Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, potrzebuję Waszej pomocy. Posiadam Microlaby Solo 7c - lekko zmodowane, wyłożone matą filcową, zmieniony kondensatory na zwrotnicach na MKP. Aktualnie zauważyłem problem z regulacją bass i treble, głośniki w ogóle nie reagują - głośność działa. 

Zastanawiam się nad zmianą tych głośników. Są podpięte do HTPC a htpc do TV. Telewizora używam jako ekranu dla htpc więc filmy, yotubube, spotify i tak jestem dinozaurem który nadal ma foobar2000 i kolekcję płyt z .flac.

Myślę o typowo komputerowych czyli:

1. EDIFIER R2730DB

2. Fenda R30BT

lub coś już naprawdę konkretnego tylko u mnie krucho z miejscem na wzmacniacz/amplituner także nie bardzo wiem na co patrzeć zawsze podobały mi się STX 150 lub Pylon Audio Pearl 25 ale to zjadałoby mój budżet dlatego wzmacniacz/amplituner to musiałaby być używka w niskiej cenie - czy warto w to ładować kasę ? 

Co do odsłuchu to lubię czyste brzmienie, bez dudnienia, bez zniekształceń. Z racji że posłużą także do kina, dobrze byłoby gdyby potrafiły oddać głębie i zejść niżej w trakcie efektów. Muzycznie to przede wszystkim jazz/soul następnie rap oraz rock i techno.

Czy jesteście w stanie mi pomóc / podpowiedzieć ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Do podłączenia kolumn pasywnych takich jakie wymieniłeś warto kupić mały wzmacniacz impulsowy taki jak np. SMSL Q5 pro. Jest wiele tego typu konstrukcji tańszych i droższych, grających lepiej lub gorzej. Myślę ze to lepsze rozwiązanie niż głośniki komputerowe o których wspomniałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sieć i z typowo pod PC wpadły mi w oko KEF X300A - co o nich sądzicie ?

innym rozwiązaniem jakie widzę to używany ampli Yamaha RX-V361 / YAMAHA RX-V630RDS / Yamaha RX-V657 (ampli do 500 zł)  + STX 150 / Pylon Audio Pearl 25 - ewentualnie coś w podobnym budżecie dobrze.

Co sądzicie o takim połączeniu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF X300A jako używane mogą być dobrym wyborem, bo nowe to około 3,5 tyś. Na Ceneo podszywają się pod nie sprzedawane z ceną za sztukę również dobre ale pasywne kolumny tego producenta. Jeśli chodzi o amplitunery av to pomiędzy serią 300 i 600 jest znaczna różnica jakości dźwięku. Te dobrze brać jeśli chcesz zrobić wielokanałowe kino domowe. Jakość dźwięku w stereo polecanego przeze mnie SMSL-a będzie lepsza. Do tego pisałeś że nie masz miejsca na duży wzmacniacz. Do stereo lepiej kupić wzmacniacz z dwoma kanałami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...