Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dali Ikon 6 mk II


daemon

Recommended Posts

Witam wszystkich, oczytałem się już trochę forum ale chyba wiem mniej niż kiedy zaczynałem lekturę.

Zakupiłem ww. głośniki i teraz szukam do nich odpowiedniego wzmacniacza. Pomieszczenie ma 25m, jest w kwadracie. Muzyka standardowe "wszystko" prócz disco i metalu.

Posiadam chromecast'a audio więc na odtwarzacz sieciowy mogę poczekać. Wolałbym też sprzęt nowy. Wstępnie myślałem o:

  1. denon dra-800h,
  2. yamaha rn 803d,
  3. NAD C356BEE,
  4. magnat mr780,
  5. ONKYO A-9070 - używany oczywiście ale podobno warto ;)

Czy to droga w dobrym kierunku? Jest może coś ciekawszego w budżecie 3-3,5k? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór zależy od Twoich preferencji. Jeśli masz zewnętrzne źródło dźwięku, znacznie lepszą opcją będzie wybór klasycznego wzmacniacza stereo, szczególnie do Dali Ikon, które są kolumnami wysokiej klasy, ale wymagającymi dobrego wzmacniacza. 
Z podanych przez Ciebie modeli najlepiej sprawdzi się NAD C356 BEE. To mocny, wydajny wzmacniacz o brzmieniu szybkim, energicznym. Taka konfiguracja świetnie sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych.

Z mojej strony natomiast sugerowałbym wzmacniacz także wydajny, ale o brzmieniu bardziej dociążonym, plastycznym. Zwróciłbym koniecznie uwagę na francuską integrę Advance Acoustics X-i105. Bardzo dobrą alternatywą będzie także hybryda lampowa Vincent SV-500. To połączenie szybkości, mocy i dynamiki tranzystorowej końcówki mocy z plastyką, dobrym wypełnieniem lampowego przedwzmacniacza.

A może lampa? Jeśli taka opcja wchodzi w rachubę, spójrz na świetny, mocny, polski wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna.

To tylko kilka moich propozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Oczywiście dla forumowicza specjalna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobre kolumny ale bardzo męczą na długo drogę. Musisz dobrać do nich wzmacniacz łagodny. Delikatny. Nie zmiejszych ich dynamiki a zlagodzisz ostrość.

Z twoich propozycji sensowny jest tylko magnat 780. Pozostałe zestawienia także znakomity nad 356 z którym słuchałem ikonow 6 w domu powoduje podwyższenie wyższej średnicy. Dźwięk w strasznych utworach jest mocno męczący.

Obok magnata polecam ci atolla tu modele zarówno in80 jak i in100. Ten byłby chyba topem do tych kolumn. 

Nieco drożej xindak 6950. Chodź tu góra przypomina już klasyczny tranzystor. 

Nie łączy dali na pewno z denonem, Yamaha. 

Pozdrawiam i zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, na chwilę obecną najbliżej mi do tego magnata a to za względu na ilość wejść cyfrowych, których zarówno atoll jak i xindak nie mają, Advance Acoustic też wygląda dobrze, chociaż magnat znowu ma tuner. Zdaję sobie sprawę, że "czysty" wzmacniacz w tej samej cenie zagra lepiej niż ten z dodatkami jednakże mój budżet też nie jest z gumy... Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...