Skocz do zawartości

Aplituner 4K - dwa wyjścia hdmi


Hancus

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do zakupu amplitunera YAMAHA RX-V779 i chciałbym poznać Waszą opinię, może znajdzie się ktoś kto posiada ten amplituner. Przeglądałem forum ale nie znalazłem informacji o tym sprzęcie. Mile widziane też propozycje wybrania innego sprzętu.
Mam zrobione małe kino domowe (projektor) i bilard w piwnicy gdzie chcę podłączyć amplituner - 80% muzyka 20% filmy dlatego głównie zależy mi na dobrym stereo z czystym i mocnym dźwiękiem. Wygodną opcją w tym amplitunerze są dwa wyjścia hdmi, dzięki czemu po zakupie np drugiego projektora (chciałbym rzucić obraz też na inną ścianę :)) będę mógł przełączać się między urządzeniami bez wypinania kabli :). Dodatkowo wifi, blutooth i inne bajery. 
Może lepszym rozwiązaniem był by zakup apli 2.1 dobranie do tego dobrych kolumn i zrezygnowanie z 5.1 lub 7.1 ? Zastanawiałem się nad takim sprzętem 
ONKYO TX-8270 ale opinie już są bardzo podzielone i zdaniem wielu osób firma ONKYO ostatnio nie wypuszcza dobrej jakości amplitunerów i w większości brak złącz hdmi.
Wymiary pomieszczenia 9mD x 5mS x 2,20W - pomieszczenie średnio wygłuszone.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podjedź do najbliższego salonu i porównaj ampli kinowe ze stereo i będziesz wiedział co ci leży lepiej. Oczywiście dla mnie jeśli słuchałbym zdecydowanie więcej muzy to stawiałbym na stereo np. Onkyo TX-8270 czy Denon DRA-800. Zapraszam jeśli ci po drodze na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w kilku salonach dokładnie posłuchać.
Jeśli chodzi o amplitunery wybrałem 3 opcje: 
Yamaha MusicCast RX-V685 - słuchałem i jeśli chodzi o dźwięk i zarządzanie apli najbardziej przydał mi do gustu. Dodatkowo posiada łatwy pilot w obsłudze i jest to ampli z nowej serii.
Podobno nie opłaca się kupować wyższych modeli albo 685 albo dopiero 1080 gdyż wszystkie pośrednie graja podobnie tylko są z innej serii i w innej obudowie.

MARANTZ SR5013 - bardzo spodobał mi się dźwięk, gra bardzo naturalnie, ale zupełnie nie znam tej marki. Miał ktoś z Was przyjemność używać apli tej marki, zastanawia mnie działanie multimediów (wifi, blutooth, sprawne odtwarzanie usb, czy posiada dedykowaną aplikacje na androida lub ios ?) Jest jeszcze droższy model MARANTZ SR5014 który posiada już 180W na kanał, nie wiem czy jest sens dopłacać ?

Pioneer VSX-LX503 - dziś mam możliwość odsłuchu, ale znowu na innych głośnikach... Tak jak wyżej zastanawiają mnie czy sprawnie i szybko działają multimedia(wifi, blutooth, aplikacja na telefon, zarządzanie apli z pilota).Dodatkowo wygląda bardzo dobrze jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Kiedyś Pioneer zgarniał wiele nagród i był to dobrze grający sprzęt, przez ostatni czas się tym nie interesowałem dlatego jestem ciekaw Waszej opinii, może ktoś miał styczność i może się wypowiedzieć.

Wybrałem apli wielokanałowe bo są w nich dostępne dwa wyjścia hdmi - np projektor i telewizor.

Do któregoś z tych trzech sprzętów chciałbym dobrać dwie przednie kolumny (na razie tylko dwie, pewnie z czasem będę chciał rozbudować i dokupić resztę) dlatego zależy mi na dobrym i mocnym stereo. Chciałbym żeby dźwięk był czysty i naturalny, z delikatnym basem ale nie przesadzonym.
Najbardziej spodobały mi się głośniki Polk Audio Signature S55E - bardzo fajnie grały i były w całkiem dobrej cenie. Zastanawiam się jeszcze nad mocniejszą wersją tych głośników Signature S60E które mogę też dostać w dobrej cenie. Czy te kolumny będą pasowały, możecie polecić jeszcze jakieś dodatkowo ? :)

Budżet na amplituner do 3500 tyś na kolumny do 3500 tyś. W tych przedziałach chciałbym się zmieścić.

Edytowano przez Hancus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po krotce. 

Yamaha 685 to świetny uniwersalny model. Dobrze wykonany. Nie grzeje się i jest trwały.

Marantz 5013 to firma z tradycjami. Przechodzila z rąk do rąk ale generalnie teraz należy do sound united razem z denonem i Polk audio między innymi. Model na pewno gra lepiej w stereo. Ale w kinie Yamaha zagra ciekawiej. 

Pioneer lx503 to wyższy model. To odpowiedniej czy też kopia onkyo rz840/830.

Pioneer ma nieco skomplikowane menu ale po pewnym czasie jest do przyswojenia.

5 godzin temu, Hancus napisał:

Do któregoś z tych trzech sprzętów chciałbym dobrać dwie przednie kolumny (na razie tylko dwie, pewnie z czasem będę chciał rozbudować i dokupić resztę) dlatego zależy mi na dobrym i mocnym stereo. Chciałbym żeby dźwięk był czysty i naturalny, z delikatnym basem ale nie przesadzonym.
Najbardziej spodobały mi się głośniki Polk Audio Signature S55E - bardzo fajnie grały i były w całkiem dobrej cenie. Zastanawiam się jeszcze nad mocniejszą wersją tych głośników Signature S60E które mogę też dostać w dobrej cenie. Czy te kolumny będą pasowały, możecie polecić jeszcze jakieś dodatkowo ? :)

Budżet na amplituner do 3500 tyś na kolumny do 3500 tyś. W tych przedziałach chciałbym się zmieścić

Kiedy dokupisz resztę?

Bo pewnie to znaczy że może. A jak nie dokupisz to lepiej idź w amplituner stereo który zagra od nich lepiej. 

Polk signature to bardzo specyficzna seria. Cześć osób ja zachwala dla części jest nie do zaakceptowania. Jeśli słuchałeś i ci się podobają to spoko. Porównaj z tannoy xt8f czy  tez Xt6f, heco Aurora 700 czy dali oberon 7. Dla czystego spokoju i wiedzy. 

Decyzje i tak podejmiesz sam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...