Skocz do zawartości

głośniki jbl


jblmaniak

Recommended Posts

Witam
Buduje sobie zestaw stereo, posiadam obudowy własnego wykonania i chciałem się poradzić jakie głośniki wstawić?

Znalazłem oferte na http://jbl.my - ciekawe wszystko, ceny też nie wygórowane i jest sprawdzony serwis, ale...

Czy warto kupić do kolumn głośniki od JBL E90?

Proszę o profesjonalne odpowiedzi, a nie typu "bierz będzie dobrze".

Pozdrawiam!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witaj,

Powiem ci tak, słuchałem ostatnio JBL ES 100 - kabel monster Z1R + HK 3490, niestety nie powaliły mnie na kolana dzwięk był bardzo średni, póżniej podłączyłem B&W cd7 i grały rewelacja, na tym samym utworze - brzmiało to tak jak dwa różne utwory, na koniec podłączyłem w salonie Paradigm Monitor 9v5 i grały równie ładnie z dużo lepiej komponującym się basem i innymi rejestrami, JBL były takie umcyk umcyk, zero jakości ale głośno i full bas, mi się nie podobały. Edytowano przez muzyczny_gość
Proszę używać funkcji 'odpowiedz' -dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
dostales odpowiedz zebys darowal sobie Jble i wybral scan speaka vife + projekt zwrotnicy:) btw obliczales jakos kubature skrzynek? robiles na wymiar jakiejs kolumny? zastosowales jakies przegrody? Wzmocnienia>? Edytowano przez muzyczny_gość
Proszę używać funkcji 'odpowiedz' -dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa- twoje wymagania , druga - z czym i gdzie to ma grać , trzecia - ile masz kasy . JBL nie bierz bo tylko utopisz kase , skąd niby weźmiesz zwrotnice do tego ? wejdz na diyaudio.pl i poczytaj . polecam jakieś 2way np peerless + vifa . ogólnie warto zainteresować się vifą - dobre kopułki . Prawda jest taka że to głośnik wysokotonowy nadaje klasy konstrukcji pamiętaj o tym !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pierwsza sprawa- twoje wymagania , druga - z czym i gdzie to ma grać , trzecia - ile masz kasy . JBL nie bierz bo tylko utopisz kase , skąd niby weźmiesz zwrotnice do tego ? wejdz na diyaudio.pl i poczytaj . polecam jakieś 2way np peerless + vifa . ogólnie warto zainteresować się vifą - dobre kopułki . Prawda jest taka że to głośnik wysokotonowy nadaje klasy konstrukcji pamiętaj o tym !


Zwrotnice też są w ofercie:) Więc chyba nie widzę problemu:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem jak Wy słuchacie że jbl'e grają "umcyk umcyk"...?
Wg. mnie grają dobrze i dokładnie. Zarówno odnajdują się w techno/ dance jak i w muzyce typu mike oldfield. Często czytam że bas jest płytki- ja tego nie czuje.
Aha zgodę się że jbl +HK gra tragicznie.


cześć.mam zamiar kupic dwie wolnostojące kolumny jbl northridge e 100.pisałeś ,że u ciebie grają dobrze.czy mógł byś napisać z jakim wzacholem masz je podłączone i co sądzisz o denonie pma-1500 ae,yamaha a-s700 lub marantz pm7001 w zestawie do tych kolumn,który bedzie najlepiej wstanie wysterowac te kolumny. wiem ,że yamaha jest najmocniejsza,ale mi oprócz dobrego basu chodzi tez o detale w muzyce.mam też inne typy kolumn, oto one:dali concept 8 lub 10 (ale mysle ze dziesiątki maja zbyt duże wymagania na tego typu wzacniacze),dali blue 8008,dali lektor 8. z gory dziekuje za poswiecony czas,pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...