Skocz do zawartości

Sluchawki BT wokółuszne lub nauszne


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników 

Stoje przed wyborem nowych słuchawek wpadło troszke kasy wiec myśle o budżecie 400-600 zł tak plus minus. Zaznaczam że słuchawki nie muszą być kupione w Polsce.  Musze zdać się na was gdyż nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia słuchawek przez co bedzie to strzał w ciemno tak jak z poprzednimi. A używałem bluedio T4S ale nie są dla mnie zbyt wygodne i po jakiejś godzinie bolą uszy i bas jest jakiś dziwny (chyba ze to w moim modelu jakoś tak ), przez co myslałem też nad słuchawkami wokołusznymi gdyż czytalem ze sa wygodniejsze choć nigdy takich nie miałem wiec nie wiem jak to jest. 

Słucham głównie z domu z laptopa choć dużo też jeżdze pociągiem i wtedy telefon, zależy mi abym nie słyszał nic co sie dzieje oraz zeby inni nie musieli słuchać tego co ja i ze wzgledu na podroze preferuje słuchawki BT ale z mozliwościa podpiecia od czasu do czasu kabla. 

Myślałem nad bluedio victory ale nie można już ich chyba nigdzie dostać a v2 jakoś do mnie nie przemawiaja z tego co patrzyłem, patrzyłem rowniez na bluedio ufo plus ale widze tylko pps8 a czytałem ze lepsze sa pps12 a tych tez nigdzie nie ma.

I jak to jest z tymi wokółusznymi ? czy faktycznie sa wygodniejsze ? ktoś może sie wypowiedzieć i doradzić jakiś model ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy długotrwałym słuchaniu najwygodniejsze są słuchawki wokółuszne, bo nie naciskają na uszy. Dobrze jeśli jest w nich możliwie dużo miejsca wokół uszu. Takie słuchawki są wtedy stosunkowo mało mobilne. Przykładem takich słuchawek mogą być AKG K550. Przewodowe o dużej skuteczności, dzięki temu łatwo je napędzić.

Z bluetooth może warto ograniczyć się do Sennheiser HD 4.40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza niewielką różnica w kolorystyce różni je tylko obecność ANC. Czy warto ? To pytanie musi sobie zadać kupujący. ANC nie poprawia dźwięku lecz przydaje się gdy jesteśmy narażeni na hałas z zakresu niższych częstotliwości, głównie w środkach transportu ( np. autobus, pociąg , samolot ). ANC zawsze można wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wartych polecenia w tej cenie słuchawek nausznych bt. Zwykle w tej konwencji robi się albo tanie słuchawki bt, albo gdy są drogie, nie są warte swojej ceny. Jeśli już, to lepiej wybrać dobrej jakości słuchawki nauszne przewodowe i do nich kupić zewnętrzny odbiornik bluetooth z wzmacniaczem słuchawkowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem właśnie na to rozwiązanie z przewodowymi i odbiornikiem ale jest to jednak dalej noszenie kabla nie potrzebnie :/ 

Bo rozwazam taka opcje zeby do domu wokółuszne a na podróże jakies tansze nauszne gdyż są bardziej podręczne, nie wiem czy to warte czy lepiej dołożyć do jednych tylko wtedy czy nauszne czy wokółuszne ? A jeśli dołożyć do jednych to czy dalej zostawić Sennheiser HD 4.40  czy jest jakiś duży przeskok do innych do ktorych warto dołożyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze jest mieć kilka par słuchawek na różne okazje. Jednak najsensowniejsze wydaje się kupienie jednych bardziej uniwersalnych niż 2 pary gorszych w każdej sytuacji. Myślę że do tego celu dobrze nadawały by się np. Sony MDR-1000X. Da się je kupić jako używane w dobrym stanie ze zwrotów poniżej 600 zł, na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...