Skocz do zawartości

DAC czy lampowy pre do końcówki Arcam 9p?


Kacperek

Recommended Posts

Dnia 8.10.2019 o 08:10, audiowit napisał:

Ktoś odezwie się do Ciebie na prv.

A jak w kwestii tego pre? Co byś polecił (piszą, żeś szpenio w temacie :)),np do takiego XS'a gdybym się zdecydował? Może być lampa.

Ale kluczowe pytanie bo ja nie mam zbyt dużego doświadczenia (wspominałem o tym wcześniej ale przypomnę). Co będzie lepszym rozwiązaniem do moich Dali 450 i niezbyt głośnego słuchania ale z zachowaniem jakości, dynamiki, basu na niższych poziomach vol.?
1. Zostawienie Alpy 9 i 9p w bi-ampingu + XS?
2. Zostawienie końcówki 9p + XS + pre do 1500 max?
Czyli czy rezygnując z bi-amp odczuję jakieś pogorszenie i czy oddzielny pre w tej cenie da jakiś zauważalny skok jakości w porównaniu z pre z integry Alphy 9. Pomóżcie bo nie wiem co robić. Wiem, ze ciężko znaleźć kogoś, kto akurat te konkretne graty miał ale teoretycznie, co będzie lepsze wg Was?

I jeszcze jedno na koniec. Czy jakość końcówki w integrze (gdybym tam wpinał się z pre w "PWR AMP IN") jest taka sama jak w samej końcówce Alpha 9p? Bo może lepiej zostawić integrę i mieć większe pole manewru?

Pozdr

Edytowano przez Kacperek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze piszesz o naimie xs. To integra wiec nie gra z preampem.

Nie polecam tanich pre lampowych. Lepiej mieć integre niz bylejakie pre z koncowką.

Obawiam sie, ze na inne Twoje pytania nikt nie jest w stanie odpowiedziec. Musisz się na cos zdecydować bo nagle wskoczylismy na temat pre... tak to mozna bez konca. Mowię Ci jesli chcesz wszystko zmienić to zacznij od kolumn.

Jesli "coś" chcesz zmienić to dac lub kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audiowit napisał:

Rozumiem, ze piszesz o naimie xs. To integra wiec nie gra z preampem.

Nie polecam tanich pre lampowych. Lepiej mieć integre niz bylejakie pre z koncowką.

Obawiam sie, ze na inne Twoje pytania nikt nie jest w stanie odpowiedziec. Musisz się na cos zdecydować bo nagle wskoczylismy na temat pre... tak to mozna bez konca. Mowię Ci jesli chcesz wszystko zmienić to zacznij od kolumn.

Jesli "coś" chcesz zmienić to dac lub kolumny.

Nie, chodziło o XiangShenga 05 A/B :)
Ile trzeba przeznaczyć na pre, żeby było zauważalnie lepiej niż z tym pre z integry? Nie ma jednoznacznych opinii, jak w przypadku NADów ale w Arcamach ponoć pre w integrach Alpha też nie za wysokich lotów. 

P.S. Temat jest właśnie o pre :) Kolumny to taki ofttop był, ich wymianę zakładam jako ostatnią opcję, na razie chcę rozkminić temat intgry + końcówki z DAC vs. koncówki z pre +DAC.

Edytowano przez Kacperek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lampowe to okolo 4-5kzł zeby mialo to sens. Mozna dać tez około 2kzł ale nie jest to pre, ktore pozwoli na dalszy rozwoj. Po prostu w pewnym momencie uslyszysz, ze rozbudowe toru bedzie własnie ono ograniczało.

Ja gralem na takim ze 2 lata.

https://www.wbamp.com/pl/produkt/firebird/

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...