Skocz do zawartości

wymiana wzmacniacza Yamaha AS500


Grzegorz Kwiecinski

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc. Od kilku dni jestem posiadaczem kolumn marki Klipsch  RP 260F i zastanawiam się jaki wzmaciacz znacząco polepszyłby jakość dzwięku, zaznaczam że cały mój system to Yamaha i chciałbym żeby tak pozostało , słuchana muzyka to symfoniczny metal z nośników cd. Kolumny niestety nie grają najlepiej z tym rodzajem muzyki. Nie zrozumcie mnie żle one grają genialne gdy używam gramofonu ( opadła mi szczęka gdy włączyłem Kraftwerk dla przykładu ) i słucham innych gatunków muzycznych na winylach ale niestety nie w mojej ulubionej muzyce. czy pod tym wzmacniacczem mogą zagrać lepiej z YAMAHA M-65 POWER AMPLIFIER & YAMAHA CX-800 PREAMPLIFIER ? , proszę też o opinię czy warto byłoby wymienić odtwarzacz cd na lepszy , mój obecny to Yamaha CD-S700. Dziękuję z góry za wszelką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zacznę od końca bo tak szybciej. Odtwarzacz CD 700 to dobre urządzenie i nie warto go zmieniać.

Z kolei wzmacniacz tak. I niestety właśnie nie na Yamahę. Ona zgrywa się z klipschami w sposób jasny. Dość drażniący. Zapewne to ci przeszkadza. Wymieniając na as701 tego nie poprawisz. 

Moim zdaniem magnat mr780 czy też atoll in 100 są tu znacznie lepszymi wyborami.

Zapraszam po wyceny i odsłuch sprzętu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać wzmacniaczy grających cieplej od Yamahy bez względu na jaki model byś się nie zdecydował połączenie tych marek w stereo jest nie do końca trafione. Szukałbym wzmacniaczy takich jak Nad, Audiolab, Advance Acoustic  czy Attol to urządzenia, które znacznie lepiej zgrają się z twoimi kolumnami. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie , mój odtwarzacz cd był kupiony jako nowe urządzenia jakiś czas temu ale od początku nie czytał nośników usb. kiedyś mi to nie przeszkadzało ale teraz zastanawiam się co może być przyczyną, po włożeniu nośnika usb z zawartością mp3 nic się nie dzieje i nie wykrywa go na wyświetlaczu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

Sprawdz jaki masz system plikow na urzadzeniu np. na pendrive FAT16, FAT32 czy NTFS, bo to jest pewnie przyczyna. Male prawdopodobienstwo, ze odtwarzacz ma zepsute wejscie USB.

a jaki powinien być system plików żeby działało poprawnie, jestem nowicjuszem w tej kwestii 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku nie czytał? Ostatnio odtwarzacze Yamahy mimo że dobrze grające pokazują swoje ciemne strony. 

Tu przyczyny mogą być dwie. 

1. Jeśli od początku nie grał to faktycznie jest uszkodzone gniazdo

2. Zapis plików. Sprawdź na fat 32, wrzuć pliki MP3 bez folderów, tylko luźno. I nie dawaj większego pena niż 8gb. Wtedy zobacz. 

Czy USB jest prąd? Pamięć się świeci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...