Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Acoustic Energy


grisza_1982

Recommended Posts

Jaki wzmacniacz do Acoustic Energy Aelite 3?
Tymczasowo spiąłem je z NAD 315bee i jest całkiem nieźle, brakuje nieco dźwięczności u góry, momentami średnica jest zbyt mocno wyeksponowana. 
W pomieszczeniu ponad 30m2 Aelite 3 prezentują się z tym NADe-em o niebo lepiej niż AE Neo 3, głównie za sprawą lepszego wypełnienia na dole i sceny dźwiękowej.
Myślałem o NAD 356bbe lub Exposure 2010 z drugiej ręki. 

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolumny, które posiadasz to naprawdę fajna konstrukcja więc warto docenić ją dobrym wzmacniaczem. Jeśli chciałbyś trochę cofnąć średnie tony, nie tracąc muzykalności lub nie wyostrzając góry pasma, zwróć uwagę na Atoll IN80 lub IN100. Nad C356 również może być dobrą opcją ale należy pamiętać o dość rozbudowanym basie. Spróbowałbym również neutralnego Audiolab-a 6000A lub Heed Elixir. Polecam odsłuchy porównawcze. Zawsze można wypożyczyć też wzmacniacz do domu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Kolumny + wzmacniacz planowałam zamknąć w 5000zł, więc zostało jakieś 3000zł

Na Aelite 3 czaiłem się już 10 lat temu, ale nie bardzo miałem gdzie je ustawić w niespełna 50 metrowym mieszkaniu, więc wybór padł na AE Neo 3. 

Największa różnica pomiędzy tymi skrzynkami to sposób w jaki budują one przestrzeń. Neo 3 grają bardzo bezpośrednio wąską sceną, Aelite 3 to zupełnie inna bajka, muzyka odrywa się od nich, niektóre dźwięki wybrzmiewają w zupełnie innych miejscach, czasem tak szeroko jakby wydobywały się z zupełnie innego źródła :).

Przy wyborze wzmacniacza nie chciałbym im nadmiernie ograniczać tej przestrzeni, bo często słucham wydawnictw koncertowych, a te na takiej prezentacji zyskują chyba najwięcej.

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę wpisów (na konkurencyjnym forum) użytkowników wzmacniaczy Atoll m.in. dotyczące modelu in100se i odnoszę wrażenie że jakaś nagonka była/jest na tą firmę, a to: 

- upraszcza i kastruj brzmienie,

- ma zakłamaną przestrzeń, nadmiernie wypchniętą średnicę do słuchacza, 

- buczące trafa, 

- fatalny serwis, 

- pojawia się nawet teoria, że Atoll zapłacił m.in. polskim recenzentom sprzętu za pochlebne recenzję, bo są nad wyraz pozytywne. 

A co tu chodzi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, grisza_1982 napisał:

Poczytałem trochę wpisów (na konkurencyjnym forum) użytkowników wzmacniaczy Atoll m.in. dotyczące modelu in100se i odnoszę wrażenie że jakaś nagonka była/jest na tą firmę, a to: 

- upraszcza i kastruj brzmienie,

- ma zakłamaną przestrzeń, nadmiernie wypchniętą średnicę do słuchacza, 

- buczące trafa, 

- fatalny serwis, 

- pojawia się nawet teoria, że Atoll zapłacił m.in. polskim recenzentom sprzętu za pochlebne recenzję, bo są nad wyraz pozytywne. 

A co tu chodzi ?

Nie czytaj tego klubu, też tam pisałem. 

Może za niedługo tam wejdę z nowym wpisem, bo słuchałem serii 200 w porządnie zrobionej akustyce z Viennami Betthoven plus zamknięty subwoofer i powiem, że dawno nie słyszałem takiego brzmienia,  naturalność, materializacja wokali, bas tak kontrolowany, że jak dla mnie referencyjny.

Przestałem na ta chwilę słuchać u siebie, a nie mam się czym wstydzić 😁😁😁

Od dawna powtarzam, że nie ma co pytać na forach jak co z czym gra, bo kazdy ma inną akustykę,  a mało kto adaptację akustyczną.

Moje wrażenia z tego spotkania przeczytać na audiolubie w wątku o panelach PT80...

Owszem zapytaj o jakieś typy, ale zawsze musisz przytargać do siebie, bo ten sam zestaw potrafi diametralnie zmienić się w innej akustyce.

O innych uwarunkowaniach nawet nie piszę, bo nie ma sensu.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grisza_1982 Nawet wiem gdzie te komenarze czytałeś, bo też je czytałem :) od razu potem ktoś mówił,że tylko Haiku Audio się liczy a na forach jeden użytkownik był baaaaaardzo zadowolony kiedy miał ten sprzęt ale odkąd zmienił to już jest straszny i do niczego się nie nadaje :D 

Ja jestem  zadowolonym użytkownikiem In100SE, ten model też doradzono mi na forum, porównywałem z innymi i zdecydowanie wygrał. Kupowałem używany, więc branża nie miała interesu aby go polecać. Nikt mi za chwalenie tego sprzętu nie płaci ale gdyby chciał to ja bardzo chętnie przyjmę bo to świetny sprzęt więc sumienie miałbym spokojne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomasz S. napisał:

@grisza_1982 Nawet wiem gdzie te komenarze czytałeś, bo też je czytałem :) od razu potem ktoś mówił,że tylko Haiku Audio ...

Dokładnie tak, podła też firma Dayens, tylko że to chyba nie ten budżet. 

Zdaje się, że w momencie kiedy przechodził na Atoll-a to ten zdeklasował NAD-a :)

Kurde za dużo czytam.  

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Ja jestem  zadowolonym użytkownikiem In100SE, ten model też doradzono mi na forum, porównywałem z innymi i zdecydowanie wygrał. Kupowałem używany, więc branża nie miała interesu aby go polecać. Nikt mi za chwalenie tego sprzętu nie płaci ale gdyby chciał to ja bardzo chętnie przyjmę bo to świetny sprzęt więc sumienie miałbym spokojne.

A z jakimi to,porównywałeś,  bo ja byłem od początku nastawiony na końcówkę AM100, ale nie mieli w salonie, więc wziąłem na test IN100 i jako integra odpadł,  ale jako koncówka zagrał wybornie. Spokojniejszebrzmienie, więcej wypełnienia, mniej iskrząco góry, ogólnie bardziej dojrzałym brzmieniem zagrał jako końcówka, co tylko ugruntowało mnie w nastawieniu na końcówkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio U mnie Nad C368, Nad C365bee i CXA80. Szczerze to trochę liczyłem ,że CXA80 mnie przekona bardziej bo jest dobrze wyposażony ale nie pykło. Moim zdaniem In100se tutaj zdecydowanie dźwiękowo najlepszy. Szukałem takiego "dociążenia" . Mój DAC jest raczej słabym pre-ampem więc nawet nie będę sprawdzał. Zastanawiam się czy WXC-50 dałaby radę jako streamer i pre-amp jednocześnie. U Ciebie z czym gra ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomasz S. napisał:

@DiBatonio  U Ciebie z czym gra ?

Grało,  bo AM100 wystawiony na gieldzie.

W moim przypadku na początku za pre robił streamer CA SM6, póżniej pozamiatał go DAC  Hegel HD12, ale u mnie zasilanie, kable i akustyka zrobiona jest troszku 😁

WXC 50,  to fajny kopciuszek podobno, ale nie słuchałem, powiadają, że w niektórych przypadkach lepiej się sprawdza niż Bluesound Node, ale to by trzeba było sprawdzić u Ciebie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to muszę zrobić. Mam Onkyo NS-6130, które gra świetnie, ma 2 USB czyta MQA itd ale nie może być pre-ampem, nie ma bluetooth i to kawał klocka. Mam DAC, który może być pre-ampem ale sam w sobie jako DAC nie wnosi dużo, też nie ma bluetooth. Wizualnie dodatkowo wszystko mi nie pasuje a korzystam tylko ze streamingu i tak. Taka Yamaha rozwiązuje teoretycznie każdy z tych problemów bo łączy wszystko,, dobrze wygląda i ma wejście optyczne gdyby kiedyś TV wrócił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno w dużej mierze zależy od kolumn czy pomieszczenia. Atoll ma regulację dźwięku 0-10, u mnie takie wieczorowe słuchanie to 0,3 - 0,7 mniej więcej. 1,5 to już głośno. Ponieważ jest sporo basu i dociazony dźwięk to słuchanie cicho jest przyjemne. W poprzednim Onkyo, żeby to uzyskać musiałem podregulować barwę. W Nad c326 nie mogłem słuchać cicho przy tym potencjometrze. Kiedy miałem Rn602 to też jak po cichu to z odkręconym loudness bo inaczej grało płytko. A to wszystko ten sam pokój. Ostatnio katuję taką płytę The Blaze - Dancehall I jest mega. Na poprzednim przesłuchałem może raz. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie właśnie siedzę i słucham koncertowej Anathemy  "A sort of homecoming"  i micha mi się cieszy - te Aelity 3 potrafią zagrać wypełnionym dźwiękiem przy niewielkim poziomie głośności i to wszystko przy pomocy tego mikrusa od NADa C315bee.

Nie wiem jak pod tym względem radzą sobie nowe konstrukcje AE109 i AE120, ale Neo 3 względem Aelite 3 dzieli przepaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z uprzejmości S4Home, wypożyczyłem na testy ATOLL IN100 i NAD 356bee.

Pierwsze wrażenie przemawia za ATOLL, bardzo ładnie wypełnia dół pasma, cofając nieco wyższą średnice.

NAD poraża basem, jest go cała fura i to w pełnym zakresie, na chwilę załączyłem nieco głośniej kawałek Daft Punk "Doin' it Right"  i poczułem się jak na festiwalu techno, gdzie basu słucha się nie tylko uszami a całym ciałem, normalnie włosy na jajkach się jeżą. Wygląda na to, że w towarzystwie NADa w moim pomieszczeniu tego basu jest za dużo, szczególnie po przekroczeniu godz. 9 na gałce głośności, trzeba byłoby korygować EQ bo robi się nieprzyjemnie.  Druga rzecz to rzucająca się w ucho mocniej wyeksponowana górna średnica, niestety chyba nałożyła się na ogólną charakterystykę Aelite 3 podobnie jak przy młodszym bracie C315bee.

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W towarzystwie Aelite 3, Atoll IN100 wygrał z NAD 356bee:

- lepszą równowagą tonalną,

- lepszą stereofonią i sceną, potrafił sprawić że kolumny znikały z pomieszczenia.

Różnice nie są ogromne, jednak przy dłuższym odsłuchu Atoll daje więcej frajdy, nie męczy.

Podłączyłem też wzmacniacze do AE Neo 3. Jeśli miałbym wybierać wzmacniacz do nich to prawdopodobnie wybrałbym NADa, który dodaje im niesamowitego kopa i energii.  Nawet w dużym salonie potrafiły zagrać mocny dobrze wypełnionym brzemieniem i to zarówno przy małej i mocniej podkręconej głośności. Nie spodziewałem się tak kolosalnej różnicy względem C315bee.  

NAD 356bee + AE Neo 3 to znakomite połączenie, prawdopodobnie w najbliższym czasie taki duet zagości u mnie w sypialni.  

W przyszłym tygodniu będę słuchał Exposure 2010S2 i zapadnie ostateczna decyzja co do partnera dla Aelite 3.

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...