Skocz do zawartości

Kolumny do muzyki klasycznej


wilson

Recommended Posts

Dzień dobry. Czy mógłbym prosić o polecenie mi kolumn dobrych do słuchania przede wszystkim muzyki poważnej (plus jazz) w pokoju, który ma około 14 metrów kw.?

Czytam od dawna forum, dużo się pisze, że jakieś modele są dobre do rocka, inne do heavy metalu, więc może są też jakieś do muzyki, której ja słucham?

Trudno mi póki co sprecyzować, jaki dźwięk lubię, bo dopiero chciałbym zacząć odsłuchiwanie. Ale różne salony mają różnych producentów, więc potrzebne mi jakieś początkowe wytyczne. Cena od 1500 do 3000 za kolumnę. 

Z góry dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilson,
a jaki masz teraz sprzęt grający?

Kolumny nowe - czy mogą być używane?

Napisałeś "cena 1500 do 3000zł za kolumnę" - czy to znaczy, że możesz wydać od 3 do 6 tysięcy za dwie kolumny? Bo tak by to wynikało z kontekstu...

Będziesz miał możliwość rozstawić porządnie  kolumny? Tzn. nie w rogach pokoju, w odpowiedniej odległości od tylnej ściany i od bocznych.
Masz jakoś zaadaptowany pokój (tzn. nie gołe ściany i podłoga)?
 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W takim metrażu proponowałbym albo niewielkie kolumny podłogowe o dobrej kontroli brzmienia albo monitory. Kluczowa jest informacja jaki masz wzmacniacz - kolumny dobieramy właśnie do niego. Preferencje muzyczne to sprawa ważna ale jednak na drugim miejscu. Wstępnie wytypuję np. Audio Academy Phoebe III Plus (ważne aby była to właśnie wersja Plus - znacznie lepsze wysokie tony niż w wersji zwykłej), Pylon Audio Ruby 20. Jeśli monitory, na pewno zwróć uwagę na Opera Prima, Kef LS50, ATC SCM7. Zachęcam do odsłuchów gdyż może się okazać, że pójdziesz w inną stronę, trzeba jednak od czegoś zacząć.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RoRo napisał:

Wilson,
a jaki masz teraz sprzęt grający?

Kolumny nowe - czy mogą być używane?

Napisałeś "cena 1500 do 3000zł za kolumnę" - czy to znaczy, że możesz wydać od 3 do 6 tysięcy za dwie kolumny? Bo tak by to wynikało z kontekstu...

Będziesz miał możliwość rozstawić porządnie  kolumny? Tzn. nie w rogach pokoju, w odpowiedniej odległości od tylnej ściany i od bocznych.
Masz jakoś zaadaptowany pokój (tzn. nie gołe ściany i podłoga)?
 

Pozdrawiam

Do tej pory słuchałem muzyki na sprzęcie, który już chciałbym schować do szafy, czyli na 20-letniej wieży Technics i za dużych kolumnach Scherzo. Więc dla tutejszych forumowiczów to zapewne szczyt makabry. 

Tak, chciałbym kupić coś w takim przedziale cenowym - powiedzmy do 6 tys. za dwie kolumny, nowe. Od tego chciałbym zacząć.

W pokoju kolumny mogę ustawiać dowolnie, na podłodze jest wykładzina.

Jak już wybiorę kolumny, zajmę się szukaniem odpowiedniego wzmacniacza. Oczywiście, myślałem też o Yamasze r-n803d, z racji tego, że ma radio (no i zdarza mi się słuchać czasem spotify), ale zobaczymy. 

Kolumny w tym pokoju mogę ustawić dowolnie.

(Mieszkam w Krakowie, ale nie szukam produktów z tutejszego Top HiFi :) )

 

10 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

W takim metrażu proponowałbym albo niewielkie kolumny podłogowe o dobrej kontroli brzmienia albo monitory. Kluczowa jest informacja jaki masz wzmacniacz - kolumny dobieramy właśnie do niego. Preferencje muzyczne to sprawa ważna ale jednak na drugim miejscu. Wstępnie wytypuję np. Audio Academy Phoebe III Plus (ważne aby była to właśnie wersja Plus - znacznie lepsze wysokie tony niż w wersji zwykłej), Pylon Audio Ruby 20. Jeśli monitory, na pewno zwróć uwagę na Opera Prima, Kef LS50, ATC SCM7. Zachęcam do odsłuchów gdyż może się okazać, że pójdziesz w inną stronę, trzeba jednak od czegoś zacząć.

Pozdrawiam.

Dziękuję, wzmacniacz chciałem dobrać do kolumn. Niby znajomy chce mi dać swojego Denona PMA-600NE, ale nie wiem, czy skorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny to dobra opcja będą elac uni fi FS,dalej model podstawkowy opera czy chario z linii constellation. 

Ale absolutnie nie wzmacniacz pokoju denon 600. Tu musisz być cierpliwy i niestety wyłożyć nieco więcej jeśli chcesz nowy odpowiedni do kolumn. 

Rn803 to dobry punkt do pierwszego odsłuchu. 

Zapraszam na odsłuch albo po wypożyczenie sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wilson napisał:

Jak już wybiorę kolumny, zajmę się szukaniem odpowiedniego wzmacniacza

Bardzo słusznie, kolumny najmocniej odpowiadaja za brzmienie. To co napisał q21, że najpierw wzmacniacz, to nieprawda. Audio Academy i Pylon Ruby do klasyki się nie nadaja. Z propozycji powyżej to Opera, ale ryzykujesz że jak będziasz chciał posłuchac muzyki elektrycznej, będzie gorzej. Dali Opticon 5 sa bardziej uniwersalne, i to bym polecał po pierwsze. Także Dynaudio  Excite x34. ATC SCM7 to tez dobra propozycja.

Edytowano przez A.N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Mając taki budżet poszedłbym w kolumny używane. Tylko i wyłącznie. 

Jaki budżet przeznaczasz na całość łącznie? 

Do 9 tys.

52 minuty temu, A.N. napisał:

Bardzo słusznie, kolumny najmocniej odpowiadaja za brzmienie. To co napisał q21, że najpierw wzmacniacz, to nieprawda. Audio Academy i Pylon Ruby do klasyki się nie nadaja. Z propozycji powyżej to Opera, ale ryzykujesz że jak będziasz chciał posłuchac muzyki elektrycznej, będzie gorzej. Dali Opticon 5 sa bardziej uniwersalne, i to bym polecał po pierwsze. Także Dynaudio  Excite x34. ATC SCM7 to tez dobra propozycja.

Dziękuję za wskazówki.

Elektrycznej nie słucham. Głównie jednak poważna, jazz. ATC będę chciał posłuchać, Opticonów też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...