Skocz do zawartości

Amplituner do Heco Arora 700


jabert

Recommended Posts

Witam, jestem PRAWIE zdecydowany do owych kolumn dokupić amplituner TX-8270 i CD-7030 (czyli budżet ok 3,5 tyś.).  Chodzi po głowie mi jeszcze Jamaha R-N803D i Denon DRA-800H z jakimiś odtwarzaczami CD. Czy w tej  cenie coś innego powinienem rozważyć ?. Czy zostać przy pierwszej opcji ?. Nie mam za bardzo czasu na odsłuchy, więc muszę podjąć decyzję na podstawie waszych podpowiedzi. Pomieszczenie 25m2, kable klotz ls225, muzyka Dire Straits itp. Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

każdy z powyższych zestawów zagra dobrze z kolumnami Heco. Obiektywnie pod względem jakości dźwięku moim zdaniem najlepsza w tym zestawieniu będzie Yamaha R-N803D. To urządzenie zbudowane na bazie klasycznego wzmacniacza A-S701 i niewiele mu ustępujące. Yamaha ma także system kalibracji akustyki pomieszczenia. Onkyo TX-8270 oraz Denon DRA-800H to dobre amplitunery, Onkyo oferuje równe, analityczne brzmienie, Denon natomiast wyróżnia się lepszą plastyką, wypełnieniem, trochę cieplejszym charakterem grania. Obydwa mają także wejścia i wyjścia HDMI, które pozwalają w bardzo łatwy sposób podłączyć i sterować wszystkimi urządzeniami audio-Video w domu.

Co jeszcze jest dostępne - spójrz na NAD C338. To klasyczny wzmacniacz, ale z wbudowanym modułem google chromecast, który także daje Ci duże możliwości sieciowe. Jeszcze lepszym, ale niestety droższym rozwiązaniem jest np. Audiolab 6000A lub Cambridge Audio CXA60, może także bardzo klasyczny, ale dobry dźwiękowo brytyjski wzmacniacz NAD C356 BEE
Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. U nas wszystko jest dostępne. Oczywiście dla forumowicza atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem słucham głównie płyt cd , ale domownicy czasem słuchają też radia. Cd jest na pewno głównym źródłem i na nim najbardziej mi zależy, chociaż spotify itd. może być uzupełnieniem.

Myślałem o amplitunerze, takie rozwiązanie uniwersalne, ponieważ szkoda mi było kupować zewnętrzny  tuner (jakość dźwięku z tunera jest dla mnie sprawą drugorzędną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nikt nie korzysta już z tunera. One są tak słabe w amplitunerach że nawet przy dobrym zasięgu lubia szumieć. 

Jeśli nasz kupić taki amplituner to dla funkcji sieciowych. A nie radia FM. Więc tu się zastanów. 

Czy Spotify, tidal, net radio będziemy was wykorzystywane? Bo jeśli nie to czysty wzmak. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolejną osobą, która patrzy na moc ☺️. Gdyby ona była aż tak istotna to nikt nie kupowałby wzmacniaczy lampowych. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to do "czystego" możesz podłączyć np Yamahę wxad 10 i masz to co oferuje Ci amplituner. A skoro głównym źródłem ma być CD to moim zdaniem lepiej zrobisz kupując klasyczny wzmacniacz. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moc jest podawana przez producentów w sposób dowolny. Jeden podaje moc jednego kanału inny dwóch , trzeci przy 8 omach a kolejny przy 4. Takie naciąganie jak z emisja spalin VW :)

wzmacniacz ma lepszą wydajność prądowa. Lepszy zapas mocy i Leszek wysterowanie.

taki cxa60 zagra lepiej od 803. A oba urządzenia łatwo porównać bo prezentują podobna barwę dźwięku. I są u nas dostępne

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Teraz moc jest podawana przez producentów w sposób dowolny. Jeden podaje moc jednego kanału inny dwóch , trzeci przy 8 omach a kolejny przy 4. Takie naciąganie jak z emisja spalin VW :)

wzmacniacz ma lepszą wydajność prądowa. Lepszy zapas mocy i Leszek wysterowanie.

taki cxa60 zagra lepiej od 803. A oba urządzenia łatwo porównać bo prezentują podobna barwę dźwięku. I są u nas dostępne

pozdrawiam

 

 

A ewentualnie idąc taką drogą: kupić wzmacniacz NAD 356 BEE i do niego coś z używek cd i tuner NAD-a , to co polecacie i czy to ma sens?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...