Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy do filmów czy to ma sens?


posejdon

Recommended Posts

Panie i Panowie filmomaniacy a także muzykolubcy pomóżcie rozwiązać pewien dylemat.

Od pewnego czasu rozważam zakup odtwarzacza sieciowego. Do tej pory używałem Dune HD Max. Jednak niedawno wymieniłem cały sprzęt i moje wymagania również wzrosły. Obecnie posiadam amplituner połączony ze wzmacniaczem, zestaw głośników 5.1.2. Oczywiście amplituner obsługuje Atmosa i 4K. TV też nowy z 4K. 
Moja Duna niestety kończy swoje moce na HD. 
Myślałem o Zidoo X20 Pro z uwagi na wbudowanego DACa co dużo da w kwestii muzyki.

Tylko czy to w ogóle ma sens bo przecież można dysk zewnętrzny podpiąć do TV .... ?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, posejdon napisał:

Tylko czy to w ogóle ma sens bo przecież można dysk zewnętrzny podpiąć do TV .... ??

a próbowałeś kolego testowo tego zabiegu? jak i czy w ogóle Twój TV poradzi sobie z podpięciem dysku 1TB i większych, z odpaleniem i bezproblemowym wyświetleniem filmu ważącego min. kilkadziesiąt GB, z właściwym przekazaniem dźwięku HD do ampli KD? ;) generalnie przy takim podłączeniu, w tor audio "wpinasz" TV, który nie do tego głównie został stworzony.

Jeżeli chodzi o mnie, to TV, jaki by nie był, służy tylko i wyłącznie do tego, do czego został stworzony - do wyświetlenia obrazu. Całą resztę "wodotrysków" obsługuje innymi urządzeniami. Ale ja może zboczony jestem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Markcox napisał:

a próbowałeś kolego testowo tego zabiegu? jak i czy w ogóle Twój TV poradzi sobie z podpięciem dysku 1TB i większych, z odpaleniem i bezproblemowym wyświetleniem filmu ważącego min. kilkadziesiąt GB, z właściwym przekazaniem dźwięku HD do ampli KD? ;) generalnie przy takim podłączeniu, w tor audio "wpinasz" TV, który nie do tego głównie został stworzony.

Jeżeli chodzi o mnie, to TV, jaki by nie był, służy tylko i wyłącznie do tego, do czego został stworzony - do wyświetlenia obrazu. Całą resztę "wodotrysków" obsługuje innymi urządzeniami. Ale ja może zboczony jestem ;) 

Dysk przenośny mam 640 GB i z nim TV radzi sobie bez problemu, podobnie było z filmem warzącym 41 GB. Przynajmniej jeśli chodzi o obraz w kwestii dźwięku to pewnie masz racje

Ok upewniacie mnie, że odtwarzacz sieciowy ma sens. 
To teraz zapytam czy warto inwestować w takiego Zidoo X20 Pro aż 3 tyś czy lepiej kupić coś połowę tańszego? Nie ukrywam, że poza filmami chciałbym trochę słuchać z tego muzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci wejść na jakieś forum HDTV, myślę że tam szybciej uzyskasz odpowiedź. Moim skromnym zdaniem wywalanie takiej kasy na odtwarzacz multimedialny to lekka przesada. Sam od ponad pięciu lat jestem użytkownikiem mede8er, który co prawda nie odtworzy 4K, ale myślę że cenie do 1000 PLN spokojnie coś znajdziesz. A jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki to sprawdź czy kupowany odtwarzacz ma funkcję gapless, bo przy koncertach i innych pink floydach jest to dość upierdliwe. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...