Skocz do zawartości

Jaki Subwoofer do zestawu Yamaha R-N803D + CANTONy Ergo RC-L


Aneta OJ

Recommended Posts

To może być taka sytuacja jakiej doświadczył znajomy. Dużo urządzeń przewinęło się przez jego ręce. Skupiając się tylko na odtwarzaczu CD wciąż słucha na playerach sprzed 20 lat. Stary Nad i Marantz grają najbardziej muzykalnie i dają mu największą radość. Z tych nowszych to taki CD-6006 okazał się bardzo szczegółowy i precyzyjny ale nie na długie odsłuchy. To samo było z Cambridge Audio 540c.
Być może u Anety jest taka sama przypadłość. Cantony i leciwa Yamaha tworzą idealną synergię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Momo napisał:

https://forum.audio.com.pl/index.php?/topic/61589-Wzmacniacz-stereo-zamiast-zestawu-kina-domowego&do=findComment&comment=257697

 

Coś się zmieniło od tamtego wpisu albo od samego początku zestaw nie grał tak jak powinien?

Pamiętam walkę z ustawieniami kolumn itp.

 

 

 

 

:) Po tym ustawieniu, który wydawał mi się wystarczający, zaczęłam wszystko od początku bo te 3 m rozstawienia kolumn nie pasowały mi. Miałam wrażenie że dźwiek się dusi, nie ma przestrzeni. Rozstawiłam baaardzo szeroko i dźwiek się uwolnił ale nie jakość. To czego szukam czyli czystości, wyodrębnionego każdego dźwięku, pieknego ciemnego basu to nie niestety nie mam i mam wrażenie, ze żebym na głowie postawiła te kolumny to nie osiągnę tego czego szukam. A teraz przemeblowałam zupełnie cały salon, kolumny znów stoją w odległości 3m od siebie :)  Tak na moje amatorskie oko, to ten zestaw po prostu ze sobą nie gra, ale boję się ryzykowac i wymieniać to wzmacniacz to kolumny bo mnie mąż z domu wyrzuci.. Dla niego gra to gra, nie gra to zepsute haha.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Cambridge Dacmagic 100 plus jako streamer np Yamaha wxad 10. Razem za nowy sprzęt 1200 PLN, więc powinno z nawiązką wystarczyć. Moim zdaniem to o wiele prostsze rozwiązanie niż szukanie subooferow, złotych kabli czy Bóg wie jeszcze czego 😉

Dziękuję za konkrety :) Znalazłam oba sprzęty za 200€ razem. Kolega S4Home doradza mi Arcam rDAC, który uzywany znalazłam za 150€.  Czyli zestaw optymalny Arcam rDAC+Yamaha wxad 10 i to wszystko podłączam do Yamaha CR2020? Problemów żadnych nie będzie i będzie działało? :) Upewniam się bo już raz kupiłam polecony tu przełącznik, który potem za poł ceny zakupu sprzedałam.. Podsumowując - po podłączeniu tych urządzen będę miała Spotify, możliwość podłączenia TV, gramofonu i radio internetowe, sterowanie pilotem lub app z telefonu? Tego wszystkiego bezwzględnie potrzebuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miała możliwość podłączenia Tv do daca o ile ma on wyjście optyczne. Wypozycz ten przetwornik, który poleca Ci s4home plus odtwarzacz strumieniowy i po prostu przetestuj je w swoim systemie. Kwestia kaucji i podłączenia kilku kabelkow. Zresztą kable też możesz u nich wypożyczyć. Polecam gorąco@S4Home i zycze powodzenia w budowaniu systemu. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home czy byłaby możliwośc wypożyczenia do Niemiec Arcam rDAC+Yamaha wxad 10? Oczywiście jakby to wszystko grało ze sobą to bym zostawiła. Podłączenie do Yamaha CR2020. To czego oczekuję po połączeniu wszystkiego: Spotify, możliwość połączenia wzmacniacza z TV, z gramofonem i radio internetowe, sterowanie całością pilotem lub app z telefonu. Chyba, że masz jeszcze inny pomysł np. połaczenie dwoch wzmacniaczy lub wymiana kolumn do nowej yamahy. Szczerze powiem, ze trochę obawiam się, ze jak sprzedam nową yamahę, obciążę wszystkim tylko staruszkę, to ona mi szybko się wykończy od nadmiaru pracy i zostanę z niczym..

Edytowano przez Aneta OJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aneta OJ napisał:

Staram się  zbudować zestaw na tym co mam, bo zanim kupiłam to co mam tez bardzo długo pisałam, dopytywałam się i czytałam tu na forum, i podjęłam decyzję, że wzmacniacz stereo będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem, bo i do muzyki i do filmu. Ale na to wygląda, że ani do końca do muzyki ani do końca do filmu ;) Ale jak juz kupiłam to nie chcę zmieniać, bo ani czasu nie mam za bardzo ani pomysłu na zmiany. Kupię coś innego i znowu to nie będzie to.. łatwiej jest kombinować z tym co się już ma. Może wystarczą nieduże zmiany np, subwoofer lub inne kolumny..

Kalibracja zrobiona i korzystam z pełnej. Nie wiem, gdzie mialabym cos zmieniać. Co to jest volume trim? Jakas opcja na wyswietlaczu Yamahy?

Na pilocie przycisk OPTION-volume trim.Mozesz podbic dynamike.Natomiast yapo to juz poprzez aplikacje w smartfonie.Tam wchodzisz w ustawienia i wylacz korektor bo jego dzialanie odejmuje sporo niskich tonow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. 

Z tym że arcama ci już nie pożyczę bo myślałem o używanym dacu. Nie mam go już. Teraz jest nowy irdacII 2 modele po nim. Ale za 150 euro szczerze to więcej niż okazja. U nas chodzą po 800-1000 zł. 

Ale jeśli chcesz to mogę ci arcama irdacII czy też wxad10 do Niemiec pożyczyć. Transport oo twojej stronie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję S4Home, ale raczej już nie będę potrzebować tego zestawu. Podziałałam wczoraj cały wieczór i pół nocy :) Przełączyłam tryb pracy w Yamaha na 4 omowy, volume trim ustawiłam na maxa, wyłaczyłam YPAO Volume i .... mam wrażenie że mam nowy sprzęt :) Jest ogromna różnica. Słyszę instrumenty, słyszę wokal, boję się powiedzieć, że jestem zachwycona, bo za krótko jeszcze.. Dziś rano zerwałam się i włączyłam od razu muzykę, żeby sprawdzic, że rzeczywiście usłyszę, to co wczoraj usłyszałam haha. I słyszę :) Ale jeszcze musi potrwać, zanim się upewnię, że to jest to. Włączałam tez filmy - petarda! Dźwięk jak w kinie potężny, taki wyrazisty i pełny. Nie wiem jak z basami, czy mi wystarczy, muszę obejrzeć kilka filmów i poczuć to. Największą zmianę zauważyłam po zmianie ustawień  volume trim, a potęgi kolumny dostały po zmianie na 4 ohmy. YPAO volume włączanie i wyłączanie nie robi wielkiej różnicy, ale wyłączyłam, żeby nie blokować dzwięków. Teraz uważam, że ustawienie kolumn to nie jest kluczowa sprawa,  na pewno daje dużo ale te zmiany, które w ustawieniach zrobiłam dopiero pokazały mozliwości tej Yamahy. Teraz pobawię się jeszcze z rozstawieniem kolumn bo zawsze może być przeciej lepiej ;) No i zobaczymy, czy odezwę się za jakis czas haha. Dziękuję wszystkim za pomoc i wyrozumiałość :) Teraz została moja stara Yamaha, którą mam połączoną z gramofonem i nie chciałabym, żeby więcej musiała się eksplatować. Co tu zrobić, żeby też mogła z cantonów korzystać, bez przełączania kabli? Chyba, że kupię jej oddzielne kolumny.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...