Skocz do zawartości

Zakup amplitunera


Mavok

Recommended Posts

Planuje na dniach wymienić moją leciwą już Yamahę 773 na amplituner obsługujący Atmos i 4K oraz przyzwoicie grający w stereo.Pomieszczenie to salon około 20 metrów.Amplituner będzie grał z kolumnami Monitor Audio BX6. Podział kino i muzyka po 50%.Dlatego też myślę o Marantz Sr 60013 lub Denon AVR-X 4500.Teraz pytanie który z amplitunerów będzie dla mnie odpowiedni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli duży nacisk kładziesz na stereo, to rzeczywiście wybierałbym pomiędzy Denon AVR-X4500H i Marantz SR6013 lub najnowszy SR6014. Denon zagra bardziej dociążonym, miękkim dźwiękiem o równym charakterze. Marantz jest bardziej plastyczny, dokładny, spójny. 
Alternatywnym rozwiązaniem może być wybór amplitunera wyposażonego w wyjścia pre-out np. Marantz NR1609, do którego podłączymy końcówkę mocy lub lepiej dobry wzmacniacz zintegrowany, dający możliwość pracy jako końcówka mocy np. Audiolab 6000A.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania. Oczywiście dla forumowicza indywidualną, atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chcesz łączyć stereo z kinem to Marantz jest dobra opcja. Z tym że nie gra tak żywo jak twojavobecna Yamaha. W kinie będzie mniej ciekawie. Ale w stereo zyskasz. Denon jest tu dobra opcja bo pasuje dźwiękowo do monitor audio. Ale poszedł bym w niższy x3500 a dołożyć do wzmaka jak atoll in 80 lub 100. Będzie przepaść. 

Unikaj jaśniejszych wzmacniaczy i amplitunerów. Chyba że dźwięk z Yamaha ci się podobał?

Zapraszamy po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, seba3002 napisał:

Pomysl koniecznie o zewnętrznym wzmacniaczu. Marantz rzeczywiście gra fajnie w stereo, ale po dodaniu zewnętrznego wzmaka poczujesz jeszcze większą różnice. 

Wiem Seba, że masz rację ,  przerabiałem już kilka wzmacniaczy stereo . Na pewno kiedyś zrobię sobie oddzielne stereo ale oparte na wzmacniaczu lampowym ale to dopiero w przyszłym roku. Jeśli zaś będzie mi brakowało czegoś w Marantz to kupię używany wzmacniacz stereo i podepnę do amplitunera.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo wygospodaruje zupełnie inny pokój w którym będę mógł usiąść w spokoju i nikt nie będzie mi przeszkadzać. Według mnie połączenie kina domowego z lampą to nie jest dobry pomysł,chociaż mogę się mylić. Marantz w drodze do mnie jutro powinien już być.Bardzo dziękuję S4Home i Q21 za wycenę sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, seba3002 napisał:

A sprawdzał ktoś w ogóle takie połączenie 😊? Sam jestem ciekaw jak by to gralo jako końcówka mocy dla frontów w kinie. 

Wiesz co charakterystyka grania lampy oraz jej włączenie do oglądania filmów programów TV seriali i konieczność szybszej wymiany lamp (oczywiście zależy jak ktoś ogląda) no to średni pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...