Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do 17m2


Yatiie

Recommended Posts

Witam

Chciałbym się poradzić, w kwestii zakupu jakiegoś zestawu stereo. Do tej pory słuchałem na aktywnych Edifierach przy komputerze, ale szukam jakichś lepszych doznań odsłuchowych, dlatego jestem tutaj.

 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

2000

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy.

Stereo

4) Jaka jest powierzchnia pokoju?

17m2

5) Jakiej muzyki głównie słucham?

Jazz, czasem House, pop ale głownie jakieś ballady

6) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Na kilka lat

7) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Mam Samsunga NU8000, nie wiem nawet czy idzie pod to sensownie podpiąć zestaw stereo

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jako źródło... Nie bardzo... 

Lepiej kup Chromecast audio i muzyka z Tidala i Spofity.

Ewentualnie Chromecast 3 lub Ultra (wtedy przez TV) będziesz mógł dodatkowo korzystać z YouTube, Netflixa. Minus - musi być telewizor włączony. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 1Ender napisał:

TV jako źródło... Nie bardzo... 

Lepiej kup Chromecast audio i muzyka z Tidala i Spofity.

Ewentualnie Chromecast 3 lub Ultra (wtedy przez TV) będziesz mógł dodatkowo korzystać z YouTube, Netflixa. Minus - musi być telewizor włączony. 

Pozdrawiam 

Dzięki za sugestie. Taka opcja mi odpowiada

@DiBatonio

Szczerze mówiąc liczyłem na to że nawet w tym przedziale cenowym znajdę coś co zagra lepiej niż głośniki komputerowe :P

Edytowano przez Yatiie
Dodatkowy komentarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2019 o 14:08, DiBatonio napisał:

Tak jak napisał 1Ender

Na początek wszedłbym w Chromecast (najtańsza opcja), natomiast z kwotą 2 tys ciężko będzie coś sensownego wysupłać, tylko rynek wtórny dobrze, jak by chociaż tysiaka szło dołożyć :)

Jasne że się da złożyć coś dobrego za 2 tys. Ja w maju za 1800 zł w Salony Denon kupiłem Marantz M-CR 511 + Polk S20E. W 20m częściowo otwartym salonie gra to rewelacyjnie.

Gra to dobrze do tego stopnia, że dwóch znajomych, gdzie jeden ma Yamaha R-N602 + Indiana Line Nota 550x, a drugi około 10 letni zestaw Cambridge Audio + jakieś podłogówki, byli pod wrażeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z basem w tych Klipsch F1? Będą wystarczalne na tej powierzchni bez dodatkowego subwoofera/głośnika centralnego?

Nie słucham głośno muzyki, poniekąd dlatego, że mieszkam w bloku 🙄. Czy z tego powodu te konkretnie kolumny nie będą ograniczane? :)

Edytowano przez Yatiie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...