Skocz do zawartości

Przesiadka z PC audio na półkę wyżej


zajec

Recommended Posts

Cześć wszystkim, zwracam się do Was jako grupy osób która ma na pewno większe doświadczenie niż ja w kwestii audio. Obecnie jestem posiadaczem Solo 7C typowe PC audio - lekko zmodowane, wyłożone matą filcową, zmieniony kondensatory na zwrotnicach na MKP. Aktualnie zauważyłem problem z regulacją bass i treble, głośniki w ogóle nie reagują - głośność działa. 

Chce wejść półkę wyżej. Pomyślałem o kolumnach + amplituner/wzmacniacz i tu zaczyna się przygoda. 

Ile mam kasy:

na amplituner mogę wydać do 500 zł - dlatego patrzę za używanymi. Na kolumny, to wszystko zależy od ich jakości ~1500 zł

Do czego ma służyć:

Rozstawione po bokach TV do którego jest podpięty HTPC, nie mam telewizji, TV służy jako monitor, filmy (nastawiam się na jakość 4K dźwięk to 3 standardy DTS-HD, TrueHD i Dolby Atmos), muzyka - foobar2000 i ogromna kolekcja .flac + spotify etc., gatunkowo to od jazz/soul przez elektronikę po rock i rap. Chciałbym uzyskać w miarę szczegółowe brzmienie, lubię czysty dźwięk, gdzie instrumenty nie zlewają się w jedną papkę z głosem, głębie dźwięku etc. 

Pomieszczenie:

ok. 30m2 ale to mieszkanie przejściowe, docelowo trafią do salonu (salon otwarty na kuchnie)


Kiedyś w ucho wpadły mi STX 250 ale one są chyba za duże na moje potrzeby, dlatego patrzyłem na STX 150 + ampli Yamaha RX-V361 / YAMAHA RX-V630RDS / Yamaha RX-V657 (wszystkie do ~500 zł)

Na oku mam także Melodika BL40 MK3 oraz Monitor Audio Bronze 6 

Czy jesteście w stanie mi doradzić najlepszy sprzęt w tym budżecie ? Nie oczekuję gruszek na wierzbie po prostu "solidnego sprzętu"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo nie wybieraj amplitunera kinowego tylko czysty wzmacniacz. Dokładając na gwiazdkę do daca będziesz miał dalej pc audio ale o lepszym brzmieniu. Za 500 zł kupisz fajny sprawny wzmak. Za 1600 bez problemu kolumny. Polecam w tej cenie używane. Melodika, magnat, tannoya, klipsch czy dali. Nie będą to stare konstrukcje a zapewnia dobry dźwięk. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolumny będą podłączone m.in do HTPC (schowany na uchwycie vesa za TV) każdego wieczora służy mi do obejrzenia czegoś, w trakcie dnia do muzyki (Spotify, Foobar2000), z czasem zabiorę z rodzinnego domu także gramofon bo chyba już jest na to pora. Więc sprzęt do różnego zastosowania. Moją bolączką jest tylko kwota, bo kolumny używane ciężko znaleźć w stanie idealnym, wzmacniacz lub amplituner jest stanowczo łatwiej z rynku wtórnego wyrwać. Dlatego nastawiam się na nówki kolumny + używane wzmocnienie, na które mam gdy nagnę budżet ok 600 zł :(

 

Więc tak: na oku mam 

Pylon Pearl 25 - 1 599,00 zł
Melodika BL40 MK3 - 2 499,00 zł 

z testów i recenzji wychodzi że Melodika gra lepiej  - ba, znajduję opinie że w tej cenie, mimo wszystko budżetowej jest bardzo dobry wybór, jak nie najlepszy (melodika) - czy zgadzacie się z tym ?

Czy w podanym budżecie możecie polecić używane wzmocnienie lub ampli o uniwersalnym zastosowaniu a nie tylko filmowym ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Kolumny wypożycz od branży, a o wzmacniacz zapytaj @Pumpurek.

Jak zdecydujesz jakie kolumny, wtedy dzwoń do p. Mariusza. 

Pozdrawiam 

 

Jestem w 90% zdecydowany na zakup Melodika BL40 MK3 mimo, że wizualnie nie podchodzą mi tak jak np. białe Pylony. Ale w tej cenie (do 2500) nowych - czytając recenzję - nie mogę znaleźć godnej konkurencji.

Wypożyczyć kolumny ? czy możesz rozwinąć temat ? 

dzięki za podpowiedzi do @Pumpurek. odezwę się a Pana Mariusza - jakoś namierzę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zajec napisał:

testów i recenzji wychodzi że Melodik

Bla bla bla.....

Zwróć się do S4 Home o wypożyczenie do odsłuchu kolumn. Lub na allegro znajdź użytkownika pumpurek i w budżecie 3000 zł dostaniesz używane lepsze kolumny i wzmacniacz.

Tylko odsłuch w domu da ci wiedzę co ci się spodoba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Białymstoku, mam niedaleko @rms.pl jutro skoczę i zobaczę co mają na stanie do posłuchania, dzięki za namiar na pumpurek. 
 

A tak podsumowując: 

Pylon Pearl 25 - 1 599,00 zł

STX 250 -  2000 zł

Melodika BL40 MK3 - 2 499,00 zł

które Waszym zdaniem najlepiej grają ? zaś co do wzmacniaczy znalazłem NAD 3020E, Denon PMA-720AE, Yamaha AX 570 oraz MARANTZ PM5005 w cenie ok 600 zł - warte uwagi ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zajec

Posłuchaj kolumn też droższych NOWYCH z przedziału 3000-5000 zł jak będziesz w salonie audio. Ze 2 pary Twoich typów i najlepsze do Twojej muzyki droższe. Nie patrz na to, że w tej chwili Cię nie stać. Wyrobisz sobie pogląd co jak gra i do czego będziesz dążyć w przyszłości. 

Zgraj muzykę, której słuchasz na nośniki. Np. Płytę CD. Kilka utworów słabszej jakości i kilka najlepiej. 

Weź notes rób notatki na "gorąco" na odsłuchu. Napisz dokładnie cały tor, co z czym było spięte. Wzmacniacz, kolumny, dac, CD, kable, etc. 

Później napisz na forum. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...