Skocz do zawartości

SŁUCHAWKI DO 500ZŁ


Recommended Posts

2 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

Panowie  a może coś z AKG,KOSS,SENNHEISER,AUDIO TECHNICA.Tak aby przesłuchać parę modeli?

Wszystkie te marki znajdziesz na półce w media nie dla idiotów, możesz też jak masz możliwość w swojej lokalizacji odwiedzić salony audio jak mp3store, czy TopHifi, posłuchaj kilka modeli i sam zdecyduj.

Jak już koniecznie chcesz z dziurki tego Vincenta może q21.pl lub rms.pl wypożyczą ci za kaucją i zobacz koniecznie jak to zagra z dziurki tego Vincenta, żeby nie było rozczarowań.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego warto sobie zdawać  sprawę z tego że słuchawki przewidziane do współpracy z telefonami są zwykle dość tanie, a te droższe zwykle mają kiepską relację jakości dźwięku do ceny. Te bardziej stacjonarne często niekoniecznie nadają się do podłączenia do telefonu, przynajmniej bezpośrednio. Zdarzają się jednak wyjątki. Dlatego do wielu słuchawek potrzebne było by coś ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Z tańszych słuchawek wokółusznych otwartych do telefonu warto posłuchać Koss UR-40. Może nie są bardzo efektowne i efekciarskie, za to bardzo wygodne i można ich używać długo bez zmęczenia nimi. Pierwotnie kosztowały 400 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie zakupiłem AKG K550 MK3 granie rewelacyjne. Nowe sprowadzone z Niemiec.Wszysto bardzo przyjemnie tylko trzeba przestawić się na to że one basu mają mniej.Lub raczej inaczej go przedstawiają fajnie mrucząc dołem.Zakup wart ceny😊Nawet jak mi się znudzą to można je sprzedać w dobrej cenie.Jeszcze muszę posłuchać Audio Technica ATH MSR7 I Sony MDR 1AM2.

Edytowano przez Elizjum7919.
błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że MM zrobił promocję na SONY MDR-1AM2 srebrne i zmieściły by się teraz w budżecie jaki zakładałeś. Nie miałem okazji ich posłuchać, choć przez chwilę miałem je w rękach i na głowie. Są zaskakująco niewielkie i bardzo lekkie. Sprawiają wrażenie dość delikatnych. W padach jest niewielkie wycięcia na uszy. Dlatego w odniesieniu do K550 wydają się dość ciasne, które są z kolei robione jakby ze sporym zapasem. Podejrzewam ze brzmienie będzie chyba podobne do pierwszej ich edycji 1A, czyli więcej basu lecz trochę z mniejszym naciskiem na najniższy jego zakres i chyba nie tak przestrzennie jak AKG. A Audio-Technica jak to oni robią dość równo lecz mniej nacisku na detaliczność i również z mniej przestrzennym brzmieniem, choć również z nisko schodzącym dynamicznym basem, bez jego specjalnej ekspozycji.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc spotykałem się z stwierdzeniami o słuchawkach które ważą prawie 300 G że są lekkie. Te Sony MDR-1AM2 wg deklaracji producenta mają ważyć niespełna 190 g i są bardziej kompaktowe niż można by się spodziewać. To raczej słuchawki typowo outdoorowe niż wygodne domowe. No chyba ze używa ich jakaś bardzo drobna osoba. Niemniej jednak wydają się wygodne jak na swoje niewielkie gabaryty. Poprzednie 1A i wcześniejsze 1R były bardzo chwalone za wygodę i urodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. One niedawno kosztowały własnie około 1 tys i są uważane za wybitne w tej dziedzinie jak na zamknięte. Nie miałem okazji posłuchać, lecz bardzo możliwe że w tej dziedzinie dobre mogły by być robione dla Massdropa Sennheiser HD 58X Jubilee . Z tym że są to słuchawki otwarte o impedancji 150 ohm, choć ponoć dość łatwo wysterowywalne. Podejrzewam że basu w nich nie będzie dużo więcej i najniższego zejścia będzie w nich mniej.  Góra również będzie raczej delikatniejsza. Jeśli chodzi o przestrzenność to jest ona domena słuchawek otwartych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.Akg zostają na dłużej naprawdę warte każdej złotówki.Gitara akustyczna bżmi fenomenalnie no i te wokale.Jak oni to zrobili że basu jest mniej a męskie niższe wokale Polecam do muzyki akustycznej.bżmią basowo.Super ta przestrzenność i różnorodność instrumętów woow.Chodź elektroniczną słychać ciut gorzej.

Edytowano przez Elizjum7919.
błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z nimi ( jeśli to w ogóle problem ) nie polega na tym ze basu jest w nich mało, bo jest go raczej sporo. Rzecz w tym że w stosunku do niego relatywnie góry pasma jest dużo  i to daje własnie tak dobrą detaliczność i przestrzenność. Czytałem o próbach modowania K550 dla uzyskania większej ilości basu przez usuwanie elementów tłumiących na przetwornikach i efekty były niezbyt satysfakcjonujące, bo basu wprawdzie było więcej, lecz większość aspektów ich brzmienia które są zaletami uległy pogorszeniu. Po pierwsze te słuchawki powinny pograć ze 2 doby bez ich słuchania, aby nie ulec nie najlepszemu pierwszemu wrażeniu. Dalsza poprawa dźwięku powinna nastąpić dopiero po dłuższym czasie ich używania.

Myślę że lepiej było by lekko stłumić górę pasma do czasu aż się unormują w tej dziedzinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...