Skocz do zawartości

jazzzie szuka bardzo tanich kolumn stereo (pod tx-8250) - budżetówki!


jazzzie

Recommended Posts

Kilka osób polecało tu podłogówki, m.in. T50 od Polka.

Zawsze chciałem mieć porządne kolumienki ;) OK. Będę szukał monitorów.

Te mają dobrą cenę:

https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosniki-podstawkowe-klipsch-r-51m-para-7617603301

i powystawowe:

https://allegro.pl/oferta/wharfedale-diamond-210-para-rosewood-promocja-7263926081

Edytowano przez jazzzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób tutaj to wróżbici,  pisaliśmy o tym.

Dla nich najwięcej wnosi wzmacniacz, albo kolumny , a zapominają o środowisku jakim jest akustyka danego pomieszczenia.

Ale to już wiesz, tylko trudno Ci przyjąć do wiadomości. 

Może jak raz, albo dwa wyrzucisz ciężko zarobione pieniądze w błoto,  bo w necie ktoś Ci polecił to, albo tamto nie mając pojęcia jak to zagra u Ciebie, może zaczniesz bardziej doceniać takie uwagi i zaczniesz w końcu odsiewać wróżbitów.

43 minuty temu, jazzzie napisał:

Zawsze chciałem mieć porządne kolumienki ;)

Porządne nie zawsze oznacza duże.

 

43 minuty temu, jazzzie napisał:

Te mają dobrą cenę:

Najpierw zapoznaj się z warunkami, czy możesz w umownych 14 dniach zwrócić, to tak gdyby brzmienie nie było dla Ciebie satysfakconujące.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz jak pisaliśmy,  jak koledzy proponowali co zrobić, nie ładuj sie na ślepo w zakup kolumn, zwlaszcza podłogowych do 14m.

Bardzo dawno temu kupowałem oczami w media Markt, to były jakieś jamo za 600zl do zestawu Technicsa wcale nie niskich modeli, po miesiącu zanioslem je do komisu, a wziąłem w rozliczeniu TDL RTL3, wcześniej je wypożyczając, a przewiozłem je taksówką.

To wtedy zrozumiałem, że nie warto kupować w ciemno, a to że ktoś Ci napisze, że weź kup te, albo tamte, a będzie Pan zadowolony, jest jak typowanie 6ki w totolotka. Może zrozumiesz, jak się kiedyś natniesz na jakiejś propozycji na odległość. 

Pzdr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Najpierw zapoznaj się z warunkami, czy możesz w umownych 14 dniach zwrócić, to tak gdyby brzmienie nie było dla Ciebie satysfakconujące.

Tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą. Sklepy, komisy itp. Odstąpienie od umowy zawartej na odległość. W przypadku allegro. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę jutro do MM, warunki odsłuchu są tam słabiutkie, ale choć zobaczę kolumny na żywo, bo tak tylko w internecie je oglądałem.

Co do zwrotów w e-sklepach i Allegro (od firm) - wiem jak to wygląda.

A jak jest z wypożyczaniem kolumn od sklepów, jeśli chodzi o kolumny demo? Jak to działa?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Nowe od branży. Wpłacasz kaucję i przysyłają do domu. 

Używane np. od kolegi @Pumpurek . 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-11?order=pd&bmatch=engag-global-cl-dict42-ele-1-5-1002

Pozdrawiam 

Domyślam się, że co sklep to inne zasady, ale mniej więcej procentowo (20%, 50%, 100% ??) ile kaucja wynosi na demówki?

Na Purpurka natrafiłem już wiele razy oglądając używki na Alledrogo.

Jeszcze się zastanawiam nad nowe vs używane ze względu, że używki choć powinny być teoretycznie lepsze, to jednak ich zakup jest trudniejszy, druga sprawa mogą mięć pewne mniej lub bardziej ukryte wady, które wyjdą z czasem. No chyba że kupię je w internetowym komisie, lombardzie, etc, gdzie jest możliwość zwrotu.

Przeglądając dokładniej rynek nowych kolumn podstawkowych (do tej pory się nimi nie interesowałem) szybko znalazłem kilka interesujących zestawów, m.in:

Elac Debut B6.2

Dali Zensor 3

KEF q150

Quadral Argentum 530

WHARFEDALE DIAMOND 220

MONITOR AUDIO BRONZE 2

INDIANA LINE NOTA 260

ACOUSTIC ENERGY AE 100

Klipsch R-51M

Tannoy Mercury 7.1

Jest w czym wybierać i co przesłuchać :) Najpierw o nich poczytam testy, żeby tę listę nieco skrócić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...