Skocz do zawartości

Kino domowe / głośniki dolby atmos


chris577

Recommended Posts

Witam Panowie

Pomieszczenie gdzie bedzie grało kino domowe 20-25m2 / przeznaczenie filmy 80% muzyka 20%

Mam kilka pytań:

1. Posiadam kino domowe Onkyo tx-nr686 i właśnie dzisiaj dokupiłem zestaw głośników Polk audio T531 5.0 , czy to dobry zestaw?

2. Mam też subwoofer Koda 100b i zastanawiam się czy nie zmienić na Magnat monitor supreme sub 302a , czy jest sens zmiany?

3. Głośniki dolby atmos Jamo s8 atm będą dobrym wyborem do moich kolumn czy może jakieś inne polecacie. Muszą być stojące nie chce podwieszanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w Twojej konfiguracji Polk Audio T531 z Onkyo bardzo dobrze sprawdzi się, szczególnie jeśli system będziesz dedykował w większości do kina domowego. Jeśli chcesz stworzyć Dolby Atmos, Jamo S8 ATM to dobra opcja, nic w podobnym budżecie lepszego nie znajdziemy. Natomiast w kwestii subwoofera ja osobiście wybrałbym coś z oferty Klipsch. U Ciebie sprawdzi się już model R-100SW, chociaż jeśli mógłbyś trochę zwiększyć budżet, model R-120SW będzie bezkompromisowy. 
Zapraszam serdecznie po indywidualne wyceny dla forumowicza oraz jeśli masz taką możliwość, na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz , dopiero teraz wyczytałem że Jamo s8 atm nie pasują do mojego zestawu,  ponieważ są tylko kompatybilne z trzema głośnikami Jamo ( nie posiadają standardowego podłączenia kabla do głośnika) . Jakie są inne dobre głośniki dolby atmos w tej cenie ? Co do subwoofera to dlatego wybrałem Magnata ponieważ stosunek jakość/cena podobno bardzo dobry , a na inny na razie budżet domowy  nie pozwala. Klipsch to trochę inna półka cenowa niż Magnat ale może warto dozbierać do czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

1.Pytasz po wybraniu kolumn?

2. Tak wymiana na ten sub przyniesie korzyści. W cenie klipscha kupisz dwa. A jeśli tak będzie to klipsch może robić już tylko na podstawie do kwiatków. 

3. Nie kupuj tych kolumn. One ci nie dadzą żadnego atmosa.

Pozdrawiam

 

1.Pytam ponieważ chciałem utwierdzić się w przekonaniu że dokonałem dobrego wyboru.

2. Czyli dwa Magnaty 302a dają lepszy efekt niż jeden klipsch R 120SW ?

3. To jakie kolumny dadzą mi efekt dolby atmos ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem to uczciwie wycenione kolumny. Tak jestem za.

2. Zdecydowanie tak

 

3. Takie montowane na suficie lub przy.

21 godzin temu, Kubakk napisał:

Czemu nie dadzą ? a dali ateco przy suficie ?

Testowałes? Ja przyznam że nie. Myślę że one mogą działać. Ale tu trzeba konieczne zwracać uwagę na ustawienie. 

Jak będą za daleko to nie będzie atmos tylko Dolby IIz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Anubarak napisał:

Ja mam Dali Alteco, ale podwieszone pod sufitem. Jakoś jestem z dala od cudów techniki w stylu  atmosy odbijające dźwięk od sufitu, nie ma szans by to działało jak należy. Nawet chyba moich w ten sposób nie sprawdzałem xD 

a te podwieszone na górze z przodu , jak dźwiękowo ? fajnie czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są fajne głośniki, grają ładnie, na pewno nie tanio. Natomiast czy polecałbym je do Atmosa? Powiem tak, plan był na 4x Dali, ale, że z tyłu na ścianie mam karnisz, nie miałbym jak ich powiesić, wiec musiałem iść na kompromis i kupić tam podwieszane do sufitu STX E-200 N. No i różnica jest, STX to kupa, która "gra" szorstko i ostro, tanio. I teraz o ile podczas seansu filmowego ciężko odróżnić STX od Alteco bo wiele się dzieje, to już na spokojnie gdy puszczę np demo helikoptera krążące po pokoju, to jestem w stanie odróżnić po barwie, który głośnik gra (oczywiście pomijając fakt, że jedne graja z przodu drugie z tyłu). Lubię też słuchać muzyki na multichannel stereo na całym secie z podbitymi Dali o kilka decybeli, jest super. Czy wybrałbym Dali na przód jeszcze raz? Ciężko powiedzieć, jeśli ktoś jest na budżecie to nie ma sensu bo podczas filmu takie STX i tak dają radę. A kto może sobie pozwolić to powinien być zadowolony, bo to fajne głośniki, które oferują więcej niż taniacze za odpowiednio wyższą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam Panowie

Prosze o opinie na temat tych głosników do DOLBY ATMOS , które chcę zawiesić pod sufitem :

- Quadral Phase A5

- DYNAVOICE - Ref Magic FX-4 v.3

- ATMOS RAPTOR X WILSON

- Dolby Atmos Magnat ATM 202

- Polk Audio Reserve R900HT

- DALI Fazon Mikro Speaker Pair

Prosze o opinie , czy znacie , czy warto i które ?

Dali Fazon Mikro.png

dynovice fx4v3.jpg

large_Magnat-ATM202-Beauty-Paar.jpg

polk audio r99ht.jpg

quadral 1.jpg

Glosniki-dolby-atmos-Wilson-Raptor-X-kolumny-DTS-X.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Napisałeś to też w innym wątku. Napiszę to samo. 

To nie są kolumny atmos. Część z nich stara się nimi być. Udaje. Ale nie są. 

Jak zawiesisz kolumny POD sufitem to nie ma atmosa.

Piotr

Dzieńdobry Panie Piotrze

Dziekuje za odpowiedz , szanuje każdą informacje  , chociaż zdziwiony jestem bo

na ogłoszeniach jest zaznaczone że to głosniki górne do Dolby Atmos , ale może czegoś nie napisali - tak jest czesto

w takim razie ma Pan jakieś modele nie rozrywające kieszeni , a które może Pan Polecic ?

Jeszcze raz bardzo dziekuje

Pozdrawiam

Zapomniałem dodać , ze chce je zawiesić pod sufitem ( około 40 cm pod sufitem ) na takich jak na wysłanym zdjeciu uchwytach .

Prosze sie nie dziwić moimi pytaniami , bo chociaż duzo czytam , to jednak jestem nowy w tych nowościach

11.jpg

Edytowano przez Darek Narozny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos przy 5.1.2 montuje się nad sobą lekko z przodu - nad kolanami przy standardowym suficie, a głośniki kieruje się na słuchacza. Takie uchylne sztywne mocowanie wyżej podanych propozycji wyklucza prawidłowe skierowanie głośników. Ale przy 5.1.4 kiedy dwa Atmosy są przed nami, a dwa za nami to już jest dużo lepiej. Pierwszy rysunek poglądowy trochę mylny, zerknij na kąty w ostatnim bocznym widoku.

5.1.4.thumb.PNG.48c89465b20f519a0c659bdd79b4515e.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Darek Narozny napisał:

na ogłoszeniach jest zaznaczone że to głosniki górne do Dolby Atmos , ale może czegoś nie napisali - tak jest czesto

Oni to tak sprzedają bo Atmos spowodowało ożywienie działu kina domowego. Wię trzeba było coś zrobić aby kazdy z nas mógł tego liznąć. 

20 godzin temu, Darek Narozny napisał:

w takim razie ma Pan jakieś modele nie rozrywające kieszeni , a które może Pan Polecic ?

Tak. Kolumny które są NA suficie.

20 godzin temu, Darek Narozny napisał:

Zapomniałem dodać , ze chce je zawiesić pod sufitem ( około 40 cm pod sufitem ) na takich jak na wysłanym zdjeciu uchwytach .

Prosze sie nie dziwić moimi pytaniami , bo chociaż duzo czytam , to jednak jestem nowy w tych nowościach

To nie ma nic wspólnego z Atmosem. To są kolumny przednie górne. EWIDENTNIE!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...