Skocz do zawartości

Onkyo HT-S7705 czy warto


ziele_37

Recommended Posts

Witam. 

Zacząłem trochę o mojej sprawie w linku poniżej ale mam kilka pytań więc postanowiłem założyć nowy temat.

Planuje zmianę kina domowego z Sony bdv n590 na coś takiego jak Onkyo HT-S7705. O tym modelu wspominam dlatego że znalazłem ogłoszenie ( mieszkam w Holandii ) z 4- letnim zestawem 7705 za 350 euro ( do negocjacji więc może być 300-320 e). Patrząc na inne ogłoszenia cena wydaje mi się rozsądna.

Pomieszczenie trochę trudne do opisania. Całość to około 25m2 ale obszar na którym stoi narożnik i TV to około 12m2. Zestawu będę używał głównie do filmów.

Jako że nigdy dotąd nie miałem do czynienia z takim sprzętem ( wcześniej 2 x jakieś zestawy LG 5.1 a ostatnie parę lat wspomniany Sony BDV N590 ) chciałbym dowiedzieć się co nieco od bardziej doświadczonych ludzi.

 

Moje pytania:

1. Czy cena 300-350 e za taki 4-letni zestaw to rozsądna cena ?

2. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie takiego używanego zestawu ? 

3. Czy do filmów takie coś na początek by mi wystarczyło ? Myślę że za miesiąc może dwa dołożyłbym jeszcze dwa głośniki żeby z atmosa uzyskać trochę więcej niż w standardzie (kolega MobyDick doradził już coś w temacie w linku niżej )

5. https://www.hifichoice.pl/onkyo-ht-s7705-test,124,7 tutaj znalazłem informację że po zmianie kabli na kable lepszej jakości znacznie poprawię jakość dźwięku. Czy ma według was sens taki manewr?

6. Czy przy dwóch wyjściach HDMI nie będzie problemu z podłączeniem jednocześnie projektora ( full HD ) i telewizora ( 4 k ) ?

 

To tyle na początek.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem właśnie trochę w internetach.

HEco Ambient nie ma nic

Tannoy TFX, SFX nie ma nic

Canton Movie - tutaj jest coś takiego jak:

125 MX za 150 e

95 za 200 e

 

Jeśli chodzi o amplituner:

TX-NR686 nowy za 350 e 

TX-NR676E za używany za 280 e

 

Także w cenie 300-350 e nie da się raczej nic skompletować.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w jednym sklepie z typowo takim sprzętem i sprzedawca bardziej od Cantona polecał Harman Kardon HKTS 16. Ja znalazłem ogłoszenie  z modelem 30. Czy takie coś na pomieszczenie 25 M2 ( głośniki zamykają się w obszarze 12m2 ) zda egzamin ?

Screenshot_20191012-144122.png

Jeszcze wrzucam zdjęcie z pomieszczeniem docelowym. Sory za odręczny rysunek.

IMG_20191012_150211.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jestem na etapie poszukiwań i rozważań. Wyszukuję podobne tematy i dużo rzucają mi się w oczy zestawy KEF. 

Z tego co widzę było to dobre zarówno do filmów i chyba lepsze do muzyki niż zestaw Canton movie. Doszedłem do wniosku że jednak czasami słucham muzyki czy radia i być może na początku źle podałem proporcje. Nie jestem audiofilem ale jednak na zestawie typowo do filmów mógłbym być zawiedziony przy słuchaniu radia ( ? ). 

I tak więc kolejne pytanie. Czy idę w dobrym kierunku ?:) O ile na amplituner raczej się już zdecydowałem ( Onkyo TX-NR686 - znalazłem nawet w dobrej cenie za 329 e ) to głośniki ciągle są sprawą otwartą.

Udało mi się ostatnio w jedynym sklepie posłuchać trochę zestawu Kef 305 i brzmi fajnie chociaż cena nie ukrywam spora ( 729 e ). Dodam że nie spodziewałem się oglądając wcześniej zdjęcia że ta sateliki są takie duże i ciężkie :)

Znalazłem też tutaj ( Holandia ) kilka starszych używanych zestawów i być może coś z tego będzie dobrym pomysłem. 

Nie śpieszę się z wyborem. Mała wtorkowa awaria samochodu uszczupliła mój budżet do zera więc na spokojnie.

 

Podrzucę fotki zestawów które znalazłem wczoraj.

Screenshot_20191018-145440.png

Screenshot_20191018-145406.png

Screenshot_20191018-145325.png

Jest jeszcze zestaw KHT5005.2 w licytacji.

Screenshot_20191019-044611.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ktoś napisał mi że do zestawu 5.1 po czasie będę mógł dokupić dwie kolumny na przód a dwa małe głośniki wrzucić na górę jako atmosowe więc myślałem że jednak jest taka możliwość i da się takie zwykłe jakiś ustawić pod sufitem. Być może myślał o 7.1. 

Skoro do atmosa muszą być jednak ,, atmosowe" to tak to trzeba będzie zrobić. 

Jak z tym subem PSW 2010 ? Powinien dać radę czy odpuścić takie coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego atmosa jeszcze wrócimy.

Odwiedziłem wczoraj jeden sklep ze sprzętem.

Mają ostatnią sztukę srebrnego Onkyo Tx-Nr686, przecenili z 490 na 333 e.

Oglądałem też kolumny z mojego zakresu budżetowego:

Polk T50 - 150 e sztuka

Canton GLE 476 - 150 e sztuka

Magnat Tempus 77 ( brązowy tylko więc odpada :/ ) - 150 e sztuka

Yamaha NS-F51 - 170 e sztuka

Rozmawiałem trochę z gościem od tego i mówi że jak wezmę amplituner to ma ostatnią parę kolumn Yamaha NS-F330 ( 240 e sztuka ) i puści mi dwie w cenie jednej. Oczywiście mam 30 dni na posłuchanie tego w domu i ewentualny zwrot.

O ile ampli brał bym na pewno to co myślicie o tych kolumnach ? 

Dadzą radę dla początkującego ? Czy może któreś z wyżej wymienionych to ciekawszy wybór. Promocja na F30

wydaje się ciekawa.

 

Czy lepiej dorzucić 100 e do Quadral QUINTAS 6500 ? Znalazłem właśnie nowe na e-bay za 329 e ( ok 1400 zł ) i szukać ewentualnie jakiś używany sub a w przyszłości faktycznie pomyśleć o atmosach.

 

 

 

Edytowano przez ziele_37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Quadrala  w Holandii nie odsłucham. Całą resztą mogę do woli zamawiać, próbować w domu i odsyłać :) Czyli z wyżej wymienionych kolumn Yamaha F330 to najgorszy wybór ?

Właśnie doczytałem że Quadrala też mogę w ciągu miesiąca oddać.

 

 

 

Edytowano przez ziele_37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będę zakładał nowego tematu tylko dalej tutaj to pociągnę.

Jaki polecali byście subwoofer do Onkyo 686 + Quardal Quintas 6500 ?

Z używek w oczy rzuciły mi się 3 sztuki Harman Kardon HKTS 210 SUB w cenach 80-100 e, jest KEF Kobe 2 - ceny jeszcze nie znam, Jamo 210 - 90-100 e. 

Tyle na razie, jak macie inne propozycje to poproszę, zobaczę czy mają tutaj coś z tego. Dla tych co nie czytają wątku od początku przypomnę że nadaję z Holandii :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...