Skocz do zawartości

subwoofer do denona


Gemoz

Recommended Posts

Od niedawna posiadam zestaw kina domowego Denon 1509 i kolumny Eltax Uniwerse. Niestety bez subwoofera, lecz powoli zaczynam się rozglądać. Jestem początkującym fanem sprzętu audio i nie posiadam tak dobrego rozeznania. Zdaję sobię sprawę z tego, że kolumy nie są najwyższej klasy lecz według mnie posiadają bardzo czytą barwę i dobrą dynamikę. Jeszcze mi wystaraczają. Wracając do tematu chciałbym kupić subwoofer oczywiście aktywny mniej więcej w cenie do 700zł. czy jest to możliwe i czy moglibyście mi coś polecić. Doradzi i ewentualnie odradzić chwilowo zakup subwoofera w tej cenie i poczeć na większy przypływ gotówki. Zapomniałem dodać, że z kina korzystam głównie go słuchania muzyki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>witam
mam zamiar kupic własnie Denona 1509 z dvd 1740.widze że go posiadasz,czy mógłbyś mi napisać czy warto go kupić(jakie ma wady i zalety)też jestem początkującym fanem sprzętu audio i nie posiadam dobrego rozeznania(jest tyle tego sprzetu w sklepach)juz sam niewiem co wybrać.
pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem posiadam ten model Denona i jestem bardzo zadowolony. Posiada bardzo dużo ciekawych funkcji których się nie spodziewałem gdy go kupowałem np zmiana dynamiki oraz dokładnych ustawiń oddzilnie dla każdego głośnika. pozwala to na idealnie dopasowanie dźwięków. już nie będe się wgłębiał w takie szczeóły jak ustawienia odległości głośników, i wiele innych bardzo istotnychfunkcji. szczerze polecam Denona ma solidne wykonanie każdy szczegół jest dopasowany. Porównywałem go bezpośrednio z Yamaha(nie pamiętam dokładnie modelu ale z tej samej półki cenowej z kolumnami yamahy całkiem inna bajka. Denon ma o wiele lepszą dynamike wiadomo że bardzo dużo zależy od głośników leszcz mimo to nie było porónania.Fajnym dodatkiem chociaż wydaje mi się dużó zestawów to ma jest samodzielny mikrofon dzięki któremu mierzymy akustyke pomieszczenia i sprzęt sam dobiera ustawienia na podstawie pomiarów. ogólnie jak za tą kwotę myślę że jest to dobry wybór i nie będziesz żałował.może lekkim minusem jest rzeczywiście dvd 1740. zdarzyło mi się że nie czytało może paru płyt ale wcale się nie dziwię. To nie jest sprzęt do odsłuchu najtańszych płyt. można mu to wynaczyc. ogólnie polecam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Myśle że Eltaxy mają naprawde dużo basu, do nich pasuje moim zdaniem.np Magnat sub 300A, Niedrogi, mocny, kolorystycznie pasuje do kompletu o ile to ma jakieś znaczenie No i brzmieniowo chyba tez pasuje. Alternatywnie weź pod uwage tez Wharfedale Wh 210 lub jakiś wyzszy model Magnata :> A najlepiej idz gdzieś gdzie można je porównac i sam oceń :>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie mam doświadczenia z tanimi subami, lecz weź pod uwagę, że dźwięk w denonie jest lekko ocieplony z wyeksponowanym dołem i jego słabą kontrolą.
Podłączenie suba, odciąży trochę głośniki główne lecz odbędzie się to kosztem spójności dźwięku, dodatkowo upośledzając jego punktualność.
Pomiń Paradigma, dołóż trochę z okazji Mikołaja i Świąt i kup JMLaba lub Rela, który jest jednocześnie mały (long throw). Możliwy rynek wtórny po wcześniejszym odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...