Skocz do zawartości

zestaw do Onkyo TX-NR656


W Max

Recommended Posts

Witam serdecznie. Zakupiony w zeszłym roku Onkyo TX-NR656 pracował na razie w kinie domowym z projektorem i starym zestawem prism amethyst 150, który kiedyś był kupiony razem z Yamahą.

Czas na zmiany. pokój ok. 40 m2. Co do budżetu......nie wiem. Może trzeba kupić najpierw samego suba za 1500zł, i czekać dalej, a może jakiś zestaw kolumn np Jamo S606 wystarczy. Głównie do odtwarzania filmów netflix i trochę muzyki ( syn 17 lat, wiadomo). Co do mojego słuchu....nie grało to źle. Wiem że niektórych to stwierdzenie załamało, zdaję sobie sprawę że to słabe kolumny, dlatego chcę coś zmienić. Może nawet ja odczuję różnicę. Dzięki z góry za pomoc.

aaa, słucham prawie wszystkiego , jedynie Martyniuk i jego koledzy mi nie podchodzą, a tak lubię nowinki od rapu syna poprzez stary dobry metal i rock do muzyki klubowej i elektro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo S606 to sprzęt już jakiś czas nieprodukowany więc nie powinieneś zawracać sobie nim głowę. Myślę że jeśli miałbym podobny problem to nie kupowałbym znowu budżetowych rozwiązań bo to nic nie wniesie. Proponuje zestawy, które zapewnią dobre brzmienie i dynamikę a przy tym nie zrujnują budżetu a pierwszy to zestaw Klipsch R-620F + R-52C + R-41M  + R-120SW,  drugi to Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 + Sub 30 A. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, niestety taki budżet może nie tyle że mnie przerasta, ale jakoś ciężko mi dopuścić bym wydał około 7,8 tyś za kolumny, wiem że to może mało logiczne, ale taki sknerus ze mnie. może np MAESTRO II 5.1 (2xF180, 2xS, 1xC, 1xAktiv 200 A) dla takiego głuchego byłby wystarczającym przeskokiem, nie wiem. Jeśli jednak okaże się podczas dyskusji że nie ma to sensu, to może faktycznie zaczekam i zakupię taki komplet. 

Pytanie jeszcze jedno, czy 5.1, czy 7.1 bo też do zrobienia z tym amplitunerem, tylko nie mam gdzie porównać i zastanawiam się czy to ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie rób tego absolutnie.

Ani klipsch z najniższej serii ani Tonsil ani broń Boże jamo

Jeśli twój budżet to 1500 zł i nic więcej to dostaniesz w tej cenie używane sety klipsch F1,B2, C1 albo na tannoy M4/M1/center. 

Jeśli możesz rozbierać i chcesz nowy to opcja aurora jest jak najbardziej trafna. 

Więc jak to u ciebie wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na ...więcej głosów, ale dziękuję i za te dwa, bardzo cenne. W tym momencie stwierdzam że macie Panowie rację. Czekają mnie teraz negocjacje z domowym księgowym. może zawężę poszukiwania w granicy 3- 5 tysięcy. może jakieś promocje się trafią, może bedzie to tylko zestaw typu Kolumna centralna plus dwie boczne, a reszta za jakiś czas żeby nie drażnić żony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

daruj sobie kolego 7.1, skoro budżetu na 5.1 nawet nie starcza. Do tego dochodzą większe problemy z właściwym ustawieniem.

Sam budżet 5k już będzie całkiem spoko i wybór rozsądnych i już w miarę dobrze brzmiących zestawów znacznie się poszerzy. Za 3k też coś się znajdzie, co będzie brzmiało lepiej od tych Prismów.

Zmiana tego co masz, na podane przez Ciebie wynalazki od Tonsila nie wniesie wielkiej zmiany, poza tą w uszczupleniu domowego budżetu. Jamo, czy to z serii 606, czy nowszej również d*py nie urywa, zwłaszcza w muzyce. A jako niemały zwolennik Klipsch'a również odradzam ładowanie się w niską serię "R". Używki z serii Synergy (o ile byś dostał) w tych pieniądzach (wspomnianych przez Piotra) byłyby spoko wyborem, wartym rozważenia. Heco Aurora jak najbardziej na tak. 

To, co jeszcze przykuło moją uwagę, to jak rozumiem na ten moment nie posiadasz subwoofera?! Jak już zdecydujesz się na zmianę, sub'a uwzględnić w nowym zestawie musisz - koniec kropka ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do black jest chwila, dlatego już dzisiaj z Wami dyskusję prowadzę, by nie palnąć jakiego zonka w stylu zakup w media za 1500  zestawu o ciekawej nazwie i tylko nazwie. Jak to kolega napisał nie chodzi mi tylko o uszczuplenie budżetu ( od tego jest żona i jej buty ). Są to przygotowania do bitwy. Wasze spostrzeżenia są analizowane, a zestawy spisywane i selekcjonowane. Mam wiedzę, ale niestety nie w tym temacie, dlatego mądrzejszych słucham.

A może alternatywą jest

SPEKTOR 6/1/VOKAL HS

ZESTAW KINA DOMOWEGO 5.0

CENA 3 699

bądż MELODIKA BL40MK3+BLC20+BLS20. za niecałe 4000zł , czy aurora za 5500 to konieczność.

Edytowano przez W Max
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment szukam miejsc gdzie po prostu posłucham kilku zestawów i stwierdzę jak mocno słoń mi nadepnął na ucho. Jeśli okaże się że SŁYSZĘ, to faktycznie najpierw będzie

zakup 2 plus 1, potem tyły i na końcu sub. I wtedy zdam się raczej na opinie waszą i nie tylko że w tej cenie heco aurora to numer jeden.

Chcę też wszystkim podziękować za zainteresowania i propozycje.

 

Edytowano przez W Max
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, W Max napisał:

Na ten moment szukam miejsc gdzie po prostu posłucham kilku zestawów

i to jest najwłaściwsze podejście do tematu. Nie tylko sprawdzisz, czy słoń nadepnął Ci na ucho, ale w sytuacji, w której okaże się, że tak nie jest, będziesz w stanie też ocenić, jakie brzmienie jest Ci najbliższe - a bywa ono na prawdę różne. Jak już będziesz po odsłuchu, koniecznie podziel się swoimi wrażeniami i wnioskami. Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, do oświęcimia mam kawałek, ale może się wybiorę, są też gliwice i rybnik. Indywidualne upodobania mogą okazać się zupełnie inne niż niektórych forumowiczów z wyczulonym uchem i nie sugeruję się tutaj kwotą, jak pisałem w razie czego będzie to tylko zestaw stereo, jeśli po odsłuchu powiem.....k...urna to jest to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję. Nastawiony na heco pojechałem na odsłuch. Było ciekawie, zabrałem syna lat 17 który nie znał cen, by się nie sugerować. Słuchane melodika, klipsch, heco oraz audio pro. na nasze ucho, bez ściemniania, bez względu na cenę zupełnie subiektywnie po 2 godzinach przełączania z jednych na drugie doszliśmy do wniosku że heco aurora 700, a minimalnie dosłownie minimalnie za nimi audio pro avanto. po uwzględnieniu ceny i bardzo minimalnych dla nas różnic odsłuchowych wybraliśmy te tańsze czyli audio pro. Po podłączeniu w domu.....bardzo zadowoleni. Dziękuję wszystkim za rady. Pozdrawiam i polecam wszystkim odsłuch przed zakupem, bo wiele się nauczyłem i wiele...usłyszałem różnic w poszczególnych głośnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli, jak widać, z tym Twoim słuchem kolego nie ma aż takiej tragedii, jak wstępnie wnioskowałeś.

I tak to się powinno robić. Jechać, posłuchać różnic (czy w ogóle je zauważamy) i wybrać to, co dźwiękowo i finansowo jest najbliższe naszym upodobaniom. Gratuluje zakupu, niech cieszy ucho jak najdłużej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Markcox napisał:

czyli, jak widać, z tym Twoim słuchem kolego nie ma aż takiej tragedii, jak wstępnie wnioskowałeś.

I tak to się powinno robić. Jechać, posłuchać różnic (czy w ogóle je zauważamy) i wybrać to, co dźwiękowo i finansowo jest najbliższe naszym upodobaniom. Gratuluje zakupu, niech cieszy ucho jak najdłużej 

Najbardziej cieszy też fakt, że kasa tutaj nie odgrywała roli wiodącej. Naprawde nie widziałem potrzeby dopłaty do aurora. Bardzo odsłuchowo podobały nam się z młodym te szwedzkie kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

Bardzo dobry finalny wniosek. 

Udało ci się ustawić audio pro tak aby boczny basowiec nie miał negatywnych skutkow brzmieniowych? 

może ma, nie wiem, na ten moment dżwięk mi się podoba i nie słyszę nic niepokojącego, może jakiś wrażliwszy słuch by to usłyszał, a może jest ok, nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...