Skocz do zawartości

Gramofon/wzmacniacz/kolumny, jak sparować pod kątem brzmienia.


Gaspar

Recommended Posts

Czołem!

Słowem wstępu. Jestem tu nowy i jeśli zakładam ów wątek w niewłaściwym miejscu, z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

Jako nieopierzony entuzjasta dobrego brzmienia, zabieram się za montowanie swojego pierwszego systemu stereo. Niedawno wybrałem gramofon, po dwóch tygodniach research'u stanęło na Audio Technica AT-LP120x. Teraz intensywnie rozglądam się za wzmacniaczem i kolumnami. Firm i modeli jest takie zatrzęsienie, że mi jako laikowi już wszystko się pokiełbasiło i stąd ogromna prośba o pomoc, wiem że jest tu sporo doświadczonych audiolifi, dlatego zwracam się do Was. Jaki wzmacniacz/amplituner we współpracy z jakimi kolumnami (zdecydowałem się na podłogowe 2,5/3 drożne) da efekt miękkiego, ciepłego, spokojnego brzmienia z wysuniętym niższym pasmem częstotliwości? Muzyka, której słucham to głównie gatunki, gdzie bas wiedzie prym, tempo jest raczej spokojne, głównie reggae, trip-hop, down tempo, DUB. Szukałem już naprawdę sporo i na ten moment skłaniam się ku Onkyo  TX 8250 i kolumnom Dali Zensor 7. Czy ide w dobrym kierunku? Pomieszczenie, w którym stanie stereo ma powierzchnię ok 25m2, budżet na wzmak i kolumny 5-6 tysięcy zł. Połączenia jakich marek unikać (wiem, że pewne wzmacniacze nie grają dobrze z kolumnami niektórych producentów), które najlepiej współpracują etc.? Wszystkie uwagi i propozycje przyjmę z wdzięcznością. Pozdrawiam!

Gaspar

Edytowano przez Gaspar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Onkyo TX8250 to amplituner nie wzmacniacz i oczywiście w świecie amplitunerów ma swoją ugruntowaną pozycję jednak niema go co porównywać brzmieniowo do wzmacniaczy. Oczywiście takie połączenie może się podobać jak i wiele innych, jednak uważam ze powinieneś posłuchać różnych konfiguracji aby wyrobić sobie zdanie. Niestety Dali już nie produkuje modelu Zensor7 i zastąpiło je modelem Oberon 7, który gra trochę inaczej. W tak skrojonym budżecie jeśli chcesz sprzętu wszystko mającego to amplituner jest przyzwoitą propozycją, jeśli szukasz brzmienia a nie funkcjonalności kup wzmacniacz. Zadzwoń umów się na odsłuch pomożemy i porównamy różne konfiguracje-zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odzew. W takim razie pytanie, czy Marantz PM6006 udźwignie zestaw Dali Zensor 7? Ewentualnie Pylon Sapphire 25? Jeśli, jak piszesz, różnica w jakości dźwięku faktycznie jest znaczna i odczuwalna między typowym wzmacniaczem stereo a, nawet dobrym, amplitunerem, to stawiam na wzmacniacz. Wszystkie te bajery typu wi-fi, Spotify, USB etc. są mi zbędne, muzyka będzie odtwarzana wyłącznie z winyli. Inna sprawa, jakie możesz polecić wzmacniacze stereo (do 2,500-3000 tys.), w które można opcjonalnie wpiąć subwoofer?

Edytowano przez Gaspar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...