Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo do odsłuchu


Geriko

Recommended Posts

Będziesz miał okazję, to posłuchaj NAD-a z KEF. Mnie zaczarowało to połączenie. NAD C368 wg. katalogu ma 2x80W, według pomiarów 2x105W, po zamianie z Audiolabe-m różnica była okrutna. 

 

Jak byś miał okazję posłuchać NAD-a z Tannoy XT 8F to będę wdzięczny za opinię, bo tego nie zdążyłem spiąć, z Audiolabem dołu na moim odsłuchu nie było. Za to KEF Q950 miażdżył bebechy z NAD C368.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem w domu może się wszystko zmienić.

Wybieramy się na jeszcze jeden odsłuch. Pozostały na polu boju kolumny XT 8F. W ostatnim podejściu posłucham jak zagrają Tannoyki z Cambridge Audio Azur 851A i Haiku-Audio SOL II. Na koniec wrócimy do Sugdena który nas zmiażdżył. Wybierzemy dwa piecyki do kolumn i dosłuchamy w domku. Potem z kobietą podejmiemy decyzję. Już dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie.

Teraz tylko jeszcze proszę o pomoc jaki Streamer wybrać. Budżet nieprzekraczalny 2500 zł. Wymogi obsługa formatu 192kHz/24bit pliki waw, flac, mp3. Możliwość podpięcia dysku zewnętrznego/pendraiva. Podpięcie do sieci po kablu i wifi. Radio internetowe. No i oczywiście Spotify i TIDAL, a może i Storytel.

Edytowano przez Geriko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By było widoczne napisze w kolejnym poście.

Proszę o poradę do podanego zestawu Czyli XT 8F i powiedzmy SOL II (lub z pozostałymi dwoma) jaki bardziej streamer będzie pasował. Bluesound Node 2 czy Yamaha WXC-50? Oba mieszczą się w przewidywanej cenie. Oba mają wszystko co potrzebuję. Potrzebuję o rady osób które posiadają. Chcę wpiąć bezpośrednio w piecyk. Co lepiej zagra? Która aplikacja lepsza, bezproblemowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Może malinka + arcam rdac.?

Zastanawiałem się nad maliną. Choć jestem zwolennikiem prostych rozwiązań nie dłubania. Składanie klocków, ustawianie ip, konflikt adresów itd. Ja może i bym to ogarnął ale niech się coś stanie. Niech się zawiesi ten mini komputerek, niech wymaga ponownej instalacji systemu/softu i kobieta mnie za jajka powiesi. Jakoś może i lepsza od gotowych rozwiązać w cenie do 2-3k. Ale jak bym miał jakiś dec to może miało by to sens. A do tego muszę dokupić rdac, a najlepiej jak czytałem irdac. A nowa wersja irdac 2 to wydatek najmniej 2300 co z maliną daje nam ponad 2,6k. A prawdę mówiąc ostatnio słuchałem Tidala z podanej wyżej Yamahy i było ok. Więc jak Node 2 jest nawet lepszy to nie wiem czy usłyszę różnicę jakości z maliny.

Co masz na myśli, że "Yamaha jest bardziej rozwojowa". Są do niej jakieś dodatkowe karty, można dołożyć pamięci? Czy może to że ma więcej aktualizacji? Bo aplikacji to rewelacyjnej nie ma. A czytałem że urządzenia Bluesound mają jedną z lepszych aplikacji do kierowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwojowa miałem na myśli aktualizacje. W przypadku Yamahy odbywa się to dość płynnie. 

W przypadku node powiedział bym że teraz on jest po prostu na fali. Dobre urządzenie że świetną obsługa i dobrym dźwiękiem. Patrząc jednak na firmę, a przypomnijmy że jedną firma z nad to jednak jeśli wejdzie coś nowego to obawiał bym się że nie skończy się aktualizacja tylko kolejnym wcieleniem. 

Zresztą obecne jest już drugie.

Do nada nic nie mam. Znakomite wzmacniacze. Ale właśnie pod kątem sieciowym to różnie im się wiodło. 

Ja zawsze jestem zwolennikiem. Droższy dac bo on zostaje zawsze! A tańszy odtwarzacz sieciowy który można bez problemu wymieniać. 

Oczywiście rozumiem jeśli ktoś ma inny pogląd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...