Skocz do zawartości

Marantz SR5013+PM8005+Rel T7 co jest nie tak?


posejdon

Recommended Posts

Witam

Panowie pomocy. 

Sprawa niby prosta ale....
Najpierw co  mam: 

- kino: Marantz SR5013 do tego zestaw 5.1 Audiovector serii QR + 2 sufitowe Magnaty + sub Rel T7 + jeszcze Duna HD Max

dodatkowo planuję dokupić odtwarzacz sieciowy np zidoo lub dune (tu przy okazji może ktoś coś podpowie, chodzi o filmy 4K z Atmosem)

- stereo: Marantz PM8005

Wszystko spiąłem przez preout jak na zdjęciach i tu zaczyna się problem. 

Po pierwsze z głośników wydobywa się ciche "brzęczenie" jakby jakieś sprzężenie 

Po drugie PM8005 będący w tym układzie wzmacniaczem mocy poprzez Power Amp Direct mam wrażenie, że nic nie wnosi tz nie polepsza jakości dzwięku ani w kinie ani stereo.

Po trzecie Rel też nie daje kopa jak się spodziewałem ale to może kwestia ustawień

Czy ja mam to dobrze spięte, gdzie robię błąd?

 

PM8005.jpg

tył PM8005.jpg

SR5013.jpg

tył SR5013.jpg

Rel T7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj

Masz wpięte i kablem speakon i klasycznym lfe? Chyba nawet tel tak zaleca ale gdzie idzie ten speakon w amplitunerze? Bo to chyba tu jest problem? 

Moim zdaniem 5013 jest przeciętnym modelem kinowym do audiovector ale dlaczego pm8005 tu nie wnosi korzyści? Zrobiłeś kalibrację? Audyssey włączony? Koniecznie fynamic eq!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A robiłeś porównanie w odsłuchy między samym amplitunerem a amplitunerem z podpiętym wzmacniaczem? 

Miałem podpięte kolumny w systemie 5.1 bez suba przez jakiś czas do amplitunera, a potem dokupilem wzmacniacz i podpiąłem jak na zdjęciach. W kinie nie widzę różnicy. Teraz mam jeszcze suba i jakoś tak nie czuć specjalnie różnicy, dlatego wydaje mi się że może coś jest źle spięte. No i to buczenie. Jedynie jak fronty podpięte są solo do wzmacniacza to muza idzie lepiej, ale to było oczywiste. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, posejdon napisał:

Speakon w ampli jest podpięty pod preout wyjście frontów.??? 

Speakon do wzmaka tak jak zaleca Rel

Nie łapie.

Sub łączysz kablem lfe z pre out sub do lfe w subie. Odepnij chwili speakon.

9 godzin temu, posejdon napisał:

Miałem podpięte kolumny w systemie 5.1 bez suba przez jakiś czas do amplitunera, a potem dokupilem wzmacniacz i podpiąłem jak na zdjęciach. W kinie nie widzę różnicy. Teraz mam jeszcze suba i jakoś tak nie czuć specjalnie różnicy, dlatego wydaje mi się że może coś jest źle spięte. No i to buczenie. Jedynie jak fronty podpięte są solo do wzmacniacza to muza idzie lepiej, ale to było oczywiste. 

Pod pre out frontów powinien być wpięty wzmak a nie speakon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok przepraszam troszkę pomieszałem w opisywaniu ... więc jeszcze raz jak mam podpięte zgodnie ze zdjęciami
 

wzmacniacz z Rel kablem speakon (rel gniazdo high level input - wzmacniacz pod wejścia głośnikowe żółty do L+, czarny L-, czerwony R+)

wzmacniacz z ampli kablem RCA (wzmacniacz power amp direct in- ampli pre out front)

ampli z Rel kablem lfe  (rel gniazdo low.1/lfe - ampli pre out subwoofer 1)

audiovectory fronty do wzmacniacza, pozostałe centralny, tylne i sufitowe do ampli

no teraz chyba już będzie wszystko jasne
i ponawiam pytanie czy to dobrze jest spięte????????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak w zasadzie to w czym jest problem? W tym, że nie wiesz czy dobrze podłączyłes? Czy w tym, że nie gra to tak jak byś chciał? A jeśli nie gra to tak jak byś chciał, to czego Ci brakuje? Bo z tego co rozumiem nie czujesz różnicy w kinie domowym (co akurat mnie nie dziwi, bo w kinie marantz nie jest jakiś mega mocny), ale w stereo moim zdaniem różnica powinna być zauważalna. Tylko jeśli źródłem stereo jest u Ciebie amp a masz zrobiona kalibracje to może na czas odsłuchu wyłącz ją. Mi przy stereo to co wprowadza kalibracja, nie odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba3002 powiem tak. W kinie czy będzie podłączony dodatkowo  PM8005 czy nie to pewnie nie zrobi różnicy. W stereo natomiast powinna być spora. Jak słuchałem muzy przez ampa i teraz przez pre out do wzmaka to nie słyszę różnicy. Ale tu pewnie problemem jest źródło bo niestety nie mam na razie nic wpiętego bezpośrednio do wzmacniacza i sygnał leci najpierw przez ampli a potem do wzmacniacza. Dobrze kombinuję??
Natomiast dopytuję o tą prawidłowość podpięcia bo na tą chwilę najbardziej niepokoi mnie dźwięk z kolumn. Po włączeniu ampli włącza się wzmacniacz tak jak powinno być. I wtedy słychać z głośników ciche brzęczenie. Słychać to tylko z głośników podpiętych do ampli, we frontowych podpiętych do wzmaka jest idealna cisza jak powinno być. Co może być powodem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pobawiłem się troszkę, poprzepinałem kabelki, zrobiłem koleją kalibrację, w Audysseyu Dynamic EQ włączone i Dynamic Volume Volume na Medium

I już chyba wiem gdzie problem z brzęczeniem. Otóż brzęczenie słychać jak jest podpięty sub do ampli kablem lfe  (rel gniazdo low.1/lfe - ampli pre out subwoofer 1). Speakon nie ma znaczenia bo czy podpięty czy nie jest to samo. Co ciekawe jak podpięty jest speakon do wzmaczniacza (a wzmacniacz oczywiście spięty z ampli) a lfe odpięty od ampli to brzęczenie ustępuje a sub działa. Wynika z tego, że lfe spięty z ampli jest do niczego nie potrzebny, czy mam racje??

PS tylko przy kalibracji Audyssey jak nie ma spiętego ampli z subem przez lfe to Audyssey nie znajduje suba

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam - czemu w Ampli masz inne przewody głośnikowe niż we wzmacniaczu ? Może weź to wszystko rozepnij i zamiast "na szybkości" zrób to wszystko na spokojnie. Mam wzmacniacza połączony z amplitunerem marantza i o ile w kinie różnica nie jest jakaś powalająca, to w stereo nie da się jej nie zauważyć. Nawet gdy źródłem jest sam Amp.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba3002 napisał:

Tak z ciekawości zapytam - czemu w Ampli masz inne przewody głośnikowe niż we wzmacniaczu ? Może weź to wszystko rozepnij i zamiast "na szybkości" zrób to wszystko na spokojnie. Mam wzmacniacza połączony z amplitunerem marantza i o ile w kinie różnica nie jest jakaś powalająca, to w stereo nie da się jej nie zauważyć. Nawet gdy źródłem jest sam Amp.

Kable głośnikowe do frontów mam już kilka lat. To całkiem dobre druty amerykańskiej firmy XLO/VDO (co prawda bardziej dedykowane do kina niż stereo, ale i tak ładnie grają). Natomiast pozostałe przewody Melodika kładłem niedawno. Są puszczone w peszlach w ścianach. Tak czy siak to na pewno nie będzie przyczyną mojego problemu.

Już trzy razy rozpinałem i podpinałem na nowo i zawsze to samo.

Seba a jak Ty masz spięty wzmacniacz z amplitunerem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Podłączone mam tak jak mówi instrukcja i zdrowy rozsądek 😉. Wyjście pre out z ampli do wejścia AV (Main in, bypass). A kiedy masz wyłączony amp i działa tylko wzmacniacz, kolumny też brumią? 

Przy samym wzmacniaczu nie ma brzeczenia. Ono jest tylko po wpieciu lfe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może tu należałoby poszukać przyczyny. Wpisz w wujka googla - wyskoczy Ci cały szereg tematów. Poczytaj, co może być przyczyną i jak próbować to rozwiązać, może znajdziesz coś dla siebie.

to całe brumienie masz po podpięciu LFE zarówno pod jednym, jak i drugim wyjściem na sub'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Markcox napisał:

więc może tu należałoby poszukać przyczyny. Wpisz w wujka googla - wyskoczy Ci cały szereg tematów. Poczytaj, co może być przyczyną i jak próbować to rozwiązać, może znajdziesz coś dla siebie.

to całe brumienie masz po podpięciu LFE zarówno pod jednym, jak i drugim wyjściem na sub'a?

Tak dokładnie obojętnie które wyjście to jest brumienie. 

Czytam coś tam o tej pętli. Wieczorem spróbuję podpiąć do różnych gniazdek bo inne metody już mnie przerastają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Zrozum jedno używanie LFE to jedyna poprawne podpięcie, a to że masz brumienie oznacza że masz problem z masą.

Jakie sygnały masz wpięte do amplitunera nie głośniki i sub jakie sygnały czyli źródła dźwięku?

Mam wpiete tylko TV i odtwarzacz sieciowy Duna do filmów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...