Skocz do zawartości

Rozbudowa KD Yamaha/Dali


Jarek8

Recommended Posts

Witam,

Ponad pół roku temu udało mi się zakupić zestaw 5.0 w formie Dali Zensor 7/1/Vokal oraz Yamaha rx-v685. Gra to dobrze (na pewno nie b. dobrze) ale coś mi tu brakuje - głównie basu.

Odnoszę też wrażenie że u innych muzyka lepiej gra (pomijając już bas) na jakichś starych maszynkach (nie wiem czy to amplituner/wzmacniacz/cokolwiek). Wiadomo trawa bardziej zielona u sąsiada.

On może się pojawia - ale zbyt późno gdy sporo podgłoszę. Co byście polecali dokupić aby poprawić wrażenia ze słuchania/oglądania..

Za głośno też nie mogę bo mieszkam w bloku i nie czynie drugiemu co ...  i mnie podenerwuje , niemniej jednak sprzęt wykorzystywany jest w pokoju około 20m2, 80% filmy, 20% muzyka.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zakup sub'a, to jest to, od czego powinieneś kolego zacząć - zdecydowanie wypełni brakującą "lukę" w Twoim odbiorze.

13 minut temu, Jarek8 napisał:

Odnoszę też wrażenie że u innych muzyka lepiej gra

Jeżeli są to systemy oparte na klasycznym wzmacniaczu stereo, nawet leciwym, to mnie wcale nie dziwią Twoje odczucia. Tyle razy temat na forum wałkowany, że granie w stereo ampli KD, a klasycznego wzmacniacza to dwa światy, ale niektórych - co widać po tematach, ciężko do tej tezy przekonać ;) 

Wracając do clou sprawy, w pierwszej kolejności dokupiłbym sub'a, w dalszych krokach możesz pomyśleć o dokupieniu właśnie wzmacniacza stereo - akurat posiadana Yamaha z preout daje Ci możliwość włączenia wzmacniacza w swój układ, chociaż jeżeli u Ciebie słuchanie muzyki jest raczej marginalne, to zastanów się, czy gra będzie warta zachodu. Możliwość taką masz

 

Napisz jeszcze słów kilka o pomieszczeniu, układzie, "środowisku"  w jakim to gra etc. bo mogą w grę wchodzić jeszcze kwestie akustyczne

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kupowałem kolumny to gdzieś mi świtało - większe głośniki to i suba nie trzeba będzie kupować.

Ale jednak się myliłem. Po jakimś czasie się zastanawiałem czy to jednak Yamaha ma za małego kopa i potrzebny wzmacniacz do tego czy też jednak wystarczy sub - choć tu już żona mnie stopuje abym to przyciszył. Patrzyłem różne zestawienia TOP 5 czy top 10 subów ale zawsze temat na później odkładałem bo nie widziałem różnicy pomiędzy nimi - no poza ceną oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic bardziej mylnego. Żadne kolumny nie zastąpią sub'a w ścieżce wielokanałowej, a ta "jedynka" (czy w niektórych przypadkach "dwójka") po kropce, przy podawaniu ilości kanałów, nie jest dziełem przypadku. 

I tak - sub uzupełni Ci braki w niskich tonach jakie odczuwasz, zwłaszcza w kinie/filmach ale na pewno nie poprawi tego braku jakości brzmienia/odbioru muzyki o którym wspominałeś w pierwszym poście (owszem, doda niskich tonów i nic poza tym). Nie do tego po prostu zostały stworzone ampli KD, mimo, iż przy okazji są w stanie to zrobić. Tu, jeżeli masz taką potrzebę polepszenia smakowania samej muzyki, należałoby się zastanowić nad wzmacniaczem stereo i z niego w okolicznościach odsłuchu muzyki korzystać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać coś w cenie 1000-2000zł to jakie 3 modele rozważać?

Ktoś coś pamięta ubiegłoroczny czarny piątek/poniedziałek jakieś wyprzedaże dobre ceny. W sumie tyle  miesięcy jestem bez suba to kolejne 2 różnicy nie zrobią a może warto poczekać bo do zadanego przedziału cenowego wpadnie jakiś konkrecić który obecnie jest po za zasięgiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie subwoofer. Jeśli dobierzesz odpowiednio to poprawisz i kino i stereo.

Do samego kina wystarczy ci taki magnat 302 a za parę stówek. W stereo będzie jednak gorzej bo jest wolny i schodzi nisko.

Jeśli 20 procent muzyki jest dla ciebie kluczowe to tannoy ts2.10. świetny szybki sub . Całkiem ok jest też svs sb1000. Ale on ma dość glosny zasilacz. Przy cichym słuchaniu będzie go słychać jak brumi. 

Pozdrawiam i zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wpadnie Klipsch R-120SW, bo jest to moim zdaniem bardzo dobry subwoofer, szczególnie w swojej cenie. Jeszcze lepszą opcją może okazać się model wyższy SPL-100. Pod względem mocy wystarczy, a jakościowo będzie lepiej, przede wszystkim SPL jest dokładniejszy, szybszy. Chyba że możesz minimalnie zwiększyć budżet, wtedy spójrz na SVS SB-1000 lub PB-1000

Zapraszam na odsłuchy, także wypożyczenia oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...