Skocz do zawartości

Kino domowe do małego salonu - budżet 5k


Tomasz Macelko

Recommended Posts

Nie no SB 2000 jest dużo lepszy od klipscha. Ale masz teraz na promocji sb12nsd który jest poprzednia wersja właśnie 2000 za dużo mniejsze pieniądze.

Z netflixa wystarczy ci klasyczne arc.

No a kolumny to jednak jak widzisz różnica jest. Klipsch na pewno bardziej wciąga daje emocje. Ale na dłuższą metę męczy. Z kolei w dali odwrotnie. Nie męczą, ale też nie walną tak kiedy trzeba. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arc i kabel optyczny wystarczą w 100% do bezstratnego dźwięku z netflixa czy innego streamingu? Nie mają ograniczeń w stosunku do eARC? Atmos (jakbym chciał dołożyć)? Zastanawiam się nad klasą Amplitunera. Patrząc na Onkyo, dla eARC musiałbym wziąć tx-rz830. Czy przy tej półce cenowej kolumn warto dopłacać drugie tyle do ampli (~4000zł za 830 vs ~2000zł za 686)?

 

@S4Home sb12nsd jest teraz cenowo w okolicach sb-1000, czy o tej cenie mówisz, czy można go dostać jeszcze niżej? sb12nsd > sb-1000? 

Generalnie chętnie bym się odezwał po wycenę, tylko wydaje mi się, że lepiej zacząć od wybrania zestawu, a potem uderzać, żeby się sprzęt podobał, a nie tylko cena.

 

Wracając jeszcze do porównania kolumn, to zaczynam się zastanawiać czy to nie była wina elektroniki, albo pomieszczenia. Bo jak słuchałem na wcześniejszym odsłuchu Klipschów, to MEGA mi się podobały i właśnie "dały emocje", a na ostatnim odsłuchu w porównaniu z dali nie czułem tak tego. Były inne, ale nie bardziej żywe. Dali nie były przy nich nudne, miały po prostu trochę więcej środka.

Po tym co Ty piszesz to Klipsche w teorii powinny mi się bardziej podobać, lubię bardziej "agresywny dźwięk, efektowny", ale tego nie słyszałem. Żałuję, że nie dealujecie Klipschami. Nie widzę, żadnego innego sklepu w akceptowalnej odległości, w którym mógłbym oba zestawy porównać jeszcze raz. Albo sprzedają Klipsche, albo Dali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest widziane pisanie postów jeden po drugim, jeśli niemile, to przepraszam.

Pomyślałem sobie, że jeśli zdecyduję się na Oberony, które schodzą dość nisko i mają spory bas jak na stereo, to przy subwooferze raczej priorytetyzowałbym kino, niekoniecznie muzykę.
Czy w takim wypadku, jeśli przy muzyce sub siedziałby cicho, zamknięty SVS jest dalej dobrym wyborem? Zagadałem do jednego sklepu, który handluje SVS'ami koło mnie i uważają, że odsłuch subów poza domem nie ma sensu i nie przeprowadzają takich. Mogą mi go tylko wypożyczyć, ale to jest już dla mnie jakiś commitment i głupio mi będzie tego w razie czego nie kupić(?). Wracając do tematu: czy typowo do kina, np. Klipsche nie będą równie dobre, a przy tym tańsze? Podobają mi się estetycznie, szczególnie ta starsza seria (tj. albo R-12SW, albo R-112SW). A jeśli svs, to może seria PB? 

Salon mam jednak tylko te 15m2 i nie wiem ile pieniędzy na sub nie będzie overkillem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomasz Macelko napisał:

arc i kabel optyczny wystarczą w 100% do bezstratnego dźwięku z netflixa czy innego streamingu? Nie mają ograniczeń w stosunku do eARC? Atmos (jakbym chciał dołożyć)? ....

Niestety, zarówno ARC jak i kabel optyczny obsłużą jedynie DD i DTS w podstawowych wersjach. W przypadku DDTrueHD  lub DTS HD-MA a zapewne i Atmos potrzeba eARC. Można kupić amplituner z eARC albo przystawkę z android TV (i netflixem) i podłączyć pod amplituner. TV działa wtedy jako monitor.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG c9 ma eARC, także myślę, że warto pójść w ampli, które ma eARC w takim razie. Czyli zawęzi to wybór do Onkyo TX-RZ830 i Denona X3500. Jeśli Denon to kluchy, to chyba lepszym wyborem będzie Onkyo w obu przypadkach (Klipsch i Dali - Klipsch nie brzmiał dla mnie krzykliwie)? Spróbuję jeszcze porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maverick2005 napisał:

Tak,warto wypożyczyć subwoofer do domu i sprawdzić w kinie jak grają, najlepiej od razu dwa różnej konstrukcji np. svs SB vs PB lub SB vs Klipsch r112,mi taki test w domu pomógł w podjęciu decyzji który bas bardziej mi odpowiada.

Dokładnie najlepiej testować w domu przy przy własnej akustyce wtedy najłatwiej o najlepszy wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2019 o 16:17, Tomasz Macelko napisał:

arc i kabel optyczny wystarczą w 100% do bezstratnego dźwięku z netflixa czy innego streamingu? Nie mają ograniczeń w stosunku do eARC? Atmos

Mają. Bo optyczny i arc nie przepuszczają sygnału bezstratnego. Ale takiego w netflixie nie ma. Ani HD ani atmosa

 

Sb12nsd to model wyższy ale straszy od 1000? Ja bym w niego szedł jeśli już svs.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kina to udało mi się ustalić tyle, że Dali Oberon 7 podobają mi się na pewno najbardziej ze słuchanych przeze mnie zestawów. Podobają mi się o dziwo bardziej na amplitunerze Denona, niż na amplitunerze Merantza - ale niestety nie mogłem się dogadać żeby porównać go z podobnej klasy amplitunerem onkyo - czy myślicie, że jest szansa zamówić (i zapłacić) sobie dwa amplitunery tej samej klasy od Denona i Onkyo i zwrócić jeden z nich? Chciałbym skorzystać z okresu nieco niższych (?) cen i zamówić jednak już ten sprzęt.

Napisałem o wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...