R3, wtedy nie musiałbym się zastanawiać. Chętnie posłucham w międzyczasie zanim coś wymyślę Waszych rad. Może macie jakiegoś innego kandydata niż KEF R3? A może przeczyta to jakiś sprzedawca i zaoferuje odsłuch wygrzanych kolumn na miejscu?

Z góry dzięki za sugestie i rady.

Charakterystyka brzmienia po korekcji.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Cześć Panowie,

Widzę, że ten wątek jest całkiem spory :) Dużo go przeczytałem i bardzo wiele rzeczy dowiedziałem się o R3, ale wiem, że są tu osoby, które miały porównanie z r300, wiec podpowiedzcie mi trochę. 
 

Mam obecnie r300 i na prawdę uwielbiam te kolumny. Przed nimi było kilkanaście innych par z tego mniej więcej budżetu, ale wszystkie po paru tygodniach nie spełniały oczekiwań i wracały na olx. A r300 wpasowały się mój system i gust jak żadne dotąd inne. 
I teraz się zastanawiam, jakbym chciał pójść dalej to naturalnym wyborem jest R3. Czy ktoś mógłby mi w kilku słowach powiedzieć jakie są między nimi różnice? Słyszałem, ze r3 maja mniej potężny i głęboki bas, a bardziej kontrolowany i szybki (tego się teoche boje bo bas w r300 jest obłędny. Chyba pierwsza moja podstawka, w której jak basista w utworze akustycznym uderzy w strunę to czuje ten bas w klatce) . Podobno wokale i średnia jest bardziej do przodu niż w r300. To brzmi dobrze. 
Ale to tylko zasłyszane opinie… 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...