Skocz do zawartości

Opinie o A-S2100 + CD / propozycja alternatywy


Aliennowicz

Recommended Posts

Witam,

przymierzam się do zmiany mojej Yamahy R-N602 + CD S-300 na coś lepszego. W tej chwili całość gra z B&W 683.

Słucham rocka, popu, blusa, trochę jazzu.

Co chciałbym zmienić / poprawić? Czego oczekuję od zmiany? Przede wszystkim chciałbym uzyskać lepszą scenę. W tej chwili scena jest nieco za linią głośników. Oczekiwałbym wyjścia sceny zdecydowanie przed kolumny oraz jej poszerzenia. Drugim delikatnym mankamentem jest dół pasma, trochę go tu za mało.

W chwili obecnej planuję zmianę Amp + CD w budżecie do 15k. W grę wchodzi jedynie sprzęt nowy.

Dwoje faworytów to:

Yamaha 2100 + cd. - to mój lider (jeszcze przed odsłuchami).

Vincent 273 + cd - tu przeraża mnie awaryjność CD.

Chętnie posłuchałbym opini posiadaczy yamahy oraz przyjął propozycje odsłuchowe jako alternatywa dla powyższych zestawów.

Z góry dzięki za opinie i sugestie.

Edytowano przez Aliennowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ponoć różnie bywa:

1. Droższa, wyższej klasy elektronika powinna maksymalnie dużo "wyciągnąć" z tańszych od niej kolumn, tak aby te pokazały cały swój potencjał,

2. Tańsza elektronika może nie być w stanie wykorzystać pełnego potencjału wyższej klasy, droższych kolumn, które nie zagrają wtedy na maksimum swych możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karo napisał:

Z tym ponoć różnie bywa:

1. Droższa, wyższej klasy elektronika powinna maksymalnie dużo "wyciągnąć" z tańszych od niej kolumn, tak aby te pokazały cały swój potencjał,

2. Tańsza elektronika może nie być w stanie wykorzystać pełnego potencjału wyższej klasy, droższych kolumn, które nie zagrają wtedy na maksimum swych możliwości.

Są różne teorie na ten temat. Na Twoim miejscu, mając taką kasę, wypozyczlbym elektronikę do domu i sprawdzil czy gra jest warta swieczki. Z tym ze może zacznij od wzmacniacza 1100, który też prezentuje już całkiem wysoki poziom. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego 

Dwie sprawy albo trzy nawet

 

1. Yamaha nie za dobrze zgrywa się z bowersami

2. Tu przechodzenia drugiego punktu płynnie. Zapewne zrobiono ci pranie mózgu ( przepraszam za wyrażenie) w salonie top hi-fi.zeto najlepsze zestawienie. Ale tak nie jest. Koledzy sami kiedyś to przyznali tutaj na forum. Do bowersa łączą pass, kiedyś musicala i gryohona. Teraz może avm czy lampki.

3. Poczytaj tutaj na forum o awaryjnieci modelu cd2100. Kupowanie tego CD o takiej sławie. Ryzyko. Nie twierdzę że gra źle. Wręcz przeciwnie. CD jest bardzo udany brzmieniowo. Chyba nawet bardziej od wzmaka. Ale jest awaryjny.

Do bowersa i to nie najwyższego modelu powiem ci że sprawdź sobie unison research. Czy to lampki czy hybrydy. To ci siądzie i jest na prawdę świetnie wykonane. Alternatywa magnat ma1000 czy sprze Cyrus ze swoimi rewelacyjnymi odtwarzaczami CD. te potrafią grać na prawdę lata!

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zgadzam się, że połączenie Yamahy z Bowersem nie jest najbardziej udanym pomysłem. Dodatkowo uważam, że im wyższy model Yamahy, tym gorsza jest relacja jakości do ceny. Znam dobrze te kolumny i wymagają one wzmacniacza grającego nasyconym, barwnym dźwiękiem z raczej łagodną górą pasma. Przydałby się też zapas mocy. Vincent SV-237MK wydaje się być świetnym pomysłem. Silny, bardzo wszechstronny i muzykalny wzmacniacz. Wzmacniacz hybrydowy to połączenie zalet lampy i dobrego tranzystora. Nie martwiłbym się o CD Vincenta. Kilka lat temu trafiła się jedna zła partia CD i w internecie rozlało się sporo złych głosów. Na szczęście producent szybko poprawił wadliwe napędy i od dawna problem nie występuje natomiast walory brzmieniowe CD w tej cenie są trudne do przecenienia - serio! Polecam wypożyczenie i sprawdzenie we własnym systemie. Żeby nie było, że tylko Vincent, B&W dobrze zgrywa się również z Musical Fidelity np. M3si lub M5si, z Moonem np. 240i a z lamp np. Haiku Selene 6550. W tym budżecie omijałbym już komercyjne marki jak Yamaha, Denon czy Marantz. Jestem też zdania, że warto zasilić kolumny jak najlepiej, nie do końca sugerując się budżetem np. że coś jest za drogie do czegoś - to nie tak działa :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, seba3002 napisał:

A nie wydaje Ci się, że kupowanie wzmacniacza i CD za 15000 PLN do kolumn za 5000 PLN jest lekka przesadą? Może sprzedaj cały set i podziel te pieniądze w proporcjach 50/50. Takie jest moje zdanie. 

Od czegoś modyfikację muszę zacząć. Na chwilę obecną wypada wymiana klocków a później jak wszystko pójdzie dobrze, kolumn. 

11 godzin temu, seba3002 napisał:

Są różne teorie na ten temat. Na Twoim miejscu, mając taką kasę, wypozyczlbym elektronikę do domu i sprawdzil czy gra jest warta swieczki. Z tym ze może zacznij od wzmacniacza 1100, który też prezentuje już całkiem wysoki poziom. 

Będę chciał docelowo wypożyczyć sprzęt do domu ale na chwilę obecną szukam jakiś punktów zaczepienia.

11 godzin temu, S4Home napisał:

Do bowersa i to nie najwyższego modelu powiem ci że sprawdź sobie unison research. Czy to lampki czy hybrydy. To ci siądzie i jest na prawdę świetnie wykonane. Alternatywa magnat ma1000 czy sprze Cyrus ze swoimi rewelacyjnymi odtwarzaczami CD. te potrafią grać na prawdę lata!

Zapraszamy

Jesli o Top Hi-Fi chodzi to nikt mnie do niczego nie namawiał a po prostu podłączono to o co poprosiłem 🙂

Magnat o którym wspominasz zainteresował mnie swoim wyglądem. Jednak nie znałem o nim niczego w polskim Internecie. Ciekawe dlaczego? Może ktoś czytający ten wątek wypowie się co do tego sprzętu?

Nie ukrywam, że wizualne podejście jest dla mnie dość ważne. I tu Vincent, Yamaha, Magnat wpisują się bardzo dobrze. Posłucham też innych powyższych propozycji ale świetnie by było gdyby oko też było na czym zawiesić;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o nim na polskim internecie po dystrybutor nie płaci za reklamę. Dotyczy to wszystkich produktów magnata i heco. Dzięki temu ten wzmacniacz może być tańszy na wstępie o 20-25 procent od konkurencji. I taki ma1000 spokojnie konkuruje ze wzmacniaczami za 8k. Z kolei tańszy mr680 w jakiej cenie można go dostać to ..... Śmiech :)

z tym że pamiętaj jeśli mówisz że kiedyś wymienisz kolumny to może od tego warto zacząć. ?

kupisz teraz elektronikę która może zamknąć ci drogę później do wybrania kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Bo znowu patrzysz od końca. Nie wybierzesz lepszych znacznie lepszych kolumn do rn602 bo on i tak nie pokaże ich potencjału. 

Musisz słuchać kolumn na czymś lepszym. Wybierając je, decydując się zostaje co myśl w głowie z czym i jak grały. Wtedy chwilę korzystać z 602 ale docelowo myśleć o wymianie. Jeśli masz 8k i chcesz wymienić albo jedno albo drugie to moim zdaniem to nie ma sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...