Skocz do zawartości

Monitor Audio RX6


Grzegorz Kalisz

Recommended Posts

Cześć, 
kupiłem kolumny Monitor Audio RX6 od firmy Lexor Invest (odradzam) w stanie "idealnym" i prszyszły mi takie kwiatki. 
Pęknięcia występują na obu kolmnach dokładnie w tym samym miejscu. Obejrzałem je z każdej strony, łącznie z odkręceniem podstaw i glowię się co mogło wywołać takie pęknięcia. Na pewno nie powstały w wyniku uderzenia, brak jakichkolwiek miejsc przyłożenia siły. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wilgoć (ale obie kolumny w tym samym miejscu?) lub wada fabryczna. Czy spotkaliście sie z tego typu uszkodzeniem w tym modelu?
Dzięki za pomoc.

IMG_8517.jpeg

IMG_8519.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odesłać w ciągu 2 tygodni jeśli zostały zamówione przez Internet i podobno (ale tu nie mam 100% pewności) jest kilka dni na zwrot jeśli kupisz sam w sklepie stacjonarnym (aczkolwiek to prawo jest różnie interpretowane).

Ja zamawiałem AGD z Euro - trzy klocki Whirlpoola - i kuchenka była w transporcie uszkodzona (tak jakby spadła z 3 piętra :) ) i od razu poszła do zwrotu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uderzenie , widujemy takie raz na jakiś czas. Nie ważne że nie ma śladu na opakowaniu czy styropianie. Jeśli 15 kg kolumna spadnie to może nawet pęknąć. Widziałem gorsze.

1 godzinę temu, jazzzie napisał:

Możesz odesłać w ciągu 2 tygodni jeśli zostały zamówione przez Internet i podobno (ale tu nie mam 100% pewności) jest kilka dni na zwrot jeśli kupisz sam w sklepie stacjonarnym (aczkolwiek to prawo jest różnie interpretowane).

Ja zamawiałem AGD z Euro - trzy klocki Whirlpoola - i kuchenka była w transporcie uszkodzona (tak jakby spadła z 3 piętra :) ) i od razu poszła do zwrotu.

 

To produkt używany. Jeśli nie został spisany protokół szkody to może być problem. I rozumiem że ta forma nie zajmuje się audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

To uderzenie , widujemy takie raz na jakiś czas. Nie ważne że nie ma śladu na opakowaniu czy styropianie. Jeśli 15 kg kolumna spadnie to może nawet pęknąć. Widziałem gorsze.

To produkt używany. Jeśli nie został spisany protokół szkody to może być problem. I rozumiem że ta forma nie zajmuje się audio. 

Czy jesteś w stanie powiedzieć jak mogę odnaleźć te podobne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy się nie opisuje. To ewidentnie uderzenie kolumny. Sprawa bardzo prosta z przyczyny a trudna do wyjaśnienia.

Jak mówię, jeśli nie spisałeś protokołu szkody to moim zdaniem jedyna możliwość to walka o odesłanie.

Jeśli kupiłeś od firmy a nie od osoby pracującej w firmie to powinno ci dać na to fakturę, paragon itp. i wtedy mimo że sprzęt jest używany podlega zwrotowi 14 dniowemu. 

Inną sprawa czy jesteś absolutnie pewien że tej wady nie było wcześniej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, S4Home napisał:

Takich rzeczy się nie opisuje. To ewidentnie uderzenie kolumny. Sprawa bardzo prosta z przyczyny a trudna do wyjaśnienia.

Jak mówię, jeśli nie spisałeś protokołu szkody to moim zdaniem jedyna możliwość to walka o odesłanie.

Jeśli kupiłeś od firmy a nie od osoby pracującej w firmie to powinno ci dać na to fakturę, paragon itp. i wtedy mimo że sprzęt jest używany podlega zwrotowi 14 dniowemu. 

Inną sprawa czy jesteś absolutnie pewien że tej wady nie było wcześniej? 

Napisałeś,  że widujecie takie rzeczy od czasu do czasu stąd moje pytanie o przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Te kolumny fabrycznie są pakowane z odkręconymi podstawami. Jeżeli przyszły z przykręconymi to przyczynę widzę w bocznym uderzeniu w podstawę przez karton i przeniesieniu siły przez wkręcone śruby. Niewłaściwe pakowanie i uszkodzenie w transporcie. Wątpię żeby ktoś to wziął na siebie ale musisz zawalczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z kolumnami wybrałem sie na wycieczkę nad morze i zwróciłem kolumny...odebrał je ode mnie Pan na jakiejś budowie (??!!) po czym wrzucił je do utytłanego w tynku etc. kombi i oddał kase. Generalnie nawet ich nie sprawdził. Także uważajcie na firmę Lexor Invest handlującą rzekomym sprzętem w idealnym stanie.
Dzięki za pomoc, temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 09:25, Grzegorz Kalisz napisał:

Napisałeś,  że widujecie takie rzeczy od czasu do czasu stąd moje pytanie o przykład.

Widujemy bo wysyłamy mase sprzętu. I wiem że to od uderzenia.

Czy kuriera czy nadawcy tego już nie wiem

33 minuty temu, Grzegorz Kalisz napisał:

W związku z kolumnami wybrałem sie na wycieczkę nad morze i zwróciłem kolumny...odebrał je ode mnie Pan na jakiejś budowie (??!!) po czym wrzucił je do utytłanego w tynku etc. kombi i oddał kase. Generalnie nawet ich nie sprawdził. Także uważajcie na firmę Lexor Invest handlującą rzekomym sprzętem w idealnym stanie.
Dzięki za pomoc, temat można zamknąć.

No to ci się udało.

Ale to firma nie z branży audio. Luknalem w google. Ewidentnie tam hymn ich z audio nie kupił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

Widujemy bo wysyłamy mase sprzętu. I wiem że to od uderzenia.

Czy kuriera czy nadawcy tego już nie wiem

No to ci się udało.

Ale to firma nie z branży audio. Luknalem w google. Ewidentnie tam hymn ich z audio nie kupił. 

Na olx sprzedają mase sprzętu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...