Skocz do zawartości

Jaki subwoofer


ThCcr

Recommended Posts

Cześć,

Ostatnio postanowiłem kupić zestaw kina domowego. Zaopatrzyłem się w amplituner Denon AVR-S950H oraz zestaw głośników Dali Spektor 6/1/vokal. Teraz nadszedł czas na dokupienie subwoofera. Jestem zielony w temacie. Zastanawiałem się nad KLIPSCH R-120SW. Budżet max 2500 zł. Pokój w którym stoi zestaw ma 15m2. Dodam że mieszkam w bloku i nie chciałbym denerwować sąsiadów. Jaki subwoofer polecacie kupić aby uzupełnić ww. zestaw?

Pozdrawiam, Grzegorz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szczególnie do kina domowego, na pewno polecam jeden z modeli subwooferów Klipsch. W Twoim pomieszczeniu jednak moim zdaniem znacznie lepiej sprawdzi się model z wyższej serii SPL, a dokładnie SPL-120. Taka konfiguracja zapewni Ci bardzo mocny, szybki, energiczny bas z bardzo dobrym zejściem. Ewentualnie jako alternatywa spójrz proszę na ofertę subwooferów SVS. Tutaj mamy do wyboru dwa modele - wersja otwarta PB-1000 oraz wersja zamknięta SB-1000. Wersja otwarta jest trochę bardziej skuteczna, potrafi minimalnie niżej zejść z basem, natomiast w stosunku do wersji zamkniętej ma minimalnie bardziej rozluźniony bas. Reasumując jeśli szukasz subwoofera także do muzyki, zdecydowanie polecam SVS SB-1000, natomiast jeśli głównym wykorzystanie będzie film, kino, wybieraj pomiędzy SVS PB-1000 a Klipsch SPL-120.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Jeśli będziesz miał wątpliwości, u nas masz także możliwość wypożyczenia subwoofera do testów we własnym systemie w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz co będzie lepszym rozwiązaniem, 2 tańsze subwoofery, czy 1 lepszy. Przy dwóch wziąłbym pewnie magnata 302a, a przy jednym wybierałbym pomiędzy tannoyem ts 2.12 a SVS BP-1000, ewentualnie ten Klipsch SPL-120.

Niestety jedyny sklep w moim mieście który wypożycza sprzęt nie posiada wymienionych subwooferów. Troche się obawiam czy Tannoy/SVS nie będzie za mocny jak na powierzchnie 15m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o moc. Zapas mocy jest potrzebny. Więc ustawiając mocniejszego suba na połowę zagra on lepiej jakościowo od takiego słabszego danego na 3/4

Z tym że dwa suby to już przeskok jakościowy. Na prawdę takie rozwiązanie prowadzi do znacznie lepszych rezultatów co poczytasz na poważnych forach. Wiem Zet o zajmuje miejsce ale uderzenie kiedy trzeba jest zdecydowanie lepsze. Bez ograniczeń. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...