Skocz do zawartości

Polk Audio Signature S55 opinia?


Damian.zg89

Recommended Posts

A co chcesz wiedzieć. Może lepiej podjechać do salonu i posłuchać, jeśli masz taką możliwość, zapraszam do nas, mamy pełny asortyment Polk Audio. Jest także możliwość wypożyczenia.

Ogólnie to kolumny o swobodnym, szybkim brzmieniu z mocnym, konturowym basem, szczegółową górą pasma. Świetnie sprawdzą się w szybszych, dynamicznych gatunkach muzycznych oraz we współpracy z raczej dociążonym, plastycznym wzmacniaczem.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę postaram się rozpisać. Początkowo zastanawiałem się na wyższą wersją tych polek s60, lecz po wymianie kilku wiadomości ze sklepem odradzono mi kupowanie ich i zapoznanie się z właśnie s55 jako kompromis cenowy do akustyki docelowego pomieszczenia. Ogólnie coś tam wiem, zapewne coś tam niby wiem że wiem więc raczej jestem laik i w związku z tym mam pewne "ale" co do:

Brzmienie basu bez głośnika niskotonowego? 2 Dość spore średniotonówk z pewnością dobrze biją, lecz co z samym buczeniem/wyciem mocnym trzymającym basem. Czy te kolumienki ogarniają tego typu mocny bass, czy musiałbym kupować razem z subem.

Pasmo przenoszenia mojego Leciwego amplitunera to 20 - 20.000 Hz a w info polek mamy 26 - 40.000 Hz czy w takim razie coś tracę? Szukać również nowego ampka? Aktualnie mam str780qs od sony i nie chciałbym się go pozbywać. Czy może na to nie patrzeć i żadnych zgrzytów nie będzie?

Nie wiem co robić na odsłuch nie mam czasu w Polsce jestem tylko na weekendy brak czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny których na pewno nie wybierzesz na temat opinii w sieci. Zachwalają je ci którzy już mają. Typowe polskie podejście. Z kolei ci co słuchali i nie wybrali piszą dlaczego.

Moim zdaniem kolumny nie neutralne. I nie bardzo bezpieczne do kupowania w ciemno. Jeśli ktoś po odsłuchu świadomym z porównaniami stwierdza że tak. To ja to rozumiem. Ale jeśli komuś się podobają po kupnie w ciemno to bujda z takiej opinii. 

Wypożycz kolumny do domu i odsłuchaj albo przestań o nich myśleć. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra odsłuchałem s55e i s60e zdecydowałem się na s60 albo s60"e". Słuchałem kolumn kefa i focali dla porównania i focale to miazga rewelacja seria aria bodajże, lecz cena zbyt wysoka, bo nie wiem czy do polek w niedalekiej przyszłości nie będę musiał wymienić ampka. Teraz pytanie, gdzie kupić? Na ceneo taki rozpierdziel, że nie wiadomo o co chodzi tym sklepom. Raz seria s60 za 2k, raz s60e za 2200/2600 co niby niczym nie różni się od wersji bez dopisku "e" gdzie wystawiają s60 a sprzedają tylko z "e" z opisem czarne choć z wyborem koloru na białe gdzie białe droższe?? Zgłupieć można. Amazon niby czarne bez "e" za niecałe 4k lecz takich gabarytów tam nie kupowałem i się lekko boję. Ktoś doradzi jakiś zaufany sklep? 4,5k fajnie byłoby nie przekraczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Damian.zg89 napisał:

Do gry dołączają focale chorus 726. W poniedziałek obdzwaniam sklepy i pytam pierw o focale. Zrobią cenę 4,5k to biorę.

Myślę ,że spokojnie za 4tysie albo i mniej do wyjęcia , szczególnie na Black Friday , oraz z uwagi iż ta linia wychodzi , bo wlazła chora ;)  Zagadaj do q21 , rok temu chorusy 716 po 3000zł sprzedawali na BF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kubakk napisał:

Myślę ,że spokojnie za 4tysie albo i mniej do wyjęcia , szczególnie na Black Friday , oraz z uwagi iż ta linia wychodzi , bo wlazła chora ;)  Zagadaj do q21 , rok temu chorusy 716 po 3000zł sprzedawali na BF

No to teraz czaję się na Focale Chora 826 😁 o polkach zapominam dźwięk focali kozak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damian.zg89 napisał:

No to teraz czaję się na Focale Chora 826 😁 o polkach zapominam dźwięk focali kozak.

Dla mnie wygląd chory jest kiepski , wolę swoje chorusy 716 :) 

No i tak jak pisałem na wychodzącą linię możesz dostać mega dobrą cenę ,a brzmienie jest jak na ten budżet bardzo dobre.

PS: trzeba jakiś temat o black friday może założyć , też coś z wychodzącej linii może nabędę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian.zg89 świetnie Cię rozumiem. Byłem dzisiaj na odsłuchach konkretnych kolumn Audiovector QR3. Miały świetny szybki bas, idealny do muzyki elektroniczej ale wokale w rocku były jakieś takie płaskie bez polotu. Pan ze sklepu zadał kilka pytań czego mi brakuje w dźwięku, jaki mam pokój i zaproponował Graham Chartwell LS6 były przepiękne wokale, super stereofonia, ciepły dzwięk ale znowu przy szybszej muzyce bas się jakby zlewał i gubił detale. I wtedy powiedział "wiem" i przejechał z Focal Aria 926, tam nie brakowało już niczego, sprawdziły się w każdym odsłuchiwanym kawałku. Nie było ani szorstkości, ani za ostro, ani bas nie był rozlany. Nie byłem dzisiaj gotowy aby wydać taką sumę ale kiedy wychodziłem ze sklepu pomyślałem sobie o polk audio s55e za w sumie jakieś 650 euro. Miałem s50e i właśnie tam było tak ,że i bas był sprężysty i były wystarczająco efektowne i nie było ostro na górze. Gdyby nie to,że mam jeszcze kilka modeli do odsłuchania to chyba zamówiłbym je z Amazon znowu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2019 o 09:23, Q21 napisał:

A co chcesz wiedzieć. Może lepiej podjechać do salonu i posłuchać, jeśli masz taką możliwość, zapraszam do nas, mamy pełny asortyment Polk Audio. Jest także możliwość wypożyczenia.

Ogólnie to kolumny o swobodnym, szybkim brzmieniu z mocnym, konturowym basem, szczegółową górą pasma. Świetnie sprawdzą się w szybszych, dynamicznych gatunkach muzycznych oraz we współpracy z raczej dociążonym, plastycznym wzmacniaczem.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny dla forumowicza.

Chora

Chorus

Polki

Tak sobie przeglądam waszą stronkę i może zrobicie mi przedBlackFriday cenowy na te kolumienki? 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na Black friday jak radzą koledzy. Przez to że wchodzi nowa seria chora to piątkową wyprzedaż będzie momentem dla wszystkich do pozbycia się właśnie starszej serii w znacznie niższych cenach. Wiem to jeszcze dużo czasu. Ale jest szansa że dostaniesz je takiej niż teraz po negocjacjach :):)

zapewne sam dystrybutor będzie je wyprzedawał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak poczekam tak jak radzicie na ten czarny piątek, dostałem ofertę na F-Chora z 6k na 5,6 pewnie za 5,5 by puścili już dziś, a o polki i chorusy już nie pytałem. Chciałbym łyknąć te chory za 5k w pierwszej kolejności nastawiam się na nie. Mam z 5 sklepów w zakładkach, będę zaglądał na bieżąco a jak coś kupię dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za późno kolego ja już kartony do piwnicy zniosłem, tak to już mam czasem przy zakupie brak mi cierpliwości a szczerze to wątpię, żeby znalazł się sklep, co lepszą ofertę zrobi na nową linię w BF. Napisz, jeżeli chcesz dam ci namiar na ten sklep 1k zbili na starcie, a dalej to nawet nie próbowałem. Inne sklepy albo nie odpisywały (do dziś) albo 300/400 co mnie nie zadowalało. Zdecydowałem się na Focale Chory 826 czarne. Sklep wysłał natychmiast na drugi dzień (wczoraj) miałem w domu i pomału wygrzewam. Oceniać kolumn nie będę na świeżo, bo to wiadomo oh/ah cud/malina itp. więc jak byś chciał Chorusy to pacząc tak, że na nową linię dali tysiaka zniżki przed BF to próbuj więcej zbić na starej.

 

IMG_20191110_193200.jpg

IMG_20191110_193130.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...