Skocz do zawartości

Sprzęt audio - proszę o pomoc w zakupie


Michal16

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc w wyborze modelu\marki HiFi. Poniżej kilka szczegółów.

  • powierzchnia pomieszczenia 15m2
  • muzyka blues, soul, jazz, lżejszy rock, trochę popu
  • budżet do 5000 zł
  • kolumny raczej nie-podłogowe (nie ma gdzie postawić)
  • mile widziany sub-woofer (na tyle na ile rozumiem jego zastosowanie :) )
  • sprzęt nowy
  • raczej nie do dalszej rozbudowy (zakup na lata)
  • nie potrzebne CD, Radio, wbudowany streaming Spotify i inne bajery (przydałby się jedynie BT, ale audio-input z kabla też OK)

Z góry dziękuję za rady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno polecam system wzmacniacz i dobre kolumny podstawkowe. Subwoofer moim zdaniem nie będzie potrzebny, a jeśli tak, to zostaw to na później. Dobry subwoofer do muzyki niestety pochłonie około 40% założonego budżetu (np. wersja zamknięta SVS SB-1000), a modele tańsze wpłyną niekorzystnie na jakość dźwięku, są po prostu za wolne, za mało precyzyjne.

Wracając do konkretów, moja propozycja to Audiolab 6000A lub Cambridge Audio CXA60, ewentualnie Atoll IN100SE, które połączyłbym z kolumnami Kef Q350 lub troszeczkę droższymi, ale moim zdaniem wybitnymi w swoim budżecie Jean Marie Reynaud Lucia.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, oczywiście serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. U nas masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz potestować bez żadnych zobowiązań. Oczywiście dla forumowicza atrakcyjna oferta cenowa, spójrz sobie także na nasze przygotowane zestawy promocyjne. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem subwoofer będzie tu wręcz złem. Niestety dobry sub w stereo to kwota minimum 2000 zł. A zakup dobrych monitorów spowoduje że nie będziesz go potrzebował. Monitorów i standów bo to także jest ważne. 

I np taki zestaw xindak 06 z monitor audio silver 100 zapewni ci już potężna dynamikę i barwę dźwięku. 

Atoll in 80 z magnatem quantum 753 podobnie. 

Jeśli chcesz sprzęt od razu z źródłem to Yamaha 803 i do tego na przykład znakomite elac b6.2 świetne kolumny na prawdę dobrze wycenione. 

Zapraszamy cię na odsłuch oraz oo wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź! 

Czy myślicie, że jakościowo Yamaha R-N803D będzie znacząco odbiegać od pozostałych propozycji? Amplituner ma niewątpliwie zalety funkcjonalne, ale ponoć proste wzmacniacze dają lepszy dźwięk? Nie sugerują otwarcia dyskusji akademickiej :) - chodzi mi o krótki komentarz w kontekście tych konkretnie modeli (ewentualnie dodatkowe sugestie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Michal16 napisał:

Dziękuję za podpowiedź! 

Czy myślicie, że jakościowo Yamaha R-N803D będzie znacząco odbiegać od pozostałych propozycji? Amplituner ma niewątpliwie zalety funkcjonalne, ale ponoć proste wzmacniacze dają lepszy dźwięk? Nie sugerują otwarcia dyskusji akademickiej :) - chodzi mi o krótki komentarz w kontekście tych konkretnie modeli (ewentualnie dodatkowe sugestie).

Biorąc pod uwagę resztę amplitunerów to jest lepiej i to na prawdę. Kalibracja także robi robotę. Ale wzmacniacz pokoju atolla to jednak to nie jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Michal16 napisał:

Dziękuję za podpowiedź! 

Czy myślicie, że jakościowo Yamaha R-N803D będzie znacząco odbiegać od pozostałych propozycji? Amplituner ma niewątpliwie zalety funkcjonalne, ale ponoć proste wzmacniacze dają lepszy dźwięk? Nie sugerują otwarcia dyskusji akademickiej :) - chodzi mi o krótki komentarz w kontekście tych konkretnie modeli (ewentualnie dodatkowe sugestie).

Na plus takiego amplitunera przemawia na pewno pełne wyposażenie, masz wszystko w jednym segmencie, natomiast musisz się liczyć z pewnymi kompromisami jakościowymi przy bezpośrednim porównaniu ze wzmacniaczami typu CA CXA60 czy Audiolab, może Cyrus One. To lepsze urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo pamiętaj o rabatach , w listopadzie black friday

Secundo brałbym dobry wzmak + monitory , wstępnie chromecast za ~120zł da Ci możliwość słuchania bez kabli czegokolwiek z laptopa czy telefonu , a ewentualnie później możesz jakiś lepszy streaming box czy dac sobie dorzucić tak samo jak subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Nie ma szans

Za dużo zmiennych

Zamierzasz kupować w ciemno czy wybrać sie na odsłuch albo (co znacznie lepsze) zamówić odsłuch u sibie w domu ?

Postaram się gdzieś podjechać żeby posłuchać (do domu raczej nie - za dużo zachodu ;) ).

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

@Michal16

Co będzie źródłem? 

Praktycznie 100% jakiś streaming z telefonu (Deezer, Spotify etc.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Chromecast audio. Koszt około 120 - 150 zł. To najtańsza opcja. 

1 godzinę temu, Michal16 napisał:

 

Praktycznie 100% jakiś streaming z telefonu (Deezer, Spotify etc.)

Z telefonu nie pójdzie. Przynajmniej ja nie znam sposobu na przesłanie. Bez urządzenia do audio streamingu. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

To tylko Chromecast audio. Koszt około 120 - 150 zł. To najtańsza opcja. 

Z telefonu nie pójdzie. Przynajmniej ja nie znam sposobu na przesłanie. Bez urządzenia do audio streamingu. 

Pozdrawiam 

 

Mam BT adapter

https://www.logitech.com/pl-pl/product/bluetooth-audio-adapter

 

Poza tym pewnie kabelkiem się będzie dało, nie? (mini-jack do cinch)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2019 o 17:38, lysyrafal napisał:

To przeciętne modele. Co cię w nich urzekło? 

Dnia 12.10.2019 o 07:12, 1Ender napisał:

To lepiej dobre słuchawki kup. Na mini jack. 

Pozdrawiam 

Dokładnie tak. Tu nie będzie żadnego źródła. To bardzo słaby pomysł. Nie do takiej klasy sprzętu. W takim przypadku absolutnie nie wykorzystasz przewagi wzmaka. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2019 o 09:08, S4Home napisał:

To przeciętne modele. Co cię w nich urzekło? 

 

Czy przecietne? Ja osobiscie uwazam, ze w tym pulapie cenowym wypadaja powyzej sredniej (przynajmniej z tych kolumn ktore mialem okazje sluchac). Nie jestem dobry w opisywaniu wrazen z odsluchu, ale powiem dwa slowa zaskakujaca moc i werwa ja na tak male kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...