Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 6000-7000 tyś.


arek zach

Recommended Posts

Witam jak w temacie chce kupić kolumny do 6000-7000 tys zł biorę pod uwagę kolumny lekko używane. Pokój do odsluchu ma 20m2. Amplituner, jaki posiadam to Onkyo TX-RZ830. Kolumny, które biorę pod uwagę to:

Polk Audio Rti a 7

Polk Audio Rti a 9(chyba za duże)

Heco Celan GT 702

Heco Celan GT 902(chyba też za duże)

Może macie lepsze propozycje. Zależy mi na dużej swobodzie dźwięku,neutralności. Bardzo proszę o doradzenie i fachową pomoc.

Edytowano przez arek zach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gt902 za duże do takiego pomieszczenia. 

Ale 702 znakomite. Do tego świetny subwoofer jeśli myślisz o pełnym komplecie. Znakomicie z tym amplituner zgra się też starsza seria monitor audio silver 8 na przykład. 

34 minuty temu, maxredaktor napisał:

Na takie kolumny to chyba nikogo tu nie stać. Chyba że te zera dodałeś niepotrzebnie.

Bez przesady. To nie budżet z kosmosu. Takie tematy przejawiają się rzadziej. Ale to raczej standardowy budżet. Dający możliwość wyboru 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Bez przesady. To nie budżet z kosmosu. Takie tematy przejawiają się rzadziej. Ale to raczej standardowy budżet. Dający możliwość wyboru 

Nie no, trochę się drażniłem. Kolega napisał 7000 tysięcy, czyli 7 000 000. Aż tak drogich kolumn to nie widziałem :)

A jeśli chodzi o takie do 7 tysięcy, to już inna sprawa. Sam się interesuję tematem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie jest sporo udanych kolumn. Metraż nie jest zbyt duży więc unikałbym bardzo dużych konstrukcji - efekt będzie gorszy niż z mniejszych kolumn. Zwróć uwagę na Pylon Diamond 25, Kef R5, Audio Physic Classic 8. Każda z tych kolumn zaoferuje głęboki i soczysty dźwięk, basu na pewno nie braknie. Przy muzyce subwoofer nie będzie konieczny a do filmów moim zdaniem wystarczy jeden. Umów się na odsłuch w dobrym salonie audio - ważne żebyś miał jakieś porównanie. Istnieje też możliwość wypożyczenia kolumn do domu aby przetestować je ostatecznie we własnych warunkach.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arek zach napisał:

Teraz już mam mętlik w głowie i naprawdę nie wiem na co się zdecydować. W każdym bądź razie dziękuję bardzo za fachowe podpowiedzi. Będę musiał pomyśleć też o subie do kina.

Ja się wypowiadałem o pełnych pakietach. Sub do celana to monstrum. I z wyglądu i z dźwięku. Na lakierze jest słaby ale brzmienie to inna bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...