Skocz do zawartości

Jaki kabel głośnikowy(przekrój)


jabert

Recommended Posts

1 godzinę temu, jabert napisał:

Witam, potrzebuję ok 6,5-7  metra kabla do podłączenia jednej z podłogówek, druga blisko ok 1 metra. Pytanie jaki przekrój kabla 2,5 czy raczej 4mm2 zwłaszcza dla tej dłuższej ?

Łączę Tx-8270 z Aurorami 700 jeśli to ma znaczenie.

Długości najlepiej aby były te same. 2.5 wystarczy w zupelnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jabert napisał:

Witam, potrzebuję ok 6,5-7  metra kabla do podłączenia jednej z podłogówek, druga blisko ok 1 metra. Pytanie jaki przekrój kabla 2,5 czy raczej 4mm2 zwłaszcza dla tej dłuższej ?

Łączę Tx-8270 z Aurorami 700 jeśli to ma znaczenie.

Nie, to błędne założenia. 

Nawet jeśli jeden kabel będziesz miał 5m, a drugi 2,5m to różnicy między kanałami nie będzie i nie przekrój ma znaczenie dla jakości dźwięku. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd rozchodzi się niemal z prędkością światła....Ale też gdzieś czytałem, że kable powinny być zbliżonej długości (nie wiem dlaczego).

Czytałem że za jakość kabla audio odpowiedzialne są takie parametry, jak rezystancja (im mniejsza tym oczywiście lepiej), ważne żeby był z czystej miedzi, dobre ekranowanie.

>>Łączę Tx-8270 z Aurorami 700 jeśli to ma znaczenie.

Tak mocny wzmacniacz, to chyba lepsze byłyby Aurory 1000 (nie mam pewności). Ja grałem na 8250 + Aurory 700 i jest to dobrze dobrany zestaw, który wypełni nawet duże pomieszczenie.

Edytowano przez jazzzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie dużo lepsze są wtyczki, szczególnie jak trafisz na sztywny kabel. Poza tym niestety dziś wiele kolumn ma zaciski (nakrętki) plastikowe i trudniej jest to dobrze przykręcić.

Od razu uprzedzam kolejne pytanie - w Onkyo 8270 będziesz musiał wyjąć plastikowe "pypki" (rodzaj zaślepek) z gniazd, a więc dobrze mieć no. kawałek drutu czy śrubokręt o odpowiedniej średnicy. Niektóre osoby są zaskoczone, że nie mogą włożyć wtyczek do Onkyo :)

Ile chcesz . możesz wydać na kable? Ze swojej strony, jeśli szukasz tańszych kabli, to polecam firmę AudioProfit_pl na Allegro.

https://allegro.pl/uzytkownik/audioprofit_pl?bmatch=baseline-cl-dict42-uni-1-2-1002

Edytowano przez jazzzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć wszystkim:)

Nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu, dlatego chciałbym tutaj zapytać Was o takie przewody:

https://sklep-elektronik.pl/przewody-glosnikowe/przewod-glosnikowy-2x25-czarno-czerwony-miedz-kab0386.html

https://sklep-elektronik.pl/przewody-glosnikowe/przewod-glosnikowy-2x25-tlyp-p-c-miedz-bx0323.html

Widełki oraz zaciski bananowe mam, więc chyba nie ma sensu szukać gotowych przewodów, tylko czy takie j/w do czegoś się nadadzą czy to są może jakieś tanie chinczyki. Sklep ten jest w mojej miejscowości dlatego z niego są linki;)

Oczywiście jestem otwarty na Wasze sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przewód jak przewód. Jeśli jest z czystej miedzi (miedź beztlenowa, nie utleniająca się), bez tańszych domieszek to ok. Gorzej jak miedz jest tylko na wierzchu a w srodku jakis inny materiał. Zazwyczaj przy opisie miedzianych kabli jest napisane że wykonano w technologii OFC i takich bym szukał. W tych linkach takiej informacji nie widze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...