Skocz do zawartości

Marantz SR5013+PM8005+Rel T7 co jest nie tak?


posejdon

Recommended Posts

49 minut temu, Jasiek88 napisał:

Czy do Tv masz podłączoną antenę telewizyjną? odłącz kabel hdmi od amplitunera prowadzący do TV i sprawdź brumienie.

O chyba udało Ci się zdiagnozować problem. Antenę mam od telewizji naziemnej, przygotowane było przez developera. Po odpięciu anteny od TV buczenie ustaje. Oczywiście jak antena jest w TV a kabel HDMI odpięty od amplitunera to również błoga cisza. 
Czyli co problem w kablu antenowym od TV do ściany gdzie jest gniazdo antenowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jasiek88 napisał:

Ok drogie nie jest to mogę zamówić i sprawdzić. A gdzie mam to zamontować? Tz bo mieszkam w bloku i czy zamontować to w skrzynce w przedpokoju gdzie jest rozgałęźnik na dwa TV czy już w salonie przy samym TV?
A jeśli to nie pomoże to gdzie jeszcze może być przyczyna? Czy np w kablach antenowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedpokoju najlepiej. Problemem jest masa która przychodzi ci z tej instalacji w całym budynku :) co możesz zrobić więcej? niestety nie wiem.

Ale jeśli oglądasz tylko tv naziemną to to ci pomoże bo jeśli satelitarną to nie..., ale nic nie pisałeś o satelitarnej ... wiec masz 99, 999 szans powodzenia.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jasiek88 napisał:

W przedpokoju najlepiej. Problemem jest masa która przychodzi ci z tej instalacji w całym budynku :) co możesz zrobić więcej? niestety nie wiem.

Ale jeśli oglądasz tylko tv naziemną to to ci pomoże bo jeśli satelitarną to nie..., ale nic nie pisałeś o satelitarnej ... wiec masz 99, 999 szans powodzenia.

Ok zamówione. Dziękuję za pomoc. Jak przyjdzie separator i zamontuję to napiszę czy pomogło. Na szczęście nie mam satelitarnej i nie będę miał, może za jakiś czas ewentualnie kablówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

Jasiek88 zrobiłem jak radziłeś, zamontowałem separator i pomogło 😄 .... ale w 85%

Już tłumaczę. Separator zrobił co miał zrobić na maxa. Obrazowo wygląda to tak, że wcześniej słyszałem brumienie z kanapy czyli min z 3m, teraz słychać jak podejdę do głośnika na 50 cm. Tak więc miałeś rację za co wielkie podziękowania. 
Teraz problem jest raczej w czymś innym bo odpięcie anteny czy hdmi nic już nie zmienia i słychać to leciutkie brumienie. Ustępuje tylko po odłączeniu suba od mplitunera czyli po odpięciu lfe. I oczywiście jest tylko w głośnikach podpiętych do ampli, fronty podpięte do wzmacniacza są idealnie ciche.
Czy są jeszcze jakieś pomysły??  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, posejdon napisał:

Witam ponownie 

Jasiek88 zrobiłem jak radziłeś, zamontowałem separator i pomogło 😄 .... ale w 85%

Już tłumaczę. Separator zrobił co miał zrobić na maxa. Obrazowo wygląda to tak, że wcześniej słyszałem brumienie z kanapy czyli min z 3m, teraz słychać jak podejdę do głośnika na 50 cm. Tak więc miałeś rację za co wielkie podziękowania. 
Teraz problem jest raczej w czymś innym bo odpięcie anteny czy hdmi nic już nie zmienia i słychać to leciutkie brumienie. Ustępuje tylko po odłączeniu suba od mplitunera czyli po odpięciu lfe. I oczywiście jest tylko w głośnikach podpiętych do ampli, fronty podpięte do wzmacniacza są idealnie ciche.
Czy są jeszcze jakieś pomysły??  

Podczas pierwszego testu po odpięciu anteny też to było? nie mówiłeś po tym powiedziałeś że jest totalna cisza? to ja kw końcu było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jasiek88 napisał:

Podczas pierwszego testu po odpięciu anteny też to było? nie mówiłeś po tym powiedziałeś że jest totalna cisza? to ja kw końcu było?

Wiesz szczerze mówiąc przy pierwszym teście nastała cisza w stosunku do tego co było i nie przyłożyłem ucha do głośnika. Więc tak naprawdę nie jestem pewien czy było to cichutkie brumienie czy nie 

Pasowałoby faktycznie ycznie jeszcze sprawdzić na innym kablu lfe tylko kurcze nie bardzo mam od kogo pożyczyć a kupować żeby tylko sprawdzić to średnia opcja 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jasiek88 napisał:

A faza, polaryzacja w przewodach sieciowych posprawdzaj czy urządzenia są poprawnie podłączone fazą do gniazdek.

Co do kabla od sub jeśli masz inny rca możesz go wykorzystać i sprawdzić aby wyeliminować tą wątpliwość.

Przewody sieciowe używam oryginalne, takie jak producent daje że sprzętem. Nie da się ich źle wpiąć więc to raczej nie będzie powodem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

Wystarczy mieć gniazda bez bolców albo albo podwójne i faza będzie odwrócona.

 

... ale to i tak raczej nie jest problemem ale warto sprawdzić wszystko

Hmmm gniazdka są z bolcami ale podwójne. Nowa instalacja, kladziona niedawno przez elektryka pomoc sprawdzał dokładnie. 

Choć w zasadzie nie wiem czy nawet odwrócenie fazy miałoby znaczenie. 

PS wtyczka od amplitunera i tak nie ma uziemienia na bolec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ten kabel znam i z nim problemów nie miałem. Ale sugeruje po prostu sprawdzić inny dla czystego sumienia.

 

Już mam dość, chyba się poddam. 

Zapytam wprost. Mówiłeś że jesteś z Krakowa, czy jest jakaś możliwość umówić się z Toba żebyś mi profesjonalnie ogarnął temat. Myślę, że jakoś byśmy się dogadali.... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu. Zaobserwowałem u siebie podobne zjawisko co autor wątku. Nie jest to co prawda brumienie, które słuchać z 3 metrów, ale dźwięk wydobywający się z kopułek wysokotonowych podłączonych do wzmacniacza. W pozostałych kolumnach podłączonych bezpośrednio do amplitunera problem ten nie ma miejsca. Zaznaczam, że dźwięk jest tak cichy, że słychać go dopiero po przyłożeniu ucha do tweetera (kiedy trzymam głowę nad tweeterem dźwięk jest niesłyszalny). Próbowałem odłączać subwoofer od Ampli, zmieniłem porty głośnikowe we wzmacniaczu i nic to nie zmieniło. I tu pytanie do  @S4Home  i @Q21- czy ta "przypadłość" może być spowodowana pomiarami, które wykonuje na starcie Cyrus one czy problem leży gdzie indziej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A odłącz wszystko 

Zostaw tylko kolumny i uruchomionego Cyrusa.

Jeśli dziwek występuje to szumy własne urządzenia albo warto by sprawdzić inną sztukę.

 

Problem rozwiązany. Dzwonilem do Waszej firmy i przemiły Pan przeprowadził test na innym zestawie. Okazuje się, że dzieje się to samo. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...