Skocz do zawartości

Odświeżenie zestawu kina domowego 5.1


smitek

Recommended Posts

Witam,

Forumowicze po 10 latach nadszedł czas na wymianę kolumn 5.1. Kolumny Jamo s606 + SUB210 kończą powoli swój żywot.. Pytanie co teraz? Póki co wzmacniacza (HK AVR155) nie chcę wymieniać - chyba że będzie taki przymus, po odsłuchu różnych konfiguracji 10 lat temu ten zestaw JAMO + HK najlepiej mi przypasował. Budżet na kolumny to 5k. Pokój 42m2 - kanapa na środku, Surroundy zawieszone pod sufitem na końcu pomieszczenia. Odsłuch: kino domowe 80%, muzyka 20%. Proszę o jakieś propozycje. Z góry dzięki.

 

Czy to ma sens: https://www.jamo.com/products/s-809-hcs czy odpuścić i szukać czegoś innego?

 

 

Edytowano przez smitek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety nowa seria kolumn Jamo wypada znacznie gorzej od starszych produktów tej firmy więc tutaj wymiana mogłaby nawet pogorszyć dźwięk. Subwoofer w tej chwili może nawet pozostać. Założony budżet przeznaczyłbym na dobry zestaw kolumn bo właśnie kolumny zwłaszcza przednie i głośnik centralny mocno wpłyną na jakość i charakter dźwięku. Amplituner również pochodzi z dobrych lat Harmana więc jeśli działa bez zarzutu, może zostać. Co do kolumn, weź pod uwagę Pylon Audio Sapphire 25 jako kolumny przednie plus reszta do zestawu. Na pewno dobrą opcją będą też Heco Aurora 700 w zestawie. W tym budżecie znajdziemy również Dali Spektor 6 w zestawie 5.0. Optymalnie byłoby skorzystać z możliwości odsłuchu - te 3 zestawy na pewno mogą zagrać bardzo przyjemnie, kwestia ostatecznego wyboru to już sprawa subiektywna. Może się okazać również podczas odsłuchu, że wybierzemy coś jeszcze innego, choćby bardzo efektownie brzmiące Klipsch R-620f. Jest w czym wybierać :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzięki za odpowiedź. Powiem tak w subwooferze mam problem z elektroniką już kilka razy musiała być ratowana... zastanawiałem się nad tą opcją: https://allegro.pl/oferta/79311-elektronika-do-subwoofera-jamo-sub210-8312794762 ale czy warto? W głośnikach podłogowych jak i centralnym znów pojawił się problem z wysokimi tonami w sumie ich brak :). Co do amplitunera - przez ten okres użytkowania nigdy mnie nie zawiódł, żadnej protekcji ani nic :) Widzę że macie sporą ofertę w swojej sprzedaży, tylko tak jak napisałeś - odsłuch najważniejszy.. Podjadę jutro do Ministerstwa Dźwięku w Radomiu i zapytam czy byłaby możliwość podpięcia mojego starego HK. A co do oferty zakupowej wybrałbym raczej raty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przeskok z 606 to po prostu przeskok. Ale jak powiedzieli koledzy wyżej nowa seria jamo nie specjalnie jest coś warta. W tym budżecie może być zdecydowanie lepiej.

I do harmana dobrze pasuje magnat shadow 207, duże kolumny indiana linę tesi 661 też ci powinny spasować. 

Pisz to zrobimy lepsze ceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...