Skocz do zawartości

Kolumny do Marantz nr 1200


sevill

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad zakupem amplitunera Marantz nr 1200, który jest już dostępny w sprzedaży. Czy ktoś ma porównanie jak gra ten amplituner w porównaniu z denonem dra 800h bądź słynną yamahą 803.

I kolejne pytanie, jakie kolumny będą najbardziej pasować do brzmienia tego marantza. Generalnie lubię nisko schodzący bas i raczej ciepłe brzmienie. Pomieszczenie ma niecałe 20m2.

Poproszę o propozycję kolumn podstawkowych i podłogowych. Ostatecznie o rodzaju kolumn zdecydują odsłuchy.

Dzięki za wszelkie wskazówki i podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie ma jeszcze wiarygodnego testu ani opinii o tym modelu. Ja także słuchałem go bardzo krótko. I powiem jedno. Brzmienie które oczekujesz to , nie jest to urządzenie. Dodatkowo model rn803 dźwiękowo jest wyższym modelem. Jeśli musi to być amplituner a nie wzmacniacz to prędzej właśnie denon dra800 z kolumnami heco aurora 700 albo melodika bl40mkIII. Tu będzie ciepło i niżej schodzący bas. 

Zapraszamy na odsłuchu i po lepsze ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy przyjemność testować i porównywać ten i inne amplitunery i muszę się zgodzić z przedmówcą że jeśli szukasz ciepłego brzmienia to Marantz jak i Yamaha nie będą najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej jeśli szukasz takiego brzmienia będzie prezentować się Onkyo TX8250/8270 ewentualnie Denon DRA800 choć w tym wypadku też w kolumnach musielibyśmy szukać brzmienia delikatniejszego. Warto również posłuchać wzmacniaczy ponieważ tam znajdziesz znacznie więcej jakości i brzmienia skoro na tym ci zależy, a cenowo wcale nie musisz wydawać więcej. Jeśli jeszcze nie masz sprecyzowanego zestawu to zapraszam na odsłuch i porównanie, oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>co w połączeniu z marantzem pm 6006 da nam funkcjonalność nr 1200 w podobnej cenie?

Za zaoszczędzone ok. 1500 zł masz multum możliwości, ale wiele osób poleci np. Malinkę (Rasberry PI) + DAC (np. Allo DigiOne), lub małego laptopa (netbook czy chromebook) + DAC. Wtedy nie wygląda to tak ładnie, nie tak estetycznie (jak wszystko w jednej skrzynce), ale gra lepiej i o poziom funkcjonalności nie musisz się martwić..

 

Edytowano przez jazzzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 10:32, sevill napisał:

Dziękuję za odpowiedzi, może przed odsłuchem, będziecie w stanie jeszcze pomóc w poniższych kwestiach:

jak denon radzi sobie z muzyką klasyczną?

co w połączeniu z marantzem pm 6006 da nam funkcjonalność nr 1200 w podobnej cenie?

i czy melodika bl40mk3 dobrze zagra z marantzem nr 1200?

Zagra bardzo dobrze, a jeśli chcesz monitory to zerknij na te

https://sklep.rms.pl/triangle-borea-br03-br-03-kolumny-podstawkowe-2-drozne-o-mocy-100w-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 10:32, sevill napisał:

jak denon radzi sobie z muzyką klasyczną?

 

Moim zdaniem lepszy do tej muzyki bedzie Marantz i wzmacniacz, a nie amplituner. Denon gra bardziej na pokaz z mocno dociazonym dolem.

Podaj jeszcze informacje ile pieniedzy chcesz przeznaczyc na caly zestaw?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość odsłuchu NR1200 w porównaniu z TX-8250 (podobno to ten sam dźwięk jak w TX-8270).

Moje wrażenia były takie, że Marantz daje mocniejsze, bardziej slyszalne tony wysokie. W obu urządzeniach bass i trebble były ustawione na zero. Z tego co zauważyłem to Marantz ma skalę do 6 a Onkyo do 10. Moje pytanie jest takie: czy poziom 0 jest wyskalowany tak samo u różnych producentów, czy np. Marantz podbił soprany na poziomie 0? Idąc dalej jak ustawię poziom 6 na Marantz i 10 na Onkyo to będzie to ten sam poziom czy Onkyo będzie miało bardziej słyszalny ton wysoki. Jak pamiętam to pasmo w Marantz jest od 20 Hz do 20kHZ a Onkyo od 10Hz do 100kHz czy te dane mają jakieś odniesienie do tego co słyszałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Teraz na rynek wchodzi świetne urządzenie sieciowe ifi blue. Ma wyjście optyczne i analogowe.i do tego jest tanie. W swojej cenie będzie to bardzo dobra konkurencja dla malinki i wxad10 od Yamahy.

Ten iFi Blue to tylko "przystawka" bluetooth, a nie streamer, więc nie jest to konkurencja dla WXAD-10.

Generalnie nie polecam "szycia" zestawu audio z wielu klocków, gdzie jeszcze każdy jest z innej parafii (firmy). Jest to zwyczajnie mniej wygodne w obsłudze i zwykle wychodzi drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, 

Zastanawiam się nad zakupem Marantza nr1200 lub Denona dra 800h. Który z nich lepiej napędzi Focal Aria 926?

Muzyka od ciężkiego black metalu po jazz, soul.

Zależy mi na funkcjonalności jaką oferują oba modele. Wiem, że za tę kasę można celować w lepszego brzmieniowo wzmaka stereo i kombinować podłączenie Xboxa, chromecasta, CD Playera, BR, Tunera TV,..., ale wolę wygodę.

Dajcie znać proszę który z nich lepiej się sprawdzi z FA926? 

Pozdrawiam Rafał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ostryraf napisał:

Zastanawiam się nad zakupem Marantza nr1200 lub Denona dra 800h. Który z nich lepiej napędzi Focal Aria 926?

 

Powiem tak Denon z tej dwojki jest mocniejszy, ale i tak nie napedzi dobrze tych kolumn. Te kolumny naleza do innej ligi tz. duzo wyzszej i tylko wydajny wzmacniacz do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, posypałem głowę popiołem i rozkminiłem na forach kilka wzmacniaczy polecanych do Arii 926.

Co sądzicie o takich typach:

1. NAIM NAIT 5SI

2. ATOLL IN100 LUB IN200 (opcja na raty) 

3. ROKSAN KANDY K3 INTEGRA

4. Albo coś innego w budżecie do 7,5K

Mam do podłączenia:

1. Tuner Cyfrowego Polsatu

2. XBOX ONE

3.YAMAHA CD Nt670D (z czasem coś lepszego) 

4. CHROMECAST (ten normalny, nie audio) 

5. ODTWARZACZ BLUE RAY

a w telewizorze tylko dwa wejścia HDMI (stara plazma LG)...? Jak to zrobić w miarę sensownie, żeby nie przepinać kabli. Żona i córka nie ogarną tego i będę miał bana 😉

Edytowano przez ostryraf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 28.12.2019 o 17:52, lysyrafal napisał:

Powiem tak Denon z tej dwojki jest mocniejszy, ale i tak nie napedzi dobrze tych kolumn. Te kolumny naleza do innej ligi tz. duzo wyzszej i tylko wydajny wzmacniacz do nich.

Mam Naim Nait-5SI i gra na Fwspomnianych Focalach przeciętnie.  Jestem już totalnie pogubiony. Przestaję wierzyć w piece za 6 koła. Poradźcie proszę, co można zastosować, żeby poczuć możliwości tych kolumn. Pierwotnie planowałem(bo słuchałem) amplituner Marantz RT 1200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Naim 5si to bardzo przeciętny wzmacniacz. Jeden z tych które nawet w czasopismach dostają słabe oferty. A połączenie z Focalem jest Melodyjne jak pisałem wyżej ale może czegoś brakować. Model XS jest jednak znacznie lepszy. Moim zdaniem zostaw Focale wymień najma. Sprawdź Roksan K3 zobaczysz jak gra wzmacniacz za 6k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Icek napisał:

Mam Naim Nait-5SI i gra na Fwspomnianych Focalach przeciętnie.  Jestem już totalnie pogubiony. Przestaję wierzyć w piece za 6 koła. Poradźcie proszę, co można zastosować, żeby poczuć możliwości tych kolumn. Pierwotnie planowałem(bo słuchałem) amplituner Marantz RT 1200.

O ile dobrze widzę ja tego wzmacniacza nie rekomendowałem do tych kolumn, ale pozwolę sobie zadać parę pytań.

1) Czy słuchałeś Marantz NR 1200 z tymi Focal Aria 926 czy z innymi kolumnami i czy Ci się to bardziej podobało jak to grało?

2) Czego brakuje Ci w brzmieniu albo co byś chciał poprawić lub zmienić?

3) Jak duże masz pomieszczenie w którym gra sprzęt oraz jak wygląda u Ciebie sprawa z akustyką pokój pusty czy umeblowany (zrób zdjęcia jak możesz)?

4) Jak długo użytkujesz już ten sprzęt lub może dopiero go kupiłeś?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...