Skocz do zawartości

Jaki rozdzielacz optyczny wybrać?


Recommended Posts

Cześć :) Zamówiłem sobie dziś Creative Sound BlasterX Katana i chciałbym do tego soundbara podłączyć komputer i dekoder UPC. Z tego co czytałem najlepsza jakość dźwięku jest po podłączeniu sprzętu przez kabel optyczny. Wpadłem więc na pomysł, aby kupić rozdzielacz optyczny, ale nie wiem jaki wybrać, aby nie było straty na jakości dźwięku. Możecie mi coś doradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYP AU-D12 to rozgałęźnik sygnału toslink, czyli z jednego wyjścia możesz doprowadzić sygnał do 2 urządzeń. Z tego co piszesz to potrzebujesz przełącznik. Jest w sprzedaży sporo takich pasywnych rozgałęźników które pozwalają na to że mogą działać w drugą stronę. Problem w tym że nie możesz wtedy równocześnie włączyć obu urządzeń. Warunkiem jest że świecić może w danej chwili tylko jedno z wyjść. To jest raczej nie realne abyś nie mógł korzystać równocześnie z dekodera i komputera. Pozostaje ręczne podłączanie raz jednego a innym razem drugiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maciej Machniewski napisał:

Może źle to ująłem, ale nie potrzebuję mieć z dwóch urządzeń dźwięku jednocześnie. Jak używam dekodera to nie potrzebuję dźwięku z komputera i na odwrót. 

Wygląda na to że źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o to że problemem jest to że nie będziesz miał dźwięku równocześnie z obu urządzeń.  Problemem będzie to że nie możesz wtedy włączyć 2 urządzana na raz, bo wtedy nie będziesz miał dźwięku z żadnego. Czy jeśli korzystasz z komputera zadowoli Cie sytuacja że w tym czasie musisz mieć dekoder wyłączony lub gdy korzystasz z dekodera nie możesz włączyć komputera ?

Do tego celu potrzeba coś takiego: DIGITUS SWITCH TOSLINK 2X1 Z PILOTEM (DS-40135)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 9.10.2019 o 17:01, Maciej Machniewski napisał:

Cześć :) Zamówiłem sobie dziś Creative Sound BlasterX Katana i chciałbym do tego soundbara podłączyć komputer i dekoder UPC. Z tego co czytałem najlepsza jakość dźwięku jest po podłączeniu sprzętu przez kabel optyczny. Wpadłem więc na pomysł, aby kupić rozdzielacz optyczny, ale nie wiem jaki wybrać, aby nie było straty na jakości dźwięku. Możecie mi coś doradzić?

https://pl.aliexpress.com/item/32881158826.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.127664ac5npwft&s=p&algo_pvid=08bd6c0e-bdac-4485-931c-7c29a8fac1d4&algo_expid=08bd6c0e-bdac-4485-931c-7c29a8fac1d4-4&btsid=453f4c26-92c4-48bd-b84d-bd8755451ab5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_55

 

To chyba o to chodziło. Wiem, że temat zamknięty, ale dla potomności może się przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...