Skocz do zawartości

Pierwsze kroki ze stereo


KOSA606

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów,

wiem, że jest wiele postów o podobnej tematyce lecz żaden nie porusza problemu w sposób który mnie dotyczy.
Do tej pory korzystałem z zestawu komputerowego 5.1 Logitech z906 - jak za 1000zł wydawało mi się, że dają radę i 165W subwoofer to to czego potrzebowałem lecz po 2 latach wiem, że 5.1 mi nie potrzebne bo słucham głównie muzyki.
Dodam, że nie mieszkam w bloku jak większość forumowiczów i zazwyczaj gdy słucham muzyki to drga całe piętro mojego domu.

Mój budżet to 2000-2500zł (mam nadzieje, że to wystarczy aby odczuć różnicę co do poprzedniego zestawu)
Oczekiwania: Potężne a zarazem czyste niskie tony przy wysokim stopniu głośności (brak pierdów i zgrzytów) 
Muzyka: Głownie klubowa, house, electro. ( Uwielbiam zanurzyć się w basie? )

Pomieszczenie:

30732b9a73e2f4a1e8c7adff9f94ec91.png

 

Liczę na to, że podpowiecie coś rozsądniej niż eksperci z sieciówek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ nieco budżet to uda się to zrobić.

Ewentualnie sprzęt używany.

Kolumny taga 606 V3 albo jaśniejszy twardszy quadral 6500 do tego sub lub dwa magnat 302a albo klipsch s12? Nie pamiętam oznaczenia. Z dolnym głośnikiem basowym. Stara linia synergy. Jako amplituner używana Yamaha bo będzie najpewniejszą. Z nowych generalnie to samo tylko cena wyższa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku zaznacz elementy wyposażenia, tj.

1.Miejsce odsłuchu, zazwyczaj kamapa😁, 2. Gdzie ma stać sprzęt audio, 3. Dzwi, okna, stoły krzesła itp. 

4. Napisz z czego jest podłoga, parkiet, panele, kafelki. 

5. Czy jest dywan? 

6. Czy dopuszczasz sprzęt używany? Bo w tym budżecie nowy wypadnie słabo lub nie spełni Twoich oczekiwań. 

7. Co będzie źródłem? Komputer PC, laptop, odtwarzacz CD, pliki i serwisy strumieniowe? TV jako źródło odpada, za słaba jakość, ale... Patrz niżej 

8. Co masz aktualnie ze sprzętu audio? Np. Chromecast audio, Chromecast 3? I pod co podłączone oprócz Logitecha, to już wiemy 😁 

Jeżeli zależy Ci na TV jako źródle, można użyć Chromecast 3 lub Ultra. Będziesz mógł przesyłać wizję. Dźwięk jakościowo niewiele odbiega od Chromecasta audio. Testowałem 3ke i audio. Poniekąd Ultra ma jeszcze możliwość używania przeglądarki na ekranie TV. Nie sprawdzałem. Przy tego rodzaju rozwiązaniu, TV musi być włączony. Dla jednych wada, dla mnie nie koniecznie. 

Pozdrawiam 

PS. @Q21 czy sprawiłbyś sobie taki zestaw, czy raczej poszedłbyś w sprzęt używany? Obaj wiemy, że as301 to podstawowy model. Zakładając, że budżet jest jaki jest i go nie zwiększamy. Czy Ciebie ten zestaw by usatysfakcjonował? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Zwiększ nieco budżet to uda się to zrobić.

Ewentualnie sprzęt używany.

Kolumny taga 606 V3 albo jaśniejszy twardszy quadral 6500 do tego sub lub dwa magnat 302a albo klipsch s12? Nie pamiętam oznaczenia. Z dolnym głośnikiem basowym. Stara linia synergy. Jako amplituner używana Yamaha bo będzie najpewniejszą. Z nowych generalnie to samo tylko cena wyższa.

Pozdrawiam

Dziękuje za odpowiedz, jestem laikiem i po wpisaniu nazw tych kolumn w google pokazują się zestawy 5 kolumn.  Myślałem raczej o dwóch kolumnach stereo?  chyba ze chodzi o dwie z tego zestawu. 

Jeśli chodzi o sprzęt używany to też wchodzi w grę ale raczej szukałbym czegoś zadbanego, żeby to wszystko pełniło też jakąś funkcje estetyczną
Osobne suby i jeszcze kolumny?  Wiesz, mimo wszystko nie chce mieć połowy pokoju w sprzęcie audio.

5 godzin temu, Q21 napisał:

Popieram propozycje kolegów powyżej, zwiększ trochę budżet. Spójrz na Yamaha A-S301 z STX Electrino 250, powinien Cię taki system usatysfakcjonować.


Budżet zawsze można trochę naciągnąć jeżeli ma to być wyraźna różnica.   

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Na rysunku zaznacz elementy wyposażenia, tj.

1.Miejsce odsłuchu, zazwyczaj kamapa😁, 2. Gdzie ma stać sprzęt audio, 3. Dzwi, okna, stoły krzesła itp. 

4. Napisz z czego jest podłoga, parkiet, panele, kafelki. 

5. Czy jest dywan? 

6. Czy dopuszczasz sprzęt używany? Bo w tym budżecie nowy wypadnie słabo lub nie spełni Twoich oczekiwań. 

7. Co będzie źródłem? Komputer PC, laptop, odtwarzacz CD, pliki i serwisy strumieniowe? TV jako źródło odpada, za słaba jakość, ale... Patrz niżej 

8. Co masz aktualnie ze sprzętu audio? Np. Chromecast audio, Chromecast 3? I pod co podłączone oprócz Logitecha, to już wiemy 😁 

Jeżeli zależy Ci na TV jako źródle, można użyć Chromecast 3 lub Ultra. Będziesz mógł przesyłać wizję. Dźwięk jakościowo niewiele odbiega od Chromecasta audio. Testowałem 3ke i audio. Poniekąd Ultra ma jeszcze możliwość używania przeglądarki na ekranie TV. Nie sprawdzałem. Przy tego rodzaju rozwiązaniu, TV musi być włączony. Dla jednych wada, dla mnie nie koniecznie. 

Pozdrawiam 

PS. @Q21 czy sprawiłbyś sobie taki zestaw, czy raczej poszedłbyś w sprzęt używany? Obaj wiemy, że as301 to podstawowy model. Zakładając, że budżet jest jaki jest i go nie zwiększamy. Czy Ciebie ten zestaw by usatysfakcjonował? 

 

d630f5b31a287ebbca5c4167f7f27e41.png

Ważna sprawa - od strony narożnika na suficie jest skos :)

1. Niestety jest to niesymetryczny narożnik  oddalony dość znacznie od źródła dźwięku (rysunek)
2. No standardowo myślałem po położeniu dwóch kolumn podłogowych po lewej i prawej stronie od TV i wzmacniacz w półce pod telewizorem.
3. Wszystko na rysunku
4. Na podłodze są panele
5. Tak jest dywan lecz zajmuje on może 25-30% powierzchni pokoju
6. Jasne, jeżeli są jakieś sprawdzone zestawy to mogę poszukać czegoś używanego, lecz miło by było gdyby nie byl to wzmacniacz 100 lat za murzynami tylko w miarę coś co pozwala na inne źródło dźwięku niż przewodowe bo często zdarza się, że na spotkaniu ze znajomymi ktoś chce "puścić coś z telefonu" - jak wiadomo mamy 2019r.
7. Źródłem do tej pory był laptop ---> zewnętrzna karta dźwiękowa CREATIVE SB X-FI Surround Pro V3 ---> optyczny kabel do Logitech z906
8. Nie posiadam chromecast i nigdy nawet nie wpadłem na jego trop, ale widzę, że nie wiąże się on z jakimś dużym wydatkiem więc wydaje się ciekawą opcją do streamowania audio.
Co do TV to też będzie zapewne podłączone do tego zestawu ale z założenia miało być źródłem dźwięku przy oglądaniu przeciętnych filmów. 

Z góry dzięki za wasz poświęcony czas, na czytanie tych moich wypocin pisanych językiem laika  

Edytowano przez KOSA606
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 1Ender napisał:

Wszystkie Chromecasty są sterowane z poziomu telefonu. Również regulacja głośności.

Tidal i Spofity to serwisy strumieniowe. Polecam Tidal. 

Teraz zostaje wybrać wersję. Audio, 3, ultra. 

No to źródło mamy załatwione :)
A teraz co z tym zestawem?  
Te dwa zestawy to wszystko co jestem w tej kwocie w stanie wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zestawie dwóch kolumn oczywiście. Da się je kupić solo. Ewentualnie rezygnując z suba, zaproponowałem go dlatego że myślę że jesteś do niego przyzwyczajony, można kupić lepsze kolumny. 

I tak w takim budżecie do dyspozycji mamy klipsch f2 czy używane melodika bl40. Ender ma rację,.można dołożyć ale na pewno nie do 301ki. Bardzo słaby model. 

Są komisyy które dają możliwość oglądnięcia czy wypożyczenia sprzętu. Zachęcam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Klasyczny wzmacniacz bez pierdół, daca etc. Źródło Chromecast, ale który @KOSA606  chcesz?

Kolumny zaproponował Piotrek. 

Masz tu link do Kolegi @Pumpurek  zapytaj co może zaoferować. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek?order=pd&bmatch=engag-global-cl-dict42-uni-1-5-1002

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w outlecie Taga TAV 606 v3 w ciekawej cenie za cały zestaw 5.0

4ab30b2e0728a125c59babe01a8cdbb9.png

 

1048zł kosztują dwie solo, więc chyba się opłaca wziąć wszystkie :)
 

Do tego ten sub magnat też w outlecie: 

bb9c4415dbc20fb5d1ffe74df5e65adf.png

I mamy  1728zł :)

Teraz pozostaje tylko wybór tego wzmacniacza yamahy.

Czekam na jakieś konkretne propozycje aby zamknąć się w 3000 :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KOSA606

Po co 5 kolumn i sub? Chcesz zestaw do filmów? Bo już Cię nie rozumiem kolego. 

Do muzyki Stereo i 2 kolumny, TYLKO 2!

PRZEMYŚL TO JESZCZE

Pozdrawiam 

PS. Poza tym pocieszysz się zestawem 5 kolumn i amplitunerem kina domowego przez 5 minut, po czym płacz bo nie gra w muzyce dobrze. No i w dodatku sprzedasz wszystko 50-70 % taniej. Bo na NOWYCH tanich klockach budżetowych traci się bardzo dużo, a na kinie najwięcej. Wg tego co czytam. Kino domowe miałem raz i więcej nie chcę 😁. A kino domowe które kiedyś kosztowało 2000 ponad dałem przyjaciółce za free 😂😂. Po kilku dobrych latach było warte może 100 zł? 

A Ty Kolego zrobisz co zechcesz. Masz chęć i podoba się, kup! Twoje pieniądze i TWOJA DECYZJA. 

Ja bym nie kupił, tym bardziej nowych. 

A jeżeli kino domowe to nie ten dział. 😏

A najlepiej zrobisz jak umowisz się na odsłuch w jakimś salonie audio. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2019 o 08:58, S4Home napisał:

Zwiększ nieco budżet to uda się to zrobić.

Ewentualnie sprzęt używany.

Kolumny taga 606 V3 albo jaśniejszy twardszy quadral 6500 do tego sub lub dwa magnat 302a albo klipsch s12? Nie pamiętam oznaczenia. Z dolnym głośnikiem basowym. Stara linia synergy. Jako amplituner używana Yamaha bo będzie najpewniejszą. Z nowych generalnie to samo tylko cena wyższa.

Pozdrawiam

 Przecież sam mi zaproponowales te kolumny i sub....... wiec teraz to ja juz sie calkiem gubie...?  moge kupic 5 w tej samej cenie co 2, wiec niech reszta siedzi nawet na strychu.

Edytowano przez KOSA606
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to początkowo myślałem że idziesz w zastępstwo 5.1 na 5.1

:)

może faktycznie trochę w tym mojej winy. 

wiec ok. Zacznijmy od początku.

ile procent oglądasz filmy? Gry? Seriale? 

ile procent słuchasz muzyki w tle? Jak sprzątasz czy robisz coś innego.

a ile realnie słuchasz muzyki, wyłączając problemy, czytając książkę, pracując w miejscu odsłuchu? 

to ważne. Aby dobrze dobre. Sprzęt. 

taga 606 to fajne kolumny nawet do stereo. I faktycznie zdziwią nie jednego ale padła też moja propozycja klipscha. No tu jest lepiej. 

i na pewno jeśli nie chcesz kina to cofam zdanie o 302a. Ten sub jest w swojej cenie znakomity w kinie. Ja prawdę czad. Ale w stereo jest mozolny, leniwy. 

na spokojnie a wybierzemy coś wspólnie. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, 1Ender napisał:

Ale po co? Są dużo lepsze kolumny od Tagi, ale używane. 

Kieruje się waszymi radami ;(
No to skoro 2 kolumny to @S4Home napisał ze Klipsch f2
W takim razie używane:

1.  https://www.olx.pl/oferta/klipsch-f-2-black-kolumny-podlogowe-CID99-IDz5Z1s.html#143db6f6e7
2.  https://www.olx.pl/oferta/klipsch-f-2-cherry-kolumny-podlogowe-CID99-IDz16lR.html#143db6f6e7

Linki przykładowe***

Na forum dużo osób tez poleca Quantum 675/677

https://www.olx.pl/oferta/magnat-quantum-675-ex-demo-kolumny-para-kolor-mocca-CID99-IDyjnnQ.html#97bbd88224

Są gorsze czy lepsze od Klipsch f2?
 

I wiele osób wybiera tą yamahe R-N602 mimo, że to amplituner, lecz posiada rozwiązania godne 2019r :

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-r-n602-wifi-bt-musiccast-airplay-dlna-gwarancja-CID99-IDBX8O8.html#cf8ee6d63c

Co Wy na to?

 

 

Edytowano przez KOSA606
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...