Skocz do zawartości

Marantz SR5013+PM8005+Rel T7 co jest nie tak?


posejdon

Recommended Posts

Powiedz mi czy elektryka jest ci obca? potrafisz rozkręcić gniazdo prądu?

Mam dla Ciebie jedną opcje do sprawdzenia ale dwie alternatywne możliwe metody 

1. Odłączysz uziemienie w gniazdu do którego masz podłączony sub

LUB

2. Kombinujesz przedłużacz taki który nie ma uziemienia.

I testujesz czy jest brumienie czy nie ma.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wyjaśnić @posejdon zauważ że twoje marantzy jeden i drugi mają gniazda zasilania bez uziemienie ty mając suba z uziemieniem wprowadzasz do tych wzmacniaczy SYF z gniazda elektrycznego, wcześnie ten syf wprowadzałeś wcześniej kabelem antenowym przez TV-hdmi z tego co zrozumiałem odpinanie tv już nie pomaga i tylko sub powoduje małe brumienie, dlatego prawdopodobnie czeka cię odcięcie masy w subie.

 

Wiele sub'ów nie ma uziemienia.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedz na to jak ma wyglądać połączenie dwóch urządzeń to że kolumny mają być podłączone do ostatniego końcowego urządzenia to już logika podpowiada, czym bardziej że instrukcje do marantzów są dostępne w języku PL.

To nie jest odpowiedz dlaczego ci nie działa.

35 minut temu, MrMarcin1984 napisał:

pm5008

co to jest?

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jasiek88 napisał:

To jest odpowiedz na to jak ma wyglądać połączenie dwóch urządzeń to że kolumny mają być podłączone do ostatniego końcowego urządzenia to już logika podpowiada, czym bardziej że instrukcje do marantzów są dostępne w jeżyku PL.

To nie jest odpowiedz dlaczego ci nie działa.

co to jest?

8005 sory za zamianę cyferek Ale po 3 godzinach walki już się podałem i wiem że sam sobie nie poradze z podlaczenie 

Wezmę kogoś kto mi to ogarnie bo szkoda nerw 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jasiek88 napisał:

Kable z amplitunera wyjścia chincz FRONT mają być podpięte do chincz POWER AMP DIRECT IN w wzmacniaczu, kable głośnikowe do wzmacniacza, na froncie wzmacniacza trzeba wcisnąć guzik POWER AMP DIRECT .

dzieki

dokładnie tak wszystko mam podłączone ale guzik POWER AMP DIRECT jest nie aktywny

podejrzewam kable chincz ze może są "walnięte"

jade do sklepu kupić nowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jasiek88 napisał:

Press and hold POWER AMP DIRECT for more than 3 seconds to turn the power amp direct mode on. The power amp direct indicator lights and the power amp

byłem w połowie drogi na parking gdy napisałeś wiadomość ale odwróciłem się i wróciłem do domu

faktycznie czytanie instrukcji to podstawa. Już wszystko działa

wielkie wielkie dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Dziś dopiero miałem moment na proponowane testy.
Kabel lfe okazał się sprawny. Zrobiłem jak radził Jasiek88, zastosowałem przedłużacz bez uziemienia i podpiąłem do niego suba. I to pomogło, wreszcie nastała błoga cisza. 

Dziękuje wszystkim za pomoc. ☺️

@Jasiek88 niby banalna sprawa, ale nigdy bym nie wpadł na to, że uziemienie w gniazdku może być dla sprzętu "beeee", zawsze myślałem że to pomocny "bolec" zwłaszcza w kwestii przepięć, skoków napięcia. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale pewnie te sprzęty mają już odpowiednie zabezpieczenia wbudowane.
Zapytam jeszcze czy warto w takim razie kupować jakieś specjalne listwy do podłączenia sprzętu?   Teraz mam podpięty ampli i wzmacniacz na jednej listwie z uziemieniem, a sub na drugiej bez uziemienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmucę ci żadna listwa z filtrem ci nie pomoże na problem z buczeniem, ale solidne listwy warto stosować chodźmy dla walorów dźwiękowych nie wiem czy wiesz ale wiele osób zaleca też wpinanie mocnych wzmacniaczy bezpośrednio do ściany.

A ty zamiast stosować przedłużać do sub powinieneś zrobić do niego kabel bez bolca, to nie budowa że wiertarkę podłączasz tak na kilka przedłużaczy :)

A bolec uziemienia jest tak zajebisty że kiedyś pod niego podłączałem antenę od krótkofalówki aby zwiększyć zasięg... za dzieciaka...

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podniesieniem walorów dźwiękowych poprzez listwę to już nie dla mnie, nie mam słuchu melomana i na stówę nie wyczuję różnicy.
Mówisz żeby wymienić kabel do suba na taki bez uziemienia .... ale czy to coś zmieni w stosunku do metody z przedłużaczem lub "złodziejki" bez uziemienia bo taki mam zamiar docelowy?
Może to głupie pytanie, ale wcześniej nie spotkałem się z takim problemem, w sensie w innych miejscach w których mieszkałem nigdy nie było brumienia. Więc czy ten problem tkwi w przewodach które mam w ścianach czy co?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam, 

przeczytałem cały post, przetestowałem opisane tutaj metody i niestety dalej buczy, ciszej lub głośniej ale jest to wyczuwalne.

Pacjent: Magnat 302A

Po podłączeniu do sieci i włączeniu sub buczy. W ścianach mam podwójne gniazdka, instalacja w miarę nowa, dom postawiony 3 lata temu. Jak podepnę go w górne gniazdko to buczy tak ze słychać z drugiego pokoju. Jak podłączam w dolne gniazdko to buczenie jest dużo słabsze, słychać dopiero z ok 1m odległości. Próbowałem podpiąć przez przedłużacz bez uziemienia ale zero różnicy. Mam tv sat wiec odpialem z zasilania i odpilem tez anetene. Odpialem wszystko od sieci poza piecem i lodówka i zero reakcji.

Jakieś pomysły co jeszcze mogę sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...