Skocz do zawartości

Wzmacniacz przenośny bluetooth do 400 - 500 zł


Recommended Posts

Posiadam Fiio E07K, niestety bateria już nie trzyma tak jak powinna, a moja Nokia 8 Sirocco nie posiada gniazda jack, więc ilość kabli robi się już irytująca.

Stwierdziłem, że najrozsądniejszym wyborem będzie kupić nowy wzmacniacz bluetooth, który odciąży mnie z kabla i przejściówki i potrzeby wypychania kieszeni, żeby spiąć oba razem.

Jestem wielki chłop, więc urządzenie nie musi być z kategorii mocno kompaktowych, chciałbym by miało klips wygodny do przypięcia sobie i działało jak najdłużej na baterii.

 

Po szybkim researchu wynalazłem 3, które wydają mi się w miarę rozsądnym wyborem:

1) FIIO BTR1K - 

2) ASTELL&KERN AK XB10

3) Shanling M0

4) xDuoo XP-2

 

Słuchawki jakich używam to 1more e1001 i Sennheiser HD 558.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mp3store jest promocja na ASTELL&KERN AK XB10 . Myślę ze jako wzmacniacz przenośny bluetooth powinien się sprawdzić lepiej niż Shanling M0 , szczególnie gdybyś miał używać do niego połączenia zbalansowanego. Za to M0 to niezależny niewielki i dość dobry DAP.

https://promo.mp3store.pl/

Ta promocja dziś się kończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDuoo XP-2 po prostu nie znam. Zapewne to ciekawa opcja. Z tego co przeczytałem o nim to gra nieźle i może działać przewodowo jako wzmacniacz słuchawkowy, DAC i DAC/Amp. Wydaje mi się jednak dość duży jak na bezprzewodowe gniazdo do smatphona. Brak mu możliwości sterowania z jego poziomu lub pilota słuchawek. Brak mu tez mikrofonu. 5 godzin AK XB10 to na szczęście wartość nieco nawet zaniżona i da się go ładować lub doładowywać podczas pracy. Wystarczy podłączyć powerbank. Obsługuje też po bluetooth wskaźnik stanu naładowania ( choć niezbyt dokładny ) . Rozmiary, waga, moc wyjściowa i czas pracy są w nim dość optymalnie dobrane do warunków pracy. Co dość istotne nie robi problemów z podłączaniem i odłączaniem zasilania podczas pracy. Przy jego kształcie i gabarytach łatwo go gdziekolwiek przyczepić lub zawiesić. Obsługuje aptX HD i ma również wyjście zbalansowane. Jakość dźwięku również zasługuje na uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick dzięki za cynk z tą promocją.

A polecisz słuchawki BT do sportu z dobrą jakością muzyki? Chciałem Air Dotsy ale dla mnie to dramat - brat kupił i słabooooo :/

Ciekawe są też te promki:

  • SMSL M500.
  • SMSL AD-18 - kombo, tu kiedyś pisaliśmy, ale cena super ;)

  • RIVA FESTIVAL - znak ktoś? Swego czasu prawie kupiłem Marshall Kilburn II ... który też cenę ma dobrą.

  • A tu fajny zestaw ze słuchawkami jak OBCY :D

67651209_Screenshot2019-10-15at22_26_06.png.444945ee22118e6165877e7ca6554e75.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sportu odradzałbym słuchawki bluetooth, bo poza rowerem na zewnątrz są zwykle problemy z łącznością tego typu. Lepiej kupić do tego jakiś mały, lekki DAP pokroju Sandiska Clipa i odpowiednie słuchawki do tego. Wtedy ważniejsza jest wygoda i to żeby nie wypadały niż jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu najlepiej sobie pościć muzykę z głośników. Jeśli chcesz się spocić to innego typu konstrukcje niż douszne lub dokanałowe odpadają. Jeśli elektronika będzie przy przetwornikach, to będą wypadać Ci z uszu. W tej sytuacji zawsze wyląduje na jakimś kabelku. Wtedy lepiej jest mieć przypięty jakiś mały DAP do ubrania niż denerwować się przerywającym co chwilę dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth to fajna technologia pozwalająca budować różne urządzenia bezprzewodowe. Bardzo dobrze nadaje się do słuchawek. Ma jednak swoje ograniczenia. Problem stwarzają bardzo małe moce transmitowanego sygnału radiowego i to że pasmo które wykorzystuje bt jest używane do innych celów np. wi-fi. To sprawia ze w pewnych sytuacjach denerwujące jest to że połączenia mogą się łatwo zrywać, szczególnie gdy źródłem jest smartphon który ma długo działać na wbudowanym akumulatorze.

Pewną zaletą odbiorników bluetooth audio jest to że łatwiej go umieścić w miejscu gdzie nie będzie na drodze przeszkód i można zapewnić małą odległość pomiędzy urządzeniami gdy sygnał jest zakłócany. Ze słuchawkami bluetooth bywa różnie. W warunkach domowych gdy nie poruszmy się zbyt intensywnie i przebywamy w jednym pomieszczeniu gdzie jest odbiornik i nadajnik, ta technologia nie stwarza problemów. Nawet wewnątrz środków komunikacji zwykle jest bardzo dobrze. Sporo zależy od ilości i natężenia źródeł zakłóceń. Dlatego połączenie przewodowe będzie miało zawsze tą zaletę że jest na nie nie wrażliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...