Skocz do zawartości

Kino domowe (atmos?)


Buscini

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Na wstępnie zaznaczam że jestem dość początkujący w tym temacie, także wybaczcie mi brak logiki bądź jakieś błędy merytoryczne. Z tego również powodu liczę bardzo na Waszą pomoc i doświadczenie.

Niedługo rozpoczynam etap wykańczania mieszkania. Jestem zainteresowany kupnem kina domowego wraz z projektorem. Rozważam również pójście w stronę systemu atmos, ale o tym za chwilę. Główne przeznaczenie systemu to oglądanie filmów/seriali oraz granie na ps4. Docelowo rozważam kupienie drugiego amplituner bądź wzmacniacza (stereo) i podpięcie kolumn frontowych na oba systemy za pomocą przełączki o której czytałem w internecie (chyba że znacie jakieś lepsze sposoby połączenie systemów stereo z kd). Dlatego też na wstępie zaznaczę, że zależy mi na frontach dobrej jakości do docelowego wykorzystania pod film jak i muzykę.

Ze względu na to, że bardzo często mnie nie ma na miejscu nie miałem okazji by zrobić odpowiedniego researchu i przygotować projekt dla mojego kina domowego. Z tego również powodu zastanawiam się czy nie rozsądniejszym podejściem będzie jedynie zaplanowanie rozmieszczenia głośników, poprowadzenie kabli podtynkowo a później na spokojnie sprawdzenie różnych modeli już w przestrzeni mieszkania? Jeśli tak to potrzebowałbym Waszej pomocy z wyznaczeniem odpowiedniego miejsca na rozmieszczenie głośników (szczególnie tylnych).


Jeśli chodzi o planowany sprzęt:

Amplituner - na ten moment rozważam Yamahę RX-V685 (również ze względu na musicast).

Głośniki - ? tutaj jestem całkowicie otwarty na propozycję, rozglądałem się na systemy z firmy KEF. Ale jeśli udałoby się zaplanować i rozłożyć tylko okablowanie to już miałbym szansę posłuchać sobie ich we własnej przestrzeni.


Rozplanowanie:

http://drive.google.com/open?id=1LHCrRcB1s3IALzTmXTpHXj-5DdI65qji

I teraz pytania:

1. Jeśli chciałbym docelowo iść w system atmos, rozumiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie głośników w suficie. Jednak jak widać na zdjęciach część sufitu nad miejscem oglądania nie jest podwieszona. Czy istnieją jakieś rozwiązania zamontowania głośników na suficie bez podwieszania go? Jakie byłoby najlepsze rozmieszczenie tych głośników?
Jeśli ten system nie sprawdzi się, myślę nad kupieniem dodatkowych głośników efektowych do nałożenia na głośniki frontowe, bądź soundbara (jakie są różnice i co byłoby lepszym rozwiązaniem)

2. Jakie umiejscowienie głośników tylnych miałoby największy sens i na jakiej wysokości? Czy lepiej zawiesić na ścianie czy podwiesić pod sufitem podwieszanym skierowane na miejsce siedzącego.

3. Jeśli zdecydowałbym się za rozwiązaniem wstępnego zaplanowania i poprowadzenia tylko okablowania i późniejszego zakupienia sprzętu po odsłuchu to jakiego rodzaju kable należałoby poprowadzić (czy są różnice pomiędzy jakością kabli audio?) oraz czy są rozwiązania uchwytów na głośniki którymi można byłoby manipulować pod względem kąta?


Oczywiście nie wspomniałem o budżecie. Docelowo myślałem nad przeznaczeniem 10tyś. na audio Cena jest to przesunięcia w górę i dół. Zależy mi na jak najlepszym przełożeniu cena/jakość. Tak jak wspomniałem nie przeszkadza mi dokupowanie sprzętu etapowo, jakoś że rzadko będę tam bywał przez najbliższe miesiące, ale ekipa się znalazła więc trzeba wykańczać.

Będę niezmiernie wdzięczny za wyrozumiałość i pomoc i chętnie doprecyzuje jakiekolwiek niejasności.

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dużo pisać, możesz do mnie zadzwonić? Albo do kolegi z salonu Staszka? Wszystko ci wyjaśnimy i udzielimy rady. A czy u nas kupisz czy nie to już inna sprawa. Ale usłyszysz przy najmniej o co chodzi. 

Oczywiście kable puść wcześniej, niech zrobi to ekipa która robi prąd najlepiej. Zrobi to przy okazji. Ale muszą to zrobić oo konsultacji z tobą a ty oo konsultacji jak docelowo sprzęt na być ustawiony. Jaki to będzie sprzęt o już inna sprawa.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...