Skocz do zawartości

Zestaw do 3000 zł salon 30 m2


Paavo

Recommended Posts

Panowie to nie o tym temat. Nie rozmawiamy tu o wyższości czarnego krążka nad płytą CD czy odwrotnie. 

Mamy pomóc koledze w wyborze sprzętu...

Może już wystarczy tego OT?? 😁😁😁

Pozdrawiam 

Edycja. 

Może ktoś zaproponuje konkretny drapak i wzmacniacz z epoki?? Mamy budżet na całość 3000 zł. Później kolumny i okablowanie?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

@MariuszZ

CA nie specjalnie do kolumn 4 omowych. A500 ma impedancje 6-8 omów. 

Ja bym szukał wzmacniacza który bez problemu sobie poradzi z kolumnami 4 omy, albo innych kolumn. No i z phono. 

Dokładnie,  później powstanie wątek dlaczego bas taki misiowato i rozwleczony. Nie ładował bym się w 4 omówki, trudno dobrać wzmacniacz żeby było dobrze w takich 30m.

Impedancja takich może schodzić nawet do 2 km, a tu już trzeba smoka mocnego.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

Nie ładował bym się w 4 omówki, trudno dobrać wzmacniacz żeby było dobrze w takich 30m.

Impedancja takich może schodzić nawet do 2 km, a tu już trzeba smoka mocnego.

np. Mx-1000 :) Choć NAD 3100 , też sobie radzi z Dali Grand / 4 Ohm/ a mocarzem nie jest.

http://www.nrpavs.co.nz/archive_2_12/Sold_2_12_htm/NAD3100.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2019 o 14:37, MariuszZ napisał:

Proponowałem CA A500 do tego jak nie nowe Missiony QX2 z eBay to może takie Quadral są do wyrwania za 1.7k z alle. Gdybym nie miał kolumn to te byłyby na celowniku 😋

Póki co to Missiony biorę właśnie pod uwagę, czytam o nich i czytam, ale żaden opis nie pokaże brzmienia w rzeczywistości.

 

Nie sądziłem, że temat się tak rozwinie, staram się czytać o każdym modelu który proponujecie i niczego nie pomijać.

Nie mam ciśnienia żeby skompletować ten zestaw, ale wstępnych kandydatów już mam, jeszcze się wstrzymam i postaram dowiedzieć więcej w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paavo QX2 to dość spore monitory grające dużym dźwiękiem i mocnym basem do tego trzeba wspomnieć o głośniku wysoko-tonowym który według mnie jest znakomitym dopełnieniem woofera. Są to kolumny po cieplej stronie mocy, zaskakujące przestrzenią a jednocześnie detalami. U mnie grają w sypialni ale po odsłuchu znajomy kupił je do siebie i grają w sporo większym pomieszczeniu i tez jest dobrze. Oczywiście te wszystkie och i ach mają związek z relacją cena a jakość kolumn. Uważam że w tym budżecie ( używane znajomy kupił za 1100PLN na ebay ) ja za swoje dałem 1800 są dość dobrą propozycją. którą warto rozważyć. Ale oczywiście najpierw posłuchać. U mnie grają z Regą Brio u znajomych też ale kolega który sobie kupił ostatnio gra z Teac AH 500. Raczej każdy dość neutralny wzmacniacz według mnie spokojnie sobie z nimi poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało to gdzieś wcześniej powiedziane ale chyba utonęło i nie będziesz o tym pamiętał.

Ja niestety nie polecał bym Ci szukać modeli dobrych na necie z niewiadomego źródła. Czemu? U Ciebie kuleć , czy też kluczowe znaczenie będzie mieć akustyka. I co z tego że Audiolab 8000A jest lepszy od Denona PMA700 skoro ten drugi może lepiej zagrać.

Moim zdaniem musisz znaleźć komis który pożycza rzeczy i sprawdzić je w domku. Nawet kosztem wybrania teoretycznie gorszych rzeczy ale sprawdzonych dla siebie.

Na prawdę, iem że jesteś na początku drogi ale uwierz że Twoje pomieszczenie ma więcej do powiedzenia niż wzmacniacz który wybierzesz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...