Skocz do zawartości

Pomoc w doborze głośnika centralnego


Piotr Tatarczuk

Recommended Posts

Witam serdecznie Wszystkich. Mam prośbę przy doborze głośnika centralnego. Kompletuję kino domowe. Sercem będzie ONKYO TX-NR 696. Fronty to moje stare TANNOY SATURN S6, sub STX A-138. Głośnik centralny , satelity i ew głośniki sufitowe ( mam sufit kasetonowy i myślę o montażu głośników do dolby atmos) muszę dokupić. Słyszałem ,że głośnik centralny powinien być z tej samej linji co fronty, lecz moje fronty mają już swoje lata i kupno takiego głośnika centralnego jest raczej niemożliwe. I tu prośba. Czy możecie mi podpowiedzieć jaki głośnik mogę kupić zamiennie, może być używka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotr Tatarczuk napisał:

lecz moje fronty mają już swoje lata i kupno takiego głośnika centralnego jest raczej niemożliwe. I tu prośba. Czy możecie mi podpowiedzieć jaki głośnik mogę kupić zamiennie, może być używka.

Takie bardzo niemożliwe to to nie jest / to nie moja aukcja/;

https://www.olx.pl/oferta/tannoy-saturn-s8c-glosnik-kolumna-centralna-centralny-b-w-kef-dynaudio-CID99-IDyo8cu.html

Jak bym mocno poszukał to chyba bym znalazł u siebie B&W LCR 60 S3

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej było by kupić TANNOY SATURN S6C i z tym myślę że warto cierpliwie poczekać aż gdzieś się pojawi. Do tego czasu można kupić coś innego i trudno wyrokować jak to będzie grało bez odsłuchania. Często kalibracja amplitunera pomaga zintegrować centralny z frontami. Zawsze pozostaje tryb fantom ( bez centralnego ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie uważam ze warto na spokojnie rozglądać się za Tannoy Saturn s6c. W tym czasie opcjami zastępczymi może być 4.1 lub jakiś inny głośnik który nie będzie do końca pasował. W tej drugiej opcji warto być ostrożnym, bo bez odpowiedniego dopasowania przez elektronikę amplitunera taki przypadkowy głośnik będzie grał gorzej niż system bez niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To linia która później zastąpiło sensys. Więc możesz też szukać tego. Ale tak na prawdę każdy dual concentric zagra na miano dobrego zestawu u ciebie.

Więc revolution dc6c starszej linii też przypasuje. Ewentualnie jak chcesz taniej to centralny kefa z linii Q. 

Do atmosa to standard więź magnata albo heco. Tanie a dobre głośniki do zabudowy. Drożej a lepiej klipsch, monitor audio. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie mam pojęcia jak grają Tannoy Eyris R . Bardzo możliwe że jeśli użyje się je jako fronty wraz z Eyris C to może dać dobre połączenie. Jednak użycie tego centralnego wraz z kolumnami które masz i Eyris R jako tylne , wydaje się nie mieć żadnego sensu. Kolumny tylne niekoniecznie musza być dokładnie zgrane z frontami i centralnym. Czy Eyris C zgra się z kolumnami które masz jako fronty ? To stosunkowo mało prawdopodobne , lecz nie jest niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...