Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Acoustic Energy


grisza_1982

Recommended Posts

Testuję używanego Exposure 2010 na AE Aelite 3. Źródłem jest DAC Matrix mini spięty z Daphile. 

Exposure przekazuje dużo więcej detalu niż NAD-y, czy Atoll IN100se,  ale ma mniej dociążony dół i wypchniętą górną średnicę.  O ile w dobrze zrealizowanych nagraniach potrafi zagrać rewelacyjne, o tyle w nieco gorzej zrealizowanym materiale robi się jazgotliwe bez wypełnienia. 

Raczej kablami ciężko będzie to skorygować, i wrócę do Atolla. 

Trochę szkoda, bo wizualnie Exposure prezentuje się super, NAD i Atoll wyglądają przym nim jak bazarowe zabawki.

 

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kilka/kilkanaście godzin słuchania wystarcza aby ocenić czy jest ok czy nie.

Pokombinowałem trochę z ustawieniem kolumn i jest lepiej. 

Podmieniłem też Interkonekt wykonany z kabla Conducfil SPEAKFIL 8896 na Mogami Neglex III 2534 + Amphenol, ale to akurat nie wniosło prawdopodobnie nic, a przynajmniej ja nie jestem w stanie tego usłyszeć.

Chylę czoła wobec ludzi co testują kable/przewody audio, piszą kwieciste poematy na temat brzmienia, a na koniec są w stanie precyzyjnie ocenić kabel/przewód w poszczególnych kategoriach jak poniżej. 

image.png.fd5dbbba2086189b837c8ac70f762714.png

 

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, grisza_1982 napisał:

Mnie kilka/kilkanaście godzin słuchania wystarcza aby ocenić czy jest ok czy nie.

No właśnie nie do końca. Jeżeli wzmak jest lepszy, pokazuje więcej szczegółów w średnicy. To sprawia, że odbieramy dźwięk całościowo jako rozjaśniony, czy jasny. A do takiej prezentacji trzeba się przyzwyczaić. A to wymaga czasu, aby nasz mózg nauczył się odbierać inaczej dźwięki niż był nauczony (przyzwyczajony) do tej pory. I kilka czy kilkanaście godzin to stanowczo za mało. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre albumy w tej konfiguracji powodują opad szczęki, taki np. Artur Rojek  - Koncert w NOSPR. Niesamowita iluzja uczestnictwa w koncercie.

Bas w tym Exposure to coś zupełnie innego jak w Atoll, NAD - kopie szybko i jeśli utwór na to pozwoli bardzo mocno, nie snuje się po chałupie. 

W specyfikacji producenta podaje, że 2010S2 przy 8ohm ma 2x70W, tylko wydaje się jakby miał więcej zapasu od Atolla IN100se (2x100W). Dodatkowo jest co najwyżej letni, mały NAD przy nim to jest kaloryfer. 

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1Ender napisał:

A jak ilość detali smaczków?

Exposure daje najwięcej detali z rozpatrywanej dotąd trójki, jak dostanie do zagrania dobrze zrealizowany materiał robi ogromne wrażenie. 

Atoll jakby wszystko uśredniał, przede wszystkich dół ma mocniej rozbudowany, wyciąga maksa ze średnio-słabo zrobionych kawałków, natomiast nie ma takiego efektu wow przy dobrych realizacjach jak to ma miejsce przy Exposure.

Trudny orzech do zgryzienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grisza_1982

Sam sobie odpowiedziałeś 😁. Przy przejściu na lepszy, bardziej szczegółowy wzmak, tak jest, że ilość przydzwięków, tzw. przeszkadzajek na początku jest przytłaczajaca.

Lecz nic nie kłuje w uszy??

 Twój mózg jak się przyzwyczai do takiej prezentacji, to później nie będziesz chciał innego dźwięku. 😁 Ja tak mam. 

Masz możliwość jeszcze na chwilę podłączyć Atolla? Bezpośrednio porównać? Byłoby dobrze, jak byś na "gorąco" porównał. I wówczas świadom wybrał. 

Poproś sprzedawcę Exposure o przedłużenie o 2-3 dni. W tym czasie ściągnij Atolla. Takie porównanie wiele by dało. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 1Ender napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś 😁. Przy przejściu na lepszy, bardziej szczegółowy wzmak, tak jest, że ilość przydzwięków, tzw. przeszkadzajek na początku jest przytłaczajaca.

Lecz nic nie kłuje w uszy??

Nie użyłbym słowa przytłaczająca - po prostu dźwięk jest bardziej rozdzielczy, poszczególne instrumenty mniej nawzajem sobie przeszkadzają.

W uszy raczej nic nie kłuje, wysokie są łagodne, górna średnia czasem jazgocze. 

15 godzin temu, 1Ender napisał:

Masz możliwość jeszcze na chwilę podłączyć Atolla? Bezpośrednio porównać? Byłoby dobrze, jak byś na "gorąco" porównał. I wówczas świadom wybrał. 

Trochę głupio drugi raz brać, bo może się okazać że finalnie nic od nich nie kupię.

Przy okazji potestowałem chińskie maleństwa: Topping D10 i Topping DX3Pro.  Grają na bardzo podobnym poziomie, ustępując jednocześnie Matrix mini-i, który prezentuje lepszą przestrzeń i wypełnienie.  Natomiast Topping D10 rewelacyjnie spisuje się w roli konwertera USB -> SPDIF. 

PS. 

Dzisiaj z kolei wgniotła mnie w fotel płyta Tenhi - Väre.  Serdecznie polecam

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem porównanie AE Neo3 + NAD C315bee vs AE Aelite 3 + Exposure 2010S2.

Deklasacja w każdym aspekcie.  Najsłabszym elementem jest zdecydowanie NAD. 

Podjąłem decyzję, że Exposure zostaje, a w najbliższym czasie dokupię Atolla na podmianę za NADa i pożongluje między kolumnami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...