Skocz do zawartości

Prośba. Jakie kolumny ?


Jarecki74

Recommended Posts

Witam, chciałem poprawić jakość dźwięku tv zarówno w filmach (70%) jak i czasem posłuchać po prostu muzyki (30%). W opcji rat 0% chciałem wydać maks 2500zł ( takie raty to jedyna opcja, więc tylko nowy sprzęt), stąd pomysł na soundbar. Jednak im więcej czytam na forach audio, tym bardziej odechciewa mi się ten zakup i pojawił się nowy pomysł. Chciałem podpytać, czy nie lepiej byłoby nabyć  na razie  taki amplituner: DENON AVR-X250BT https://www.euro.com.pl/amplitunery/denon-avr-x250bt.bhtml#opis plus 2x kolumny podstawkowe (tylko na to jest miejsce w pokoju) plus subwoofer . Tutaj prośba o pomoc, biorąc pod uwagę cenę amplitunera 999zł czy za 1500zł znajdę też resztę i czy tak jak piszą na forach bedzie to  lepsza opcja niż pchanie się w soundbar z subem ?? Za podpowiedzi dzięki z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz miejsca na 5.1 to po co Ci amplituner AV? Poza tym ten model podobnie jak soundbar też raczej nie jest tutaj polecany. Skoro mają być 2 kolumny to wystarczy Ci wzmacniacz z wejściem optycznym do podłączenia tv plus np chromecast do streamingu. Myślę, że w cenie do 2500 to o wiele sensowniejszy wybór niż ten kiepski amplituner. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale: Nie mówiłem, że nie mam miejsca na 5.1 ( nie mam na duże kolumny podłogowe, oraz na tę chwile kasy na wszystkie kolumny. W półtora roku spłacę te i dokupię resztę ). Co do samego amplitunera sugerowałem się tym testem https://www.hfc.com.pl/test/3320,denon-avr-x250bt.html Nie jestem ani znawcą ani audiofilem, dlatego raczej patrzę na testy, niż na swoją wiedzę :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli chcesz zbudować docelowo dobry klasowo system, pomyśl na początek o sensownym amplitunerze wielokanałowym oraz zestawie dwóch kolumn podstawkowych. Moja propozycja to Yamaha RX-V485 lub Pioneer VSX-933 do których podłączyłbym monitory Pylon Audio Pearl Monitor  lub trochę droższe Heco Aurora 300.

Docelowo dokupisz sobie głośnik centralny, efektowe i subwoofer.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. U nas masz także raty 0%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...