Skocz do zawartości

Zestaw z Chin


waldi

Recommended Posts

DVD Philips 9000S (ktory podobno jest b.dobry?). Moj budzet na
Poszukuję zestawu stereo na który mogę przeznaczyć ok. 10000zł. Przysłuchiwałem się "markowym" kolumnom B&W czy Focal i ogólnie są modele, które mi się podobają. Jednak zauwazyłem, że za podobne pieniądze można mieć znacznie lepszy dźwięk kupując sprzęt z Chin (nie chodzi mi o produkcje, ale o firmy chinskie/tajwanskie). I tak np. Usher X-718, wspaniałe kolumienki, extra brzmienie i to wykonanie.... A do tego np. wzmacniacz Xindaka, potężny, mocny, no tutaj może nie wygląda zbyt super (drobne niedoróbki) ale przecież gra i to się ostatecznie liczy. Co o tym sądzicie? A jak z awaryjnością tego sprzętu i jego trwałością. Wydając taką sumę chciałbym by zestaw posłużył kilka lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy robią coraz lepsze urządzenia, zresztą często są to projekty z europy czy usa a tylko sama produkcja. Usher zbiera wszędzie pozytywne oceny wiec pewnie gra bardzo dobrze. pozostaje tylko kwestia wykonania. Dla mnie często dalekowschodnie produkty coś udają (tutaj sonus faber, glosniki scanspeak, a wzmacniacze np. levinsona), jednak nieudolnie, brak jest tych smaczków i wyrafinowania. Takie tam rzemiosło, byle więcej i taniej. Ale może to wcale nie przeszkadza, wówczas bierz co brzmi dobrze i nie patrz na pochodzenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Trzeba będzie pogodzić z faktem, że coraz więcej produktów pochodzić będzie z Chin. O ile znane firmy, produkują tam swoje produkty pod własnym nadzorem i można im ufać, tak czysto chinskie firmy, czy te o egzotycznych nazwach, mogą budzić podejrzenie o niską jakość swoich wyrobów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Tak się składa, ze kiedyś miałem okazję posłuchać zestawu Jungson: wzmacniacz JA88C + CD Moon Harber S2 (w wykonaniu posdstawowym - gdyż jest jeszcze wersja ekskluzywna w innym wykończeniu). Podsyłam stronę na której można znaleźć trochę chińskich produktów (wersja angielska) gdzie można porównać dane techniczne :http://www.timaudio.com/photo.asp?classid=7
Wspomniany zestaw kosztował coś około 3500 zł - kupiony z drugiej ręki gdyż wtedy nie było jeszcze w Polsce przedstawiciela tej firmy. Wzmacniacz minimalistycznie wyposażony o niecodziennym wyglądzie płyty czołowej i podwójnej kolorystyce (srebrno-złoty), z przodu tylko jedno pokrętło - głośności, sterowanie wzmocnieniem zrealizowane na bazie drabinki rezstorowej, wybór wejścia odbywa się przy pomocy pilota (ciężki metalowy wykończony od góry w drewnie). Ciekawostą jest to, że gdy podłączone jest jedno urządzenie wzmacniacz automatycznie rozpoznaje które wejście jest aktywne (RCA czy XLR - wzmacniacz ma także i takie gniazdo co jest także pewną ciekawostką w tej klasie cenowej). Jeśłi jest podłączonych więcej urządzeń wyboru dokonujemy przy pomocy pilota. Z tyłu oprócz wspomnianych gniazd RCA (złoconych) mamy bardzo solidne gdniazda głośnikowe przypominające WBT (a może są to oryginalneWBT ?) i jedno XLR. O ile się nie mylę wzmacniacz mógł współpracować z trzema urządzeniami. Włącznik sieciowy umieszczony dość nietypowo bo od spodu bliżej frontowego panelu. Odtawarzacz CD ma nietypowy kształt (trapezowy) model to Moon Harber S2. Płyta czołowa wykonana z grubego aluminium, przyciski umieszczone od góry nad szufladą (na panelu czołowym nie ma żadnych przycisków), włącznik sieciowy także umieszczony od spodu podobnie jak we wzmacniaczu. Odtwarzacz radzi sobie z odczytem płyt CD i CD-R. Wyświetlacz niebieski. Z tyłu gniazdo XLR + złocone RCA. Pilot taki sam jak wzmacniacza. Nie ma przy tym możliwości obsługi jednym pilotem obu urządzeń. Nie umiem za bardzo opisywać wrażeń dźwiękowych więc dam sobie z tym spokój (można o tym poszukać na innych forach). Jeśli chodzi o wzmacniacz Xindaka był on swego czasu testowany na łamach miesięcznika Audio. Wzmacniacz ten testowany był w grupie kilku innych urządzeń z podobnego przedziału cenowego i najlepiej nie wypadł - z jednej strony duża moc, ale z drugiej strony dźwięk nie do końca akceptowany przez recenzentów. Wzmacniacz wypadł najgorzej w teście. Kiedyś miałem także wzmacniacz lampowy Dareda VP16 - i to maleństwo mile mnie zaskoczyło pod względem dźwięku. Wrócę teraz niejako do meritum sprawy; przy kwocie do wydania 10 tys osobiście proponowałbym zestaw Creeka EVO + kolumny Vienna Acustic Mozart Grand + interkonet VDH The Orchid (kable głośnikowe trzeba dobrać, a ponieważ jest ich wiele na rynku więc nie chcę się wypowiadać). Wspomniany zestaw zyskał bardzo dobre recenzje w prasie fachowj i u ....czytelników. Dość powiedzieć, że wygrały w organizowanym plebistycie miesięcznika Audio/Video na produkt roku 2007 (wyniki plebiscytu w styczniowym numerze Audio/Video). Kwota 10 tys jest wprawdzie trochę za mała, ale wrażenia odsłuchowe powinny ten wydatek zrekompensować z nawiązką. Zestaw (wzm + CD) można kupić za 5000 zł + kolumny za 5400 (sprowadzane na zamówienie - w sklepie 6999) + interkonet za 800 zł + kable za ..? (ja mam na razie za 500 Kimbera 8 VS).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...