Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz Yamaha AX-900, A-1000, czy inne..


RobArt

Recommended Posts

Witam 
Na początek wyjaśnienia: jestem totalnym amatorem w tej materii i potrzebuję pomocy doświadczonych Kolegów i Koleżanek w wyborze wzmacniacza i kolumn.
Czytając i szukając informacji w "internetach" mam coraz większy mętlik, "im dalej w las tym więcej drzew" 
Dotychczas działał u mnie zestaw pianocraft Yamahy, lecz przyszedł czas na zmiany.. 

Zestaw, (bo nie tylko wzmacniacz) miałby funkcjonować w pomieszczeniu ok 20 m² z:
- Yamaha KX-670 deck
- Sony PS-X7 i PS-X6 turntable
- przydałby się do tego tuner i CD, ale to "inna para kaloszy" 

Zastanawiam się nad wzmacniaczami Yamaha, to na nie pada wybór. Teraz pytanie :jaki? Zastanawiam się nad modelami:
- Yamaha AX-900, już od 900 zł wzwyż
- Yamaha A-1000 wraz z tunerem za 1500 zł

Chodzą mi też po głowie tańsze konstrukcje:
AX-700, AX-730, AX-870, AX-890, AX-960..
A może warto zwiększyć budżet i zainwestować w Yamaha M-60 i C-65 za około 2400 zł lub CA-1000 za ok 2400 z zagranicznych serwisów aukcyjnych (koszt z przesyłką)

Najczęściej słucham jazzu, muzyki poważnej, ale także rocka i innych gatunków muzycznych z płyt winylowych i kaset.

Proszę o pomoc, informacje jaki wzmacniacz Yamahy warto wziąć pod uwagę i jakie kolumny do niego dobrać? Mój faworyt to AX-900
Na wzmacniacz i kolumny chciałbym przeznaczyć 2500-3000 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

@RobArt

To zależy czy zakup ma być w ciemno, czy zamierzasz jeździć na odsłuchy. 😁

Przy odsłuchach łatwiej jeździć ze wzmacniaczem niż dźwigać "paczki" po kilkanaście kg szt, czasem więcej. 

Kolumny, czy wzmacniacz najlepiej wybrać pod kątem muzyki, której się słucha. Ale trzeba też mieć świadomość jakiego dźwięku się poszukuje. Gorzej jeżeli proszący o poradę nie ma osłuchania.. Wtedy najlepszym wyjściem jest wycieczka do najbliższego salonu audio i posłuchania kilku zestawów. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolumny też :)

Idea była taka, aby skompletować zestaw, który "ładnie" zagra, a że mam już magnetofon Yamaha to pomyślałem, że fajnie będzie jak całość zaistnieje pod tym szyldem.

Wyczytałem sugestie, że z tym wzmacniaczem (AX-900) dobrze zagrają:

Infinity

Dali

Quadral

6 minut temu, 1Ender napisał:

@S4Home

@RobArt

To zależy czy zakup ma być w ciemno, czy zamierzasz jeździć na odsłuchy. 😁

Zamierzam jeździć :)

Przy okazji "poznam swój kraj", to fajny powód do wycieczki :D

Przeważnie słucham jazzu, choć ostatnio gości często Julia Jacklin, Tommy Guerrero na talerzu :)

Zdarza się muzyka poważna, orkiestrowa, fortepian, a i od rocka nie stronię..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...