Skocz do zawartości

Jaki Subwoofer do zestawu Yamaha R-N803D + CANTONy Ergo RC-L


Aneta OJ

Recommended Posts

Witam, 

Jak w temacie - jaki polecacie Subwoofer do zestawu Yamaha R-N803D + CANTONy Ergo RC-L.  Pomieszczenie 30m2.  Do filmow i muzyki (70/30). Nie musi to być nic nowego i bardzo drogiego ;) Moje uszy potrzebują miękkiego, głębokiego basu. Nie znam się na technicznych sprawach, więc prosiłabym o konkretne modele, tak jak pisałam wyżej preferuję bardziej używane ( dobra jakość, niższa cena;). Mieszkam w Niemczech. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu mają słuszyć te cytaty? Bo nie za bardzo rozumiem. Szukałam wzmacniacza i kupiłam, jednak muzyki wolę słuchac z Yamahy CR-2020 :) Do nowej Yamahy potrzebuję Subwoofer do filmow, ale też do muzyki bo słucham też na niej ze Spotify. 

3 godziny temu, seba3002 napisał:

A czemu poszedłes w amplituner stereo skoro 70% to filmy? Ale skoro sub ma grać też w stereo to moze poszukaj jakiegoś rel'a. 

Poszłam ;) Bo miało byc 50/50 ale wole słuchać muzyki z Yamahy CR-2020, więc nowa Yamaha została do filmów i Spotifaya. A co to jest ten rel?? Napisałam swoje preferencje, i tak jak pisałam wolałabym polecenie konkretnych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twój poprzedni wątek, który urwał się jakoś tak bez zakończenia. Możesz napisać jak zakończyła się Twoja przygoda z dwoma Yamahami i jedna parą kolumn? Czy próbowałaś połączyc obydwa wzmacniacze, tak zeby "stary" robił za końcówkę mocy a nowy za pre? Kolejny wniosek jaki nasunął mi się po przeczytaniu tamtego wątku to taki, że dodanie suba też może Cię nie usatysfakcjonowac. Moim zdaniem chcesz, zeby nowa Yamaha grała w sposób najbardziej zbliżony do starego klocka. I nie wiem czy sub wniesie tutaj aż tak dużo. Mam jeszcze taki pomysł, ze może zamiast kupować teraz sub, sprzedaj nowy amplituner kup za tę kasę używany amp AV z wyjściem pre out, połącz go ze starą yamaszka, dokup kolumnę centralna, satelitki i będziesz miała zarówno kino jak i stereo bez przepinania kabli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez pobawic sie w dodatkowe podbicia.Ale nie chodzi mi o pokretla bas i treble.Na kazdym wyjsciu-cd, line, coaxial, optical, tuner, net radio itd mozna podbic dzwiek do +10 db.Mozna tez pokombinowac z ustawieniami yapo w aplikacji.Dodaje to sporo dynamiki i zwieksza sie podbicie niskich tonow.Ale zaczalbym jednak od prawidlowego ustawienia kolumn.Czasem w niektorych pomieszczeniach potrafia lepiej zagrac przy nawet niestandardowych ustawieniach.Temu amplitunerowi nie brakuje basu.Jesli jednak lubisz takie porzadne umc umc to faktycznie moze lepiej zmienic na lepszy wzmacniacz.Tak czy siak akustyka pokoju jest jednak najwazniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Przeczytałem Twój poprzedni wątek, który urwał się jakoś tak bez zakończenia. Możesz napisać jak zakończyła się Twoja przygoda z dwoma Yamahami i jedna parą kolumn? Czy próbowałaś połączyc obydwa wzmacniacze, tak zeby "stary" robił za końcówkę mocy a nowy za pre? Kolejny wniosek jaki nasunął mi się po przeczytaniu tamtego wątku to taki, że dodanie suba też może Cię nie usatysfakcjonowac. Moim zdaniem chcesz, zeby nowa Yamaha grała w sposób najbardziej zbliżony do starego klocka. I nie wiem czy sub wniesie tutaj aż tak dużo. Mam jeszcze taki pomysł, ze może zamiast kupować teraz sub, sprzedaj nowy amplituner kup za tę kasę używany amp AV z wyjściem pre out, połącz go ze starą yamaszka, dokup kolumnę centralna, satelitki i będziesz miała zarówno kino jak i stereo bez przepinania kabli. 

Tak jak pisalam, kupiłam przełącznik QED, który okazał się zupełnie nietrafionym i niepasującym do moich potrzeb. Nie dokonczyłam tematu bo mam wciąż nierozwiązany. Nowa Yamaha gra z Cantonami, stara z jakimis no name. Za trudne to dla mnie wszystko i boje się popsuc sprzęty. Ja wiem jaki dźwięk chcę mieć a propozycje zmiany dostaje tak różne, że po prostu w głowie mi się kręci. I zostawiłam wszystko na jakiś czas. Chciałabym w łatwy sposób osiągnęc efekt, zrozumiały dla mnie na zasadzie kup to i to i będzie super. Kolumny juz ciagałam, przestawiałąm, ale efektu nie mam takiego o jakim marzę. Wymyśliłam, że subwoofer rozwiąże sprawę z głębokim basem. A połączyć ze sobą wzmacniacze to nie mam pojęcia jak. Chłopak, który sprzedał mi przełącznik QED, powiedzial jak to zrobić. Kiedy zapytałam na forum, czy uważacie, że to tak ma byc, kolega 1Ender odowiedział: "a nie odwrotnie?".... :) Więcej odpowiedzi w temacie nie miałam..

Nie moge kupić starego wzmacniacza bo korzystam ze Spotify i to dość często. 

yamaha.jpg

4 godziny temu, T Z6 napisał:

Moze zamiast suba kupic lepsze kolumny?U mnie jakos dolu nie brakuje w tej RN803😄

a jakie masz kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Aneta OJ napisał:

Tak jak pisalam, kupiłam przełącznik QED, który okazał się zupełnie nietrafionym i niepasującym do moich potrzeb. Nie dokonczyłam tematu bo mam wciąż nierozwiązany. Nowa Yamaha gra z Cantonami, stara z jakimis no name. Za trudne to dla mnie wszystko i boje się popsuc sprzęty. Ja wiem jaki dźwięk chcę mieć a propozycje zmiany dostaje tak różne, że po prostu w głowie mi się kręci. I zostawiłam wszystko na jakiś czas. Chciałabym w łatwy sposób osiągnęc efekt, zrozumiały dla mnie na zasadzie kup to i to i będzie super. Kolumny juz ciagałam, przestawiałąm, ale efektu nie mam takiego o jakim marzę. Wymyśliłam, że subwoofer rozwiąże sprawę z głębokim basem. A połączyć ze sobą wzmacniacze to nie mam pojęcia jak. Chłopak, który sprzedał mi przełącznik QED, powiedzial jak to zrobić. Kiedy zapytałam na forum, czy uważacie, że to tak ma byc, kolega 1Ender odowiedział: "a nie odwrotnie?".... :) Więcej odpowiedzi w temacie nie miałam..

Nie moge kupić starego wzmacniacza bo korzystam ze Spotify i to dość często. 

yamaha.jpg

a jakie masz kolumny?

W sumie nic nadzwyczajnego bo Melodika BL40😄.Ale basu mi nie brakuje.Kazde z nas pewnie inaczej rozumie pojecie niskich tonow.Kiedys lubilem takie umc umc aby walilo po wątrobie i aby szklanka sama sie przemiescila do kuchni😄.Tak graly dawne typowe wiezyczki typu Panasonic Philips itp.Ale dzis juz wole dzwiek dojrzaly.Pelny detali, wyrazistosci, abym slyszal ze muzyka gra w pokoju a nie tylko w kolumnach.Przesadzonym basem mozesz dobic inne pasma i nie uslyszec wielu innych dzwiekow.No ale kazdy lubi to co lubi.Wiec zycze ci bys znalazla swoje wymarzone brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, T Z6 napisał:

W sumie nic nadzwyczajnego bo Melodika BL40😄.Ale basu mi nie brakuje.Kazde z nas pewnie inaczej rozumie pojecie niskich tonow.Kiedys lubilem takie umc umc aby walilo po wątrobie i aby szklanka sama sie przemiescila do kuchni😄.Tak graly dawne typowe wiezyczki typu Panasonic Philips itp.Ale dzis juz wole dzwiek dojrzaly.Pelny detali, wyrazistosci, abym slyszal ze muzyka gra w pokoju a nie tylko w kolumnach.Przesadzonym basem mozesz dobic inne pasma i nie uslyszec wielu innych dzwiekow.No ale kazdy lubi to co lubi.Wiec zycze ci bys znalazla swoje wymarzone brzmienie.

Masz rację, to co piszę to wygląda jak bym potrzebowała wielkiego buczenia i nic poza tym. Ale mi w połączeniu tej yamahy z cantonami brakuje w sumie wszystkiego, tylko nie umiem tego opisać. Chciałabym, zeby ten dzwięk był wyrazisty, czysty, instrumenty słyszalne, wyostrzone, kiedy potrzebne basy to piękne głębokie basy. Zdjęłam maskownice bo tak mi polecano. ale to wciąż nie to. Dzwięki za bardzo zlane są ze sobą i nie da się usłyszeć niuansów, wszystkie dźwięki takie jakies zbite (to o muzyce). W filmach tez nie ma wow. Wszystko jest na jednym poziomie i te basy, który czasami mogłyby poruszać szlankami, przy niektórych scenach.. Chcę więcej po prostu. " wole dzwiek dojrzaly.Pelny detali, wyrazistosci, abym slyszal ze muzyka gra w pokoju a nie tylko w kolumnach" Ja też tego chcę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Aneta OJ napisał:

Masz rację, to co piszę to wygląda jak bym potrzebowała wielkiego buczenia i nic poza tym. Ale mi w połączeniu tej yamahy z cantonami brakuje w sumie wszystkiego, tylko nie umiem tego opisać. Chciałabym, zeby ten dzwięk był wyrazisty, czysty, instrumenty słyszalne, wyostrzone, kiedy potrzebne basy to piękne głębokie basy. Zdjęłam maskownice bo tak mi polecano. ale to wciąż nie to. Dzwięki za bardzo zlane są ze sobą i nie da się usłyszeć niuansów, wszystkie dźwięki takie jakies zbite (to o muzyce). W filmach tez nie ma wow. Wszystko jest na jednym poziomie i te basy, który czasami mogłyby poruszać szlankami, przy niektórych scenach.. Chcę więcej po prostu. " wole dzwiek dojrzaly.Pelny detali, wyrazistosci, abym slyszal ze muzyka gra w pokoju a nie tylko w kolumnach" Ja też tego chcę :)

Kalibracja zrobiona?Jesli tak to czy korzystasz z pelnej?Bo mozna np wylaczyc korektor yapo ktory moim zdaniem wlasnie nieco zdejmuje tych niskich tonow.No i zobacz tez czy u ciebie jakies zmiany wniesie podbicie volume trim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

A słuchałas jakiś wzmacniaczy - nie amplitunerów stereo? Może powinnaś pojechać gdzieś na odsłuch, bo na razie chyba próbujesz zbudować zestaw marzeń opierając się na tym co masz a to co masz nijak nie pasuje do tych marzeń 😊

Staram się  zbudować zestaw na tym co mam, bo zanim kupiłam to co mam tez bardzo długo pisałam, dopytywałam się i czytałam tu na forum, i podjęłam decyzję, że wzmacniacz stereo będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem, bo i do muzyki i do filmu. Ale na to wygląda, że ani do końca do muzyki ani do końca do filmu ;) Ale jak juz kupiłam to nie chcę zmieniać, bo ani czasu nie mam za bardzo ani pomysłu na zmiany. Kupię coś innego i znowu to nie będzie to.. łatwiej jest kombinować z tym co się już ma. Może wystarczą nieduże zmiany np, subwoofer lub inne kolumny..

5 godzin temu, T Z6 napisał:

Kalibracja zrobiona?Jesli tak to czy korzystasz z pelnej?Bo mozna np wylaczyc korektor yapo ktory moim zdaniem wlasnie nieco zdejmuje tych niskich tonow.No i zobacz tez czy u ciebie jakies zmiany wniesie podbicie volume trim.

Kalibracja zrobiona i korzystam z pełnej. Nie wiem, gdzie mialabym cos zmieniać. Co to jest volume trim? Jakas opcja na wyswietlaczu Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

A czy "granie" starej Yamahy z cantonami Ci odpowiada? Problem spotifaja można rozwiązać kupując dac i np chromecast. Masz masę możliwości. 

Tak, dzwięk starej Yamahy z Cantonami jest o wiele lepszy, głębszy i pasuje mi. Własnie problem jest z tą "masą mozliwości". Jak się człowiek nie zna to jest tylko czarna masa.. To co musialabym dokupić, zeby móc spotify odbierać, radio internetowe, mieć możliwość zdalnego sterowania całością.. To nie muszą być nowe sprzety, tylko muszę wiedzieć co dokładnie potrzebuję bo sama nie złożę. I jest jeszcze druga opcja, o której tez nie mam pojęcia. Połączenia obydwu wzmacniaczy i zrobienia z jednego ze wzmacniaczy przedwzmacniacza, tak żeby dżwięk wydostawał się przez starą Yamahę. Ale to też musiałabym dostać szczegółwe instrukcje jak to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Yamaha 803D realizuje twoje wszystkie potrzeby sieciowe, prócz dźwięku.

Sam jeszcze niedawno słuchałem muzyki na wzmacniaczu, jednak dostałem w spadku amplituner kina i teraz na nim słucham. Różnica pomiędzy wzmacniacz a amplituner oczywiście jest ale nie na tyle duża aby nie słuchać na tym drugim muzyki. Za to jest funkcjonalność, której wzmacniacz nie oferował.

Filmy oglądałem głównie w trybie 4.0 i byłem zadowolony z jakości basu itp. do momentu aż nie podłączyłem starego subwoofera Sony SS-MS5. Teraz rozumiem co to znaczy "dopalić" niskie tony i to przy ustawieniu poziomu wzmocnienia suba na 1/3 jego możliwości. Tylko, że to jest dobre do oglądania filmów co polecam bo główne kolumny nie są w stanie odtworzyć najniższych składowych zawartych w ścieżce filmowej. Muzyka to jednak bez subwoofera.

Nie wiem jak twoja Yamaha realizuje sygnał tylko na subwoofera ze ścieżki 5.1? Jeśli na podobnej zasadzie jak ma to miejsce w amplitunerach kina domowego to dołożenie aktywnego subwoofera doda skrzydeł przy oglądaniu filmów. Jednakże nie poprawi pozostałych pasm. Tu to już raczej trzeba kombinować z ustawieniami w Yamaha.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, seba3002 napisał:

A po co Ci takie łączenie sprzętów? Sprzedaj nowy amplituner a za tę kasę kup DAC i jakiś niedrogi streamer. DAC połączysz ze starą Yamaha ze streamerem, telewizorem itp. Moim zdaniem to najprostsze rozwiązanie. A i kilka euro powinno zostać 😉.

Podałbyś konkretne modele jakie polecasz? Bo jak wpisuję Dac w wyszukiwarkę to różności mi się wyświetlają, a nie wiem co to jest dokładnie. Poszukam używanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli potrzebujesz basu to oznacza że Yamaha nie zgrała się z cantonem co jest bardzo możliwe. Bas jest po prostu u ciebie za bardzo kontrolowany za płaski. Nie ma takiej potęgi brzmienia. I ja także obstawiał bym wymianę na wzmak. Ale to widzę że już zostało przez ciebie zaakceptowane. Natomiast co do dac to Cambridge jest świetnym daciem w swojej cenie. Ale to znowu kontrola. 

Moim zdaniem lepiej się sprawdzi używany arcam rdac. A zapewne tego w Niemczech nie brakuje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...